środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

czwartek, 12 grudzień 2019 - roland-gazeta.pl

Łamanie przepisów mówiących o dostosowaniu odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drogach jest częstym zjawiskiem. Niejednokrotnie na łamach naszej gazety poruszano ten temat i pomimo wielu sugestii ze strony policji świadczących o fatalnych skutkach ich nieprzestrzegania, do naszej redakcji stale napływają wiadomości od mieszkańców pobliskich wsi.

Reprezentacje przedszkolaków z terenu gminy Środa Śląska miały okazję zapoznać się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia podczas siódmego spotkania międzyprzedszkolnego zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.

Projekt „Aktywne Jaśkowice” zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, mający na celu doposażenie placu zabaw w Szczepanowie przy ul. Długiej zgłoszony przez Panie Kamilę Lesiw-Głowacką oraz Katarzynę Lipińską, przechodzi obecnie do fazy realizacji.

Firma PPH Awis z Zielonej Góry wykona dokumentację kosztorysową i projektową na przebudowę drogi powiatowej nr 2085D w Osieku.

Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, która głównie poświęcona jest gospodarowaniu odpadami komunalnymi.

Projekt "Przebudowa drogi gminnej nr 104909D relacji Miękinia - Klęka" został umieszczony przez Komisję do oceny wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej przystąpił do akcji #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS, która pomaga osobom chorym na nowotwory krwi.

Kilka dni temu w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Policjantom z Dolnego Śląska poszło świetnie zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.