wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok
31 marca zakończyło się głosowanie na facebookowym profilu Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu. 


Pomysłodawcą wystawy zdjęć średzianek, a także kalendarza z nimi  jest Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Wystawę “Kobiety Ziemi Średzkiej” otwarto podczas zorganizowanego w PCeKA Dnia Kobiet. Znalazło się na niej 45 fotografii mieszkanek powiatu średzkiego. Panie były w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. 

Głosowanie, które odbyło się w podczas imprezy (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom: artystce Małgorzacie (która otrzymała największą liczbę głosów), krawcowej Karolinie, komendantce hufca Uli, lekkoatletce Izie, tancerce i pracowniczce salonu urody Ewelinie, kolarce Asi i fotografce Annie.

Kiedy dowiedziałam się, że w tym fotograficznym plebiscycie zajęłam pierwsze miejsce byłam szczerze zaskoczona. Sądziłam, że "mój czas" już minął. Ponieważ był to plebiscyt fotograficzny, duże znaczenie miało samo zdjęcie  - ujęcie, światło i oczywiście uroda fotografowanej kobiety. W tym przypadku okazało się, że jednak większe znaczenie miała treść zdjęcia i to, co ona z sobą niesie – mówi Małgorzata Bogucka – Cieszę się, że jeszcze jestem postrzegana  jako osoba aktywna i interesująca w tym co robię. Znalazłam się w gronie czterdziestu pięknych i ekscytujących pracujących kobiet, sfotografowanych w interesujący sposób. Takich kobiet - pracujących, a mimo to znajdujących czas na rozwój swoich zainteresowań i często dzielących się swoimi umiejętnościami, swoją filozofią i sposobem na życie z innymi, jest w naszym środowisku bardzo dużo. Środa Śląska i cały powiat "obfitują" w twórcze kobiety. Dlatego dumna jestem i cieszę się bardzo, że w tym plebiscycie znalazłam się na ich czele. Wszystkim głosującym bardzo dziękuję. Szczególnie gorąco dziękuję głosującym na mnie – kończy.

Pozostałe pięć pań wybrali internauci na profilu Centrum, pozostawiając pod zdjęciami swoich faworytek lajki. Głosowanie trwało do końca marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najwięcej głosów, bo aż 800, zdobyła pani Zdzisława, emerytka z Osieka. 527 głosów otrzymała Natalia, policjantka ze Środy Śląskiej, a 384 mors Teresa. Z 329 głosami zakwalifikowała się pani Wanda, uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedszkolanka Marzena (305 głosów).

To, że zaproszono mnie do udziału w konkursie jest dla mnie wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak fajnym projekcie. Jestem wśród pięciu kobiet wybranych spośród kilkudziesięciu i jest to dla mnie bardzo miłe. Dzięki głosowaniu dowiedziałam się, jak wielu mam przyjaciół. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy – komentuje swój udział Teresa Podgórska.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Gratulujemy wszystkim Paniom i dziękujemy, że zechciały wziąć udział w naszym projekcie. W kobietach siła! – napisali organizatorzy na facebooku.

OLO / fot. PCeKA

 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  godzinę temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  TVN zrobił Ci wodę z mózgu. Jak te pajacu z PO dojdą do władzy to może i inflacja będzie 7 procent. Ale bezrobocie 20 procent. W każdej...
  godzinę temu.
 • Brygida powiedział(a) Więcej
  A teraz masz dużo większą płacę , przypomnę że wtedy za 1 zł kupiłaś chleb ,a dzisiaj za 5 zł , jak umiesz liczyć to sobie przelicz ??? godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…