Śmiertelny wypadek. Policja ustala tożsamość ofiary

wtorek, 09 październik 2018 21:44 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Do tragicznego wypadku doszło niedawno na drodze krajowej nr 94, pomiędzy miejscowościami Źródła - Komorniki. 

Jak informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, cały czas trwają czynności w związku ze zdarzeniem.

- Droga jest całkowicie zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym, jadący od strony Wrocławia, potrącił osobę pieszą. Policjanci ustalają tożsamość ofiary - wyjaśnia policjantka.

(kb) fot. ak / zdj. ilustracyjne

Komentarze (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

W ten dzień po godzinie 16 wracałem z Wrocławia do Środy...za Żarem jeszcze przed "tekturą" tworzył się c o chwile niezły korek...jak się okazało szedł sobie jegomość nie poboczem tylko po jezdni asfaltem jakieś 0,5 - 1m od krawędzi i wszystko miał w czterech literach. Każde auto nawet osobowe musiało przepuszczać pojazdy z przeciwka bo nie można było go bezpiecznie ominąć. Ani chybił, że to ten sam...Akurat czasowo tyle by mu zeszło dotrzeć...

W ten dzień po godzinie 16 wracałem z Wrocławia do Środy...za Żarem jeszcze przed "tekturą" tworzył się c o chwile niezły korek...jak się okazało szedł sobie jegomość nie poboczem tylko po jezdni asfaltem jakieś 0,5 - 1m od krawędzi i wszystko miał w czterech literach. Każde auto nawet osobowe musiało przepuszczać pojazdy z przeciwka bo nie można było go bezpiecznie ominąć. Ani chybił, że to ten sam...Akurat czasowo tyle by mu zeszło dotrzeć za Źródła... Gość zarośnięty z z bujnymi włosami lekko szpakowaty, wyglądał jakby był bezdomnym

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Obserwuję ciekawe zjawisko... Gdy jadę drogą, idący nią piesi wcale nie chcą z niej zejść...Na co liczą ?... Że zwolnię i będę jechał za nimi ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Przyzwyczajenie z wiosek, że oni są panami dróg. Weź se jedź przez Jastrzębce i trąbnij na takich, to Cie zwyzywają, bo to przecież oni są Panami tych dróg.

This comment was minimized by the moderator on the site

@JO...Podobnie rowerzyści, którzy jadą we dwójkę, jeden obok drugiego... Studiowałem stosowne przepisy...Tak mogą jechać np. poza miastem, ale tylko wtedy gdy nie jedzie żaden samochód... Gdy jedzie, powinni ustawić się jeden za drugim... I znów... Na co liczy ten jadący od środka w razie potrącenia przez samochód ?

This comment was minimized by the moderator on the site

To źle te przepisy zostały przez Ciebie przestudiowane. Rowerzyści mogą jechać jeden obok drugiego zarówno w mieście jak i poza jego obszarem jeśli droga jest na tyle szeroka, żeby bez problemu inny pojazd mógł wykonać manewr wyprzedzania. Logicznie idąc tym tokiem, jeśli poza obszarem zabudowanym jest droga na ktorej bez problemu można wyprzedzić dwóch rowerzystów jadacych obok siebie (szerokością tak jak przeciętny samochód) to ich...

To źle te przepisy zostały przez Ciebie przestudiowane. Rowerzyści mogą jechać jeden obok drugiego zarówno w mieście jak i poza jego obszarem jeśli droga jest na tyle szeroka, żeby bez problemu inny pojazd mógł wykonać manewr wyprzedzania. Logicznie idąc tym tokiem, jeśli poza obszarem zabudowanym jest droga na ktorej bez problemu można wyprzedzić dwóch rowerzystów jadacych obok siebie (szerokością tak jak przeciętny samochód) to ich wyprzedzamy jak zwykły pojazd. Ale rowerzyści zazwyczaj dla własnego bezpieczeństwa i tak zjeżdżają do krawędzi jezdni. Myślałem że to raczej jasne jest :lol:

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

maskara auta pędzą ludzie noszą odblasków......

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację