Wędkarze dla Karolinki. Charytatywne Zawody Karpiowe w Środzie Śląskiej

wtorek, 02 lipiec 2019 14:57 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W niedzielę zakończyły się trwające trzy dni Charytatywne Zawody Karpiowe zorganizowane na średzkich "Kajakach". Podczas turnieju zbierano pieniądze, które zostały przekazane na konto 12-letniej Karoliny Soboniak. Mieszkanka Lipnicy kilka lat temu otrzymała drugie życie, jednak po przeszczepie wątroby, wymaga stałej i kosztownej opieki medycznej.

Kiedy zaproponowano organizację Charytatywnych Zawodów Karpiowych organizowanych przez Klub Karpiowy przy Kole Wędkarskim PZW Sazan w Środzie Śląskiej,  od razu pomyślałem o Karolince - mówi Gabriel Hen, członek koła.

Przez trzy dni, Karolina wspólnie z rodziną, wspierała wędkarzy i kibicowała szczególnie najmłodszym uczestnikom. Dziewczynka wspólnie z mamą spędziła noc w pobliżu akwenu "Kajaki". - Jest to wspaniała forma rozrywki dla dzieci, możliwość spędzenia czasu w miejscu innym niż zwykle, gdyż zazwyczaj są to mury szpitala. Karolina była bardzo zadowolona – mówi mama dziewczynki.

Udział w zawodach wzięło 9 drużyn: I Gabriel Hen, Grzegorz Gliński, Oskar Gliński, II Marcin Gwodzik, Marian Kędzierski, III Sławomir Świątko, Andrzej Boboń, IV Łukasz Zieliński, Waldemar Szczepański, V Jerzy Zieliński, Tomasz Klocek, VI Jacek Łazaruk, Barosz Czewiński, VII Kamil Dryja, Mariusz Buczak, VIII Wiesław Dziadyk, Bogumił Straube, IX Agnieszka Markiewicz, Mateusz Markiewicz.

Jak twierdzą zgodnie uczestnicy cieszą się z organizacji tej akcji. - To pierwsze charytatywne wędkowanie w naszym powiecie - mówią z dumą wędkarze.

Zawodnicy łowili w formule rzutowej, metodą włosową. O zwycięstwie zadecydowała waga złowionej ryby. W ciągu trzech dni łącznie złowiono 6 karpi i 1 amura, a łączna waga ryb wynosiła 61,4 kg.  Natomiast wyniki finałowe przedstawiały się następująco:

I miejsce Gabriel Hen, Grzegorz Gliński oraz Oskar Gliński ex aequo Marian Kędzierski i Marcin Gwoździk, którzy złowili karpie ważące 12 kg.

II miejsce Tomasz Klocek i Jerzy Zieliński, którzy złowili karpia ważącego 8,7 kg.

III miejsce Kamil Dryja i Mariusz Buczak, którzy złowili karpia ważącego 8,5 kg.

IV miejsce Jacek Łazaruk i Bartosz Czerwiński oraz ex aequo Agnieszka Markiewicz i Mateusz Markiewicz, którzy złowili karpie o wadze 7 kg.

V miejsce Łukasz Zieliński i Waldemar Szczepański 6,2 kg, którzy złowili amura ważącego 6,2 kg.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów: Zooland Art. Zoologiczne i Wędkarskie, Adder Carp, Fundację Liver oraz Zanęty Grabowski.

Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim Wam drodzy Panie i Panowie, za organizację oraz chęć udziału w zawodach. Jestem pod wrażeniem, że tyle wspaniałych osób zechciało pomóc w leczeniu Karolinki. Dziękuję Wam z całego serca  – dziękowała wzruszona mama, wręczając pamiątkowe dyplomy na ręce uczestników.

Z dumą podziękowania złożył również prezes Koła Wędkarskiego Sazan Jerzy Durman – Dziękuję  za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę, ale przede wszystkim za chęć pomocy. Jestem z Was dumny. Z kolei główny organizator Charytatywnych Zawodów Karpiowych Gabriel Hen zapowiedział, że to dopiero początek. Kolejną edycję wędkarze planują zorganizować już we wrześniu.

Podczas trzydniowych połowów o ciepły posiłek zadbali: Magdalena Katarzyńska, Sylwia i Andrzej Zaremba, Mirella i Jacek Majerowscy oraz Agnieszka Soboniak.

(kb) / fot. kb i organizatorzy

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Szczytny cel ale szkoda, że niektórzy robią z tego pokazówe

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetna akcja, brawo chłopaki i dziewczyna Będziemy wspierać takie akcje zawsze.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację