Turniej warcabowy trwa

piątek, 20 lipiec 2018 19:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj odbyło się uroczyste rozpoczęcie zawodów w warcabach stupolowych w ramach II edycji Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej.

- Jest mi bardzo miło po raz drugi gościć w Środzie Śląskiej zawodników turnieju, w którym jako pasjonaci, młodsi i starsi realizujecie wasze zainteresowania, pasje w przyjaznej atmosferze rywalizując o główną nagrodę. Dziękuję serdecznie gościom za przyjazd. Gratuluję organizatorom wspaniale zorganizowanego turnieju, a wszystkim zawodnikom życzę powodzenia - przywitał gości burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Z kolei pomysłodawca, organizator i sędzia główny, Robert Sobczyk podziękował wszystkim za chęć uczestnictwa w zawodach oraz osobom i firmom go wspierającym za pomoc w

zorganizowaniu przedsięwzięcia. Z ogromnym zadowoleniem na twarzy wspomniał o frekwencji, która w tegorocznej edycji wynosi 51 uczestników.

Pan Robert rozpoczął zawody wierszem:

 

W tym przepięknym starym grodzie

Witamy Was dostojni zawodnicy

Weźmiecie udział w wielkiej przygodzie

W rywalizacji na stu polach warcabnicy.

 

I tak, jak to było w ubiegłym roku

Gdy walki trwały do ostatniej godziny

Bijąc pion za piona, krok po kroku

Poznaliśmy członków Królewskiej Rodziny.

 

Kto teraz będzie Król, a kto Królowa?

Poznamy niebawem, u zmagań kresu.

Więc do boju! Dostojna Szlachto

Warcabowa! Naprzód!

Tylko wygranych! Tylko sukcesów!

Po wylosowaniu grup w ciszy i pełnym skupieniu rozpoczęto rywalizację, która potrwa do niedzieli (22 lipca). O laureatach poinformujemy po meczach finałowych i wręczeniu nagród. 

Sponsorzy turnieju: Gmina Środa Śląska, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Bank Zachodni WBK oddział w Środzie Śląskiej, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Osób Niewidomych i Słabowidzących "Jutrzenka" z Częstochowy, BUD-OM Sławomir Sobczyk, PHU ELRO Robert Pietryka, agencja naszenianie.pl Justyna Szczepańska-Bajor, KOMNET Środa Śląska, Firma PEWEX, sklep meblowy As Line Meble, sklep art. papiernicze POL-DRUK Środa Śl., Muzeum Regionalne w Środzie Śl.,  Kopalnia Kruszyw Naturalnych Halina Sadowska, Kolejkowo Wrocław, sklep Oskar we Wrocławiu, sklep Biegacza we Wrocławiu, Hotel Sarai w Środzie Śl.

(kb) fot. kb

 

Ostatnio zmieniany sobota, 21 lipiec 2018 12:27

Komentarze  

Permalink +2 kibicka
brawo!
2018-07-22 18:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież