czwartek 01.10.2020

Imieniny: Danuty Remigiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

czwartek, 12 grudzień 2019 - ROLAND - powiat średzki / Środa Śląska, Miękinia, Malczyce, Udanin, Kostomłoty

Łamanie przepisów mówiących o dostosowaniu odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drogach jest częstym zjawiskiem. Niejednokrotnie na łamach naszej gazety poruszano ten temat i pomimo wielu sugestii ze strony policji świadczących o fatalnych skutkach ich nieprzestrzegania, do naszej redakcji stale napływają wiadomości od mieszkańców pobliskich wsi.

Reprezentacje przedszkolaków z terenu gminy Środa Śląska miały okazję zapoznać się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia podczas siódmego spotkania międzyprzedszkolnego zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.

Projekt „Aktywne Jaśkowice” zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, mający na celu doposażenie placu zabaw w Szczepanowie przy ul. Długiej zgłoszony przez Panie Kamilę Lesiw-Głowacką oraz Katarzynę Lipińską, przechodzi obecnie do fazy realizacji.

Firma PPH Awis z Zielonej Góry wykona dokumentację kosztorysową i projektową na przebudowę drogi powiatowej nr 2085D w Osieku.

Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, która głównie poświęcona jest gospodarowaniu odpadami komunalnymi.

Projekt "Przebudowa drogi gminnej nr 104909D relacji Miękinia - Klęka" został umieszczony przez Komisję do oceny wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej przystąpił do akcji #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS, która pomaga osobom chorym na nowotwory krwi.

Kilka dni temu w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Policjantom z Dolnego Śląska poszło świetnie zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Nareszcie. Długo to trwało , ale lepiej póżniej niż nigdy. Takie podwórka powinny wyglądać jak ogród...
Niestety skatepark na Kajakach nie napawa optymizmem. Znowu będzie demolka bez końca?
masz serwis yt są niezależne telewizje np.w realu proszę włączyć posłuchać a wirus z automatu znikni...
brawo Miękinia nie gada tylko robi, brawo panie wójcie szacun po raz kolejny

Lokalne ogłoszenia drobne

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.