Wspomożesz „mikołajkową paczkę” dla schroniska?

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:31 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zima,  to trudny czas dla zwierzaków. Zwłaszcza tych bezdomnych, mieszkających w schroniskach. Mieszanki naszego powiatu postanowiły pomóc czworonogom.

W ubiegłym roku Ewelina Gala oraz Katarzyna Spotek zorganizowały zbiórkę potrzebnych przedmiotów i karmy dla Legnickiego Schroniska Zwierząt „Wiata Bezdomniaków”. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a do tymczasowego domu zwierzaków trafiło wiele smakołyków, koce, legowiska, środki do pielęgnacji, zabawki.

W związku z tym, że rok temu pomimo braku rozgłosu akcja się udała, postanowiły zorganizować „mikołajkową paczkę” dla schroniska również w tym roku, a do ich inicjatywy przyłączyła się jeszcze jedna koleżanka, Karolina.

Kobiety inspirację zaczerpnęły w szkole, kiedy jako uczennice Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej, wraz z koordynującymi akcję nauczycielami, organizowały zbiórkę wśród uczniów. – Kiedy zakończyłyśmy naukę w szkole postanowiłyśmy dalej kontynuować pomoc dla schroniska i jak widać przynosi to zamierzony efekt  – opowiada Ewelina.

Ludzie chętnie darują...

- W naszym powiecie jest naprawdę sporo osób , które wspierają tego typu akcje. Ludzie chętnie darują zwierzakom karmy, legowiska, środki do pielęgnacji. Zazwyczaj to dzieci pamiętają o umilaniu czasu pupilom i przynoszą nam smycze oraz zabawki. Myślę, że w tym roku dzięki Wam nasza akcja nabierze rozgłosu, trafi do większego grona osób, które zechcą pomóc  - podkreśla Kasia.

Co można przynosić?

- Można przynosić nowe rzeczy, ale również stare ręczniki, koce, poduszki, które przydają się wspaniale chociażby do ocieplenia budy zwierzaka. Jeżeli nie wiesz czy dana rzecz zostanie przyjęta, zadzwoń - udzielimy odpowiedzi, umówimy się na odbiór w dogodnym dla Ciebie czasie  – zachęca Ewelina.

Dziewczyny podkreślają, że nie liczy się ilość przekazaniach rzeczy, liczy się chęć pomocy, a pracownicy schroniska, że na obecną chwilę ich podopieczni ucieszą się z każdego „prezentu”. Natomiast priorytetem jest MOKRA KARMA.

- Podczas przekazania podarunków emocje są dosyć silne. Z jednej strony towarzyszy nam radość z możliwości niesienia pomocy, natomiast z drugiej strony widzimy, a w zasadzie słyszymy pisk i skomlenie zwierząt. Każda z nas, każdemu z osobna, poświęca chociaż chwilę, aby się „przywitać”, chociaż wiemy, że one liczą na coś więcej. Czekają na nowego właściciela – opowiadają inicjatorki akcji.

Zanim kupisz psa

Wielu z nas na Święta Bożego Narodzenia postanawia kupić małego słodkiego psiaka. Jednak  dziewczęta przestrzegają, by tego typu decyzję poważnie przemyśleć.

- Jeżeli decyzja jest faktycznie przemyślana, może warto zaadoptować pupila? Psy z schroniska potrafią okazać większe podziękowanie, niż niejeden człowiek. Są wierne i bardzo przyjacielskie – wyjaśnia Kasia.

Takie akcje są potrzebne

- Uważam, że takie akcje są potrzebne, ponieważ te zwierzęta są pozostawione same sobie. Siedzą zamknięte w klatkach, brakuje im ciepła, troski i odrobiny miłości. Tak jak wcześniej wspomniała Kasia, gdy jesteśmy w schronisku poświęcamy tym zwierzętom odrobinę wolnego czasu na zabawy. Gdy tylko dobiega koniec naszej wizyty, widzimy zwierzęcy smutek. Każdy pies odprowadza nas wzrokiem do samochodu, skomląc. To jest bardzo przykry widok. Zima to czas, kiedy w schroniskach  przybywa zwierząt, dlatego jestem szczęśliwa, że chociaż w ten sposób możemy im pomóc - podkreśla Ewelina.

„Prezenty” przyjmowane są do 6 grudnia br. Gdzie?

Głównym miejscem zbiórki jest salon kosmetyczny „Piękniejsza Ty. Paznokcie u Karoliny” mieszący się w Ciechowie przy ul. Średzkiej 10c. Osoby, które mogą mieć problem z dowozem darów proszone są o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia czasu i miejsca ich przekazana: Ewelina Gala – 781-250-218, Katarzyna Spotek 664-214-426, Karolina 576-391-726.

(kb) / fot. Ewelina Gala oraz schronisko w Legnicy

polo 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację