środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
„Noc Bibliotek”. Niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami

„Noc Bibliotek”. Niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami

11.10. 2019

„Noc Bibliotek” to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce na czytelników czekały specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej "gwiazdami".

W piątkowy wieczór 4 października br. w Dziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej już po raz czwarty odbyła się „Noc Bibliotek”. Do wspólnej zabawy zaproszono najmłodszych czytelników w wieku 8-12 lat. W akcji wzięło udział 25 osób.

- Na początku spotkania uczestnicy ułożyli domino z książek, nie był to łatwy wyczyn – wystarczył jeden nieskoordynowany ruch i należało zaczynać od początku, po kilku próbach nareszcie się udało – mówi Karolina Załęska – Błądek, opiekun Działu Dziecięcego.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z panią Joanna Tyluś Malak z Wydawnictwa Kurza Stopka i udział w warsztatach. Dzieci zrobiły własną książkę używając maszyny do pisania i prasy drukarskiej oraz gliniane wizytówki, na których pisały pismem klinowym.

Po zakończeniu twórczej pracy w siedzibie biblioteki poszliśmy do Regionalnego Muzeum w Środzie Śląskiej, gdzie czekali na nas pan Piotr Batog z pyszną zupą i ogniskiem z kiełbaskami oraz pan Tomasz Miękus z Agencji Artystycznej Hegemon, jako rycerz. Cudowne spotkanie na dziedzińcu Muzeum osłodziła uczestnikom nocy pani Anna Bystrzanowska, która zaserwowała cieplutkie racuchy z jabłkami.

Pełni wrażeń ruszyliśmy do Kina Cyfrowego w Domu Kultury w Środzie Śląskiej, gdzie specjalnie dla nas został wyświetlony film.

I tak oto „Noc Bibliotek”2019 przeszła do historii. Serdecznie dziękujemy panom Grzegorzowi Borowskiemu dyrektorowi Regionalnego Muzeum w Środzie Śląskiej i Grzegorzowi Ptaszyńskiemu dyrektorowi Domu Kultury w Środzie Śląskiej za pomoc w organizacji imprezy czytelniczej.

(kzb/bp) / fot. Organizatorzy

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację