niedziela 05.12.2021

Imieniny: Saby Kryspina

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Cz, 01.04.2021 18:25

31 marca zakończyło się głosowanie na facebookowym profilu Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu. 


Pomysłodawcą wystawy zdjęć średzianek, a także kalendarza z nimi  jest Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Wystawę “Kobiety Ziemi Średzkiej” otwarto podczas zorganizowanego w PCeKA Dnia Kobiet. Znalazło się na niej 45 fotografii mieszkanek powiatu średzkiego. Panie były w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. 

Głosowanie, które odbyło się w podczas imprezy (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom: artystce Małgorzacie (która otrzymała największą liczbę głosów), krawcowej Karolinie, komendantce hufca Uli, lekkoatletce Izie, tancerce i pracowniczce salonu urody Ewelinie, kolarce Asi i fotografce Annie.

Kiedy dowiedziałam się, że w tym fotograficznym plebiscycie zajęłam pierwsze miejsce byłam szczerze zaskoczona. Sądziłam, że "mój czas" już minął. Ponieważ był to plebiscyt fotograficzny, duże znaczenie miało samo zdjęcie  - ujęcie, światło i oczywiście uroda fotografowanej kobiety. W tym przypadku okazało się, że jednak większe znaczenie miała treść zdjęcia i to, co ona z sobą niesie – mówi Małgorzata Bogucka – Cieszę się, że jeszcze jestem postrzegana  jako osoba aktywna i interesująca w tym co robię. Znalazłam się w gronie czterdziestu pięknych i ekscytujących pracujących kobiet, sfotografowanych w interesujący sposób. Takich kobiet - pracujących, a mimo to znajdujących czas na rozwój swoich zainteresowań i często dzielących się swoimi umiejętnościami, swoją filozofią i sposobem na życie z innymi, jest w naszym środowisku bardzo dużo. Środa Śląska i cały powiat "obfitują" w twórcze kobiety. Dlatego dumna jestem i cieszę się bardzo, że w tym plebiscycie znalazłam się na ich czele. Wszystkim głosującym bardzo dziękuję. Szczególnie gorąco dziękuję głosującym na mnie – kończy.

Pozostałe pięć pań wybrali internauci na profilu Centrum, pozostawiając pod zdjęciami swoich faworytek lajki. Głosowanie trwało do końca marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najwięcej głosów, bo aż 800, zdobyła pani Zdzisława, emerytka z Osieka. 527 głosów otrzymała Natalia, policjantka ze Środy Śląskiej, a 384 mors Teresa. Z 329 głosami zakwalifikowała się pani Wanda, uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedszkolanka Marzena (305 głosów).

To, że zaproszono mnie do udziału w konkursie jest dla mnie wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak fajnym projekcie. Jestem wśród pięciu kobiet wybranych spośród kilkudziesięciu i jest to dla mnie bardzo miłe. Dzięki głosowaniu dowiedziałam się, jak wielu mam przyjaciół. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy – komentuje swój udział Teresa Podgórska.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Gratulujemy wszystkim Paniom i dziękujemy, że zechciały wziąć udział w naszym projekcie. W kobietach siła! – napisali organizatorzy na facebooku.

OLO / fot. PCeKA

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Anio powiedział(a) Więcej
  Tomuś T.kopiuj -wklej to nie wszystko,zresztą ty zawsze z prawem miałeś na... 2 godziny temu.
 • RK powiedział(a) Więcej
  ... 6 godzin temu.
 • Kolo powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze :) po 500 zł,nie chcesz?to nie przyjmuje.Sąd może więcej... 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…