Wizyta partnerska średzkiej delegacji na Ukrainie

czwartek, 10 maj 2018 09:52
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Delegacja z gminy Środa Śląska pod koniec kwietnia wyjechała na Ukrainę, do partnerskiego samorządu w Kamionce Buskiej. To jednak nie koniec współpracy zaplanowanej na ten rok.

 

Podczas krótkiego pobytu w partnerskiej gminie członkowie delegacji zwiedzili m.in. Lwów oraz Olesko. Nie zabrakło również pełnej zadumy wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim.

To pierwsza z wizyt zaplanowanych na ten rok, delegacja ukraińska została już także zaproszona do Polski. Równolegle toczy się także współpraca między szkołami – Szkołą Podstawową nr 3 w Środzie Śląskiej oraz szkołą w Kamionce Buskiej. Dzieci odwiedzają się wzajemnie od 2013 roku, poznając kulturę obu krajów, ucząc się tolerancji, wymieniając doświadczenia i nawiązując między sobą trwałe relacje.

Przez trzy lata – od 2014 do 2016 roku dzieci ze Środy Śląskiej nie jeździły do wschodnich sąsiadów, ale teraz, jak podkreśla p. Alina Kargol, dyrektor średzkiej placówki, współpraca wraca na właściwe tory.

– Ze względu na obawy rodziców związane z sytuacją na Ukrainie zawiesiliśmy wyjazdy naszych podopiecznych, ale w tym czasie niezmiennie średzkie rodziny gościły naszych partnerów. W ubiegłym roku niewielka grupa polskich dzieci pojechała na Ukrainę, w tym roku, pod koniec maja, wyrusza do Kamionki Buskiej kolejna grupa i nasza wymiana ponownie będzie się toczyć pełną parą – mówi dyrektor Kargol.

Wizyta dzieci z Ukrainy w Środzie Śląskiej planowana jest na wrzesień br.

(um) fot. ug

wizyta ukr

Gminna delegacja złożyła kwiaty i znicze na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2018 12:43

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież