piątek 14.05.2021

Imieniny: Bonifacego Dobiesława

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Cz, 01.04.2021 18:25

31 marca zakończyło się głosowanie na facebookowym profilu Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu. Pomysłodawcą wystawy zdjęć średzianek, a także kalendarza z nimi  jest Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Wystawę “Kobiety Ziemi Średzkiej” otwarto podczas zorganizowanego w PCeKA Dnia Kobiet. Znalazło się na niej 45 fotografii mieszkanek powiatu średzkiego. Panie były w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. 

Głosowanie, które odbyło się w podczas imprezy (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom: artystce Małgorzacie (która otrzymała największą liczbę głosów), krawcowej Karolinie, komendantce hufca Uli, lekkoatletce Izie, tancerce i pracowniczce salonu urody Ewelinie, kolarce Asi i fotografce Annie.

Kiedy dowiedziałam się, że w tym fotograficznym plebiscycie zajęłam pierwsze miejsce byłam szczerze zaskoczona. Sądziłam, że "mój czas" już minął. Ponieważ był to plebiscyt fotograficzny, duże znaczenie miało samo zdjęcie  - ujęcie, światło i oczywiście uroda fotografowanej kobiety. W tym przypadku okazało się, że jednak większe znaczenie miała treść zdjęcia i to, co ona z sobą niesie – mówi Małgorzata Bogucka – Cieszę się, że jeszcze jestem postrzegana  jako osoba aktywna i interesująca w tym co robię. Znalazłam się w gronie czterdziestu pięknych i ekscytujących pracujących kobiet, sfotografowanych w interesujący sposób. Takich kobiet - pracujących, a mimo to znajdujących czas na rozwój swoich zainteresowań i często dzielących się swoimi umiejętnościami, swoją filozofią i sposobem na życie z innymi, jest w naszym środowisku bardzo dużo. Środa Śląska i cały powiat "obfitują" w twórcze kobiety. Dlatego dumna jestem i cieszę się bardzo, że w tym plebiscycie znalazłam się na ich czele. Wszystkim głosującym bardzo dziękuję. Szczególnie gorąco dziękuję głosującym na mnie – kończy.

Pozostałe pięć pań wybrali internauci na profilu Centrum, pozostawiając pod zdjęciami swoich faworytek lajki. Głosowanie trwało do końca marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najwięcej głosów, bo aż 800, zdobyła pani Zdzisława, emerytka z Osieka. 527 głosów otrzymała Natalia, policjantka ze Środy Śląskiej, a 384 mors Teresa. Z 329 głosami zakwalifikowała się pani Wanda, uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedszkolanka Marzena (305 głosów).

To, że zaproszono mnie do udziału w konkursie jest dla mnie wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak fajnym projekcie. Jestem wśród pięciu kobiet wybranych spośród kilkudziesięciu i jest to dla mnie bardzo miłe. Dzięki głosowaniu dowiedziałam się, jak wielu mam przyjaciół. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy – komentuje swój udział Teresa Podgórska.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Gratulujemy wszystkim Paniom i dziękujemy, że zechciały wziąć udział w naszym projekcie. W kobietach siła! – napisali organizatorzy na facebooku.

OLO / fot. PCeKA

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
powrót na górę
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  11 minut temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 13 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…