Zajączek wielkanocny odwiedzi podopiecznych schroniska

wtorek, 02 kwiecień 2019 11:30 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zainteresowanie akcjami pomocy dla mniejszych braci motywuje, dlatego po raz kolejny mieszkanki gminy Środa Śląska postanowiły zorganizować paczkę pełną prezentów i przekazać ją do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

- Zimowa zbiórka cieszyła się sporym zainteresowaniem, za co jesteśmy bardzo wdzięczne - podkreślają organizatorki. Wiele osób o dobrym sercu wsparło inicjatywę i dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać 186,5 kg mokrej karmy, 163 kg suchej karmy, legowiska, zabawki, tekstylia i wiele innych.

Tym razem Ewelina Gala, Katarzyna Spotek i Karolina Soplińska, postanowiły nazwać akcję „Zajączek wielkanocny odwiedzi podopiecznych schroniska”.

- Wiosna to okres, kiedy złośliwe insekty znajdują schronienie w sierści zwierzaków, dlatego częste kąpiele, zapobieganie pchłom, kleszczom oraz robakom są na porządku dziennym – podkreśla Ewelina. - Podczas tej akcji szczególnie ważne są szampony, preparaty przeciw pasożytom (krople, obroże). To niewielki koszt, a na pewno opiekunkom pomoże w codziennej higienie ich podopiecznych – dodaje. 

- Ciepłe dni, to długo wyczekiwany przez psy, czas na spacery, co oczywiście wiąże się z potrzebą posiadania smyczy, szelek i obroży. Dzieci z naszego powiatu na pewno zadbają o dorzucenie kilku zabawek, które umilą czas pupilom w boksach - wspomina swe doświadczenia z wcześniejszej akcji, Kasia.  - Oczywiście zwierzęta potrzebują karmy, w szczególności mokrej oraz przekąsek - podkreśla.

W czasie zimy legnickie schronisko przyjęło sporo szczeniąt, dlatego potrzebna jest również morka karma dla młodych psów.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej akcji – zachęca Karolina.  

Tym razem także miejscem zbiórki jest salon kosmetyczny „Piękniejsza Ty. Paznokcie u Karoliny” w Ciechowie przy ul. Średzkiej 10c. Osoby, które mogą mieć problem z dowozem darów proszone są o kontakt telefoniczny, celem uzgodnienia czasu i miejsca ich przekazania. Kontakty telefoniczne: Ewelina Gala: 781-250-218 (Jugowiec), Katarzyna Spotek: 664-214-426 (Środa Śląska), Karolina Soplińska: 576-391-726 (Ciechów).

(kb) / fot. Schronisko w Legnicy / organizatorki

47576261 2205646812982597 6947396264577204224 n

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Byłoby dobrze,gdyby zajączek wielkanocny odwiedził wiejskie psy i popatrzył w jakich warunkach żyją,posłuchał
wycia , skomlenia i zobaczył rozpacz w oczach tych biednych zwierząt....

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację