Wielki Test o Niepodległej w PZSP nr 1

czwartek, 08 listopad 2018 21:04 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dziś w powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej odbyły się finały Szkolnego Testu o Niepodległej. Była to część obchodów związanych z 100. rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Główną pomysłodawczynią i jedną z organizatorek była Bianka Pietrzak, wraz z Lucjaną Żyłą i Andrzejem Słotą.

W komisji sprawdzającej wyniki zasiadły Panie - Małgorzata Przesławska, Bianka Pietrzak oraz Lucjana Żyła, a uroczystość poprowadzili uczniowie - Maja Kuprowska i Miłosz Włodarczyk.

W chwili gdy komisja podliczała wyniki poszczególnych rund, na scenie wystąpiły Oliwia Bachowska i  Małgorzata Kuriata, które zaśpiewały pieśni patriotyczne. 

W finale znalazły się cztery drużyny - przedstawiciele klasy 3ac: Szymon Prusek oraz Adriana Dwornicka, którzy zajęli pierwsze miejsce, wraz z zespołem gości - starostą Sebastianem Burdzym oraz sekretarzem gminy Środa Śl. Andrzejem Bielskim. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci klasy 2b - Mikołaj Burdzy oraz Marta Kupiec. 3 miejsce przypadło delegacji klasy 1ad - Arianie Musiał i Wiktorii Stawirej.  

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, m.in. gry planszowe, książki oraz bilety do kina, które ufundowali: IPN, Rada Rodziców oraz Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. kb

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 21:20

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież