Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tak obchodzono Święto Niepodległości w Malczycach

piątek, 09 listopad 2018 17:46 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Także w Malczycach odbyły się dziś obchody związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęto w Publicznym Przedszkolu w Malczycach, gdzie p. dyrektor mgr Grażyna Jędrzejewska – Choma powitała gości, na których po występach czekał słodki poczęstunek.

Przedszkolaki z grupy "Biedronki", pod bacznym okiem swojej wychowawczyni, przygotowały inscenizację poświęconą 100-leciu Odzyskania Niepodległości. Maluchy zaśpiewały też 4 zwrotki hymnu Polski i zatańczyły krakowiaka. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały”. 

Kiedy w przedszkolu słuchano występów "Biedronek", reszta grup przedszkolnych udekorowała trawnik przed obeliskiem, pięknymi biało-czerwonymi papierowymi kwiatkami, było ich 100 sztuk.

Obchody gminne

Po mszy świętej, pod obeliskiem w Malczycach odbyło się uroczyste złożenie wiązanek przez gminne władze i instytucje, a uczennice z Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska przygotowały artystyczno – muzyczną prezentację upamiętniającą ten szczególny dzień.

Warto tu nadmienić, że szkoła w Malczycach więziła udział w ogólnopolskiej akcji "100 kartek na 100-lecie Niepodległości".  

- Uczniowie przygotowali własnoręczne kartki wykonane w języku polskim, angielskim oraz niemieckim,  które zostały wysłane do 100 szkół w kraju, w zamian otrzymując taką samą ilość. Na tablicy nie mamy jeszcze wszystkich pamiątek, zapewne są w drodze - mówi dyrektor SP Malczyce, mgr Marzena Łaziuk.

Bieg Niepodległości

O godzinie 11:11 na boisku szkolnym wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy, po którym odbyła się rozgrzewka przygotowująca do Biegu Niepodległości ulicami Malczyc. Na pierwsze sto osób, na mecie czekały pamiątkowe medale, a na wszystkie dzieci słodki poczęstunek - wata cukrowa, przygotowana przez Radę Rodziców.

(kb) fot. kb

Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2018 17:57

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież