poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Cz, 01.04.2021 18:25

31 marca zakończyło się głosowanie na facebookowym profilu Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu. 


Pomysłodawcą wystawy zdjęć średzianek, a także kalendarza z nimi  jest Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Wystawę “Kobiety Ziemi Średzkiej” otwarto podczas zorganizowanego w PCeKA Dnia Kobiet. Znalazło się na niej 45 fotografii mieszkanek powiatu średzkiego. Panie były w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. 

Głosowanie, które odbyło się w podczas imprezy (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom: artystce Małgorzacie (która otrzymała największą liczbę głosów), krawcowej Karolinie, komendantce hufca Uli, lekkoatletce Izie, tancerce i pracowniczce salonu urody Ewelinie, kolarce Asi i fotografce Annie.

Kiedy dowiedziałam się, że w tym fotograficznym plebiscycie zajęłam pierwsze miejsce byłam szczerze zaskoczona. Sądziłam, że "mój czas" już minął. Ponieważ był to plebiscyt fotograficzny, duże znaczenie miało samo zdjęcie  - ujęcie, światło i oczywiście uroda fotografowanej kobiety. W tym przypadku okazało się, że jednak większe znaczenie miała treść zdjęcia i to, co ona z sobą niesie – mówi Małgorzata Bogucka – Cieszę się, że jeszcze jestem postrzegana  jako osoba aktywna i interesująca w tym co robię. Znalazłam się w gronie czterdziestu pięknych i ekscytujących pracujących kobiet, sfotografowanych w interesujący sposób. Takich kobiet - pracujących, a mimo to znajdujących czas na rozwój swoich zainteresowań i często dzielących się swoimi umiejętnościami, swoją filozofią i sposobem na życie z innymi, jest w naszym środowisku bardzo dużo. Środa Śląska i cały powiat "obfitują" w twórcze kobiety. Dlatego dumna jestem i cieszę się bardzo, że w tym plebiscycie znalazłam się na ich czele. Wszystkim głosującym bardzo dziękuję. Szczególnie gorąco dziękuję głosującym na mnie – kończy.

Pozostałe pięć pań wybrali internauci na profilu Centrum, pozostawiając pod zdjęciami swoich faworytek lajki. Głosowanie trwało do końca marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najwięcej głosów, bo aż 800, zdobyła pani Zdzisława, emerytka z Osieka. 527 głosów otrzymała Natalia, policjantka ze Środy Śląskiej, a 384 mors Teresa. Z 329 głosami zakwalifikowała się pani Wanda, uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedszkolanka Marzena (305 głosów).

To, że zaproszono mnie do udziału w konkursie jest dla mnie wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak fajnym projekcie. Jestem wśród pięciu kobiet wybranych spośród kilkudziesięciu i jest to dla mnie bardzo miłe. Dzięki głosowaniu dowiedziałam się, jak wielu mam przyjaciół. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy – komentuje swój udział Teresa Podgórska.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Gratulujemy wszystkim Paniom i dziękujemy, że zechciały wziąć udział w naszym projekcie. W kobietach siła! – napisali organizatorzy na facebooku.

OLO / fot. PCeKA

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 5 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…