Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem (na żywo)

wtorek, 25 czerwiec 2019 17:04 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej do naszego miasta zawitał dziś  Bronisław Cieślak. W spotkaniu autorskim towarzyszą mu Piotr K(arol) Piotrowski i Dariusz Rekosz.

Bronisław Cieślak, to krakowski dziennikarz, wypatrzony przez Romana Załuskiego, dzięki któremu zadebiutował jako aktor w serialu "Znaki szczególne". Jednak konia z rzędem temu, kto odpowie na pytanie, dzięki jakim zabiegom Krzysztofa Szmagiera, nakręcony nieco później "07 zgłoś się" trafił na ekrany jako pierwszy? Do dziś kojarzony przede wszystkim ze Sławomirem Borewiczem, w którego wcielał się przez 12 lat. Młode pokolenie krzyczy za nim "Malanowski!", ale tylko niektórzy pamiętają, że przez 8 lat był posłem oraz, że z powodzeniem prowadził Telewizyjne Biuro Śledcze. Posiada niepowtarzalny głos. Prywatnie - mąż, ojciec, dziadek oraz jeden z niewielu osobników, posiadających genialny zmysł autoironii. Uwielbia pływać i sprawiać radość innym.

Piotr K(arol) Piotrowski, to dziennikarz mieszkający w Warszawie i pracujący dla fotograficzno-dziennikarskiej agencji specjalizującej się w obsłudze prasowej polskich produkcji serialowych. Jako dziennikarz i fotoreporter bywa od lat na planach najpopularniejszych produkcji. Współpracował z zespołem tworzącym dwutygodnik „Świat Seriali". Autor książki "Kultowe seriale" oraz "07 zgłasza się - opowieść o serialu". Uwielbia oglądać mecze tenisowe (szczególnie w wydaniu kobiecym), a także... stać na moście i patrzeć na rzekę.

Dariusz Rekosz, to pisarz i animator kultury. Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mu zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Młodym czytelnikom oraz ich rodzicom pisarz znany jest dzięki swojej powieści ”Tajemnica starej dzwonnicy” będącym (zdaniem autora) kryminalnym mini-przewodnikiem po Środzie Śląskiej.

(bp) / fot. mpr

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

PRL ma się dobrze w Środzie Śląskiej! Nie tylko u władzy!

This comment was minimized by the moderator on the site

jak widzę dzięki bibliotece wielu znanych odwiedza Środę

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację