niedziela 09.08.2020

Imieniny: Romana Ryszarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Niecodzienna lekcja historii w średzkiej bibliotece

Niecodzienna lekcja historii w średzkiej bibliotece

14.11. 2018

Dziś Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej uczestniczyła w akcji pn. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, która ma na celu w bibliotekach w całej Polsce organizację warsztatów w oparciu o książkę „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowaniu materiałów.

Uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej, wraz z koordynatorem akcji Karoliną Załęską – Błądek, uczestniczyli w ciekawym planie zajęć. Utrwaleniem wydarzeń z określonego rozdziału książki były wykonane przez uczestników prace.

Dzieci poznały wiele faktów historycznych m.in. o getcie warszawskim oraz przybliżona została im postać Ireny Sendlerowej i pomimo zdarzających się niezrozumiałych słów w czytanej książce, nikt nie miał problemu z przekazaniem przedstawionych w niej wydarzeń historycznych.

Warsztaty pozwoliły na udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, dołączenie do obchodów związanych ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości i dały możliwość wystartowania w konkursie z nagrodami. Jednak przede wszystkim była to ciekawa lekcja historii Polski.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i opuścili mury budynku biblioteki bogatsi w wiedzę, poznane historie i zagadnienia.

Organizatorzy, spośród wielu bibliotek zgłoszonych do akcji, wybiorą tę z najciekawszą relacją. Trzymamy zatem kciuki za średzką!

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Bohdan Urbankowski - Gniazdo Polskie. Wydawnictwo Biały Kruk. Wspaniałe eseje o Polsce i Polakach. G...
100%%%popieram. Brakuje nazista rządzącym przy****sow do zakładania ludziom pampersów na twarz......
zostań gestapowcem chodź i czepiaj się ludzi bo nie ma namordnika bo nie ma odległości a w dodatku b...
Powstanie Warszawskie 1944 r. Z tej historycznej pułapki nie było dobrego wyjścia. Brak walki i tak ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…