Tak obchodzono Święto Niepodległości w Malczycach

piątek, 09 listopad 2018 17:46 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Także w Malczycach odbyły się dziś obchody związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęto w Publicznym Przedszkolu w Malczycach, gdzie p. dyrektor mgr Grażyna Jędrzejewska – Choma powitała gości, na których po występach czekał słodki poczęstunek.

Przedszkolaki z grupy "Biedronki", pod bacznym okiem swojej wychowawczyni, przygotowały inscenizację poświęconą 100-leciu Odzyskania Niepodległości. Maluchy zaśpiewały też 4 zwrotki hymnu Polski i zatańczyły krakowiaka. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały”. 

Kiedy w przedszkolu słuchano występów "Biedronek", reszta grup przedszkolnych udekorowała trawnik przed obeliskiem, pięknymi biało-czerwonymi papierowymi kwiatkami, było ich 100 sztuk.

Obchody gminne

Po mszy świętej, pod obeliskiem w Malczycach odbyło się uroczyste złożenie wiązanek przez gminne władze i instytucje, a uczennice z Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska przygotowały artystyczno – muzyczną prezentację upamiętniającą ten szczególny dzień.

Warto tu nadmienić, że szkoła w Malczycach więziła udział w ogólnopolskiej akcji "100 kartek na 100-lecie Niepodległości".  

- Uczniowie przygotowali własnoręczne kartki wykonane w języku polskim, angielskim oraz niemieckim,  które zostały wysłane do 100 szkół w kraju, w zamian otrzymując taką samą ilość. Na tablicy nie mamy jeszcze wszystkich pamiątek, zapewne są w drodze - mówi dyrektor SP Malczyce, mgr Marzena Łaziuk.

Bieg Niepodległości

O godzinie 11:11 na boisku szkolnym wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy, po którym odbyła się rozgrzewka przygotowująca do Biegu Niepodległości ulicami Malczyc. Na pierwsze sto osób, na mecie czekały pamiątkowe medale, a na wszystkie dzieci słodki poczęstunek - wata cukrowa, przygotowana przez Radę Rodziców.

(kb) fot. kb

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację