czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pod wpływem alkoholu wiozła czworo dzieci!

Pod wpływem alkoholu wiozła czworo dzieci!

07.02. 2019

Policjanci średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letnią kobietę, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. To jednak nie jedyne jej przewinienie. W takim stanie przewoziła czworo swoich dzieci oraz dorosłego pasażera...

- Uwagę funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem na drogach powiatu zwrócił pojazd marki Audi, który poruszał się od krawędzi do osi jezdni. Mogło to świadczyć o tym, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły, bowiem przeprowadzone badanie wykazało, że siedząca za kierownicą kobieta ma 2 promile alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Ku zaskoczeniu policjantów w samochodzie, oprócz dorosłego pasażera, na tylnej kanapie siedziało czworo małych dzieci w wieku od 1 roku i 10 miesięcy do 13 lat. Żadna z osób nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto dwoje najmłodszych było przewożonych nieprawidłowo, bowiem bez wymaganych fotelików. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu dokumentów pojazdu okazało się, że w pojeździe znajdowało się więcej osób, niż określał to zapis w dowodzie rejestracyjnym.

W związku z popełnionym czynem 32-letnia mieszkanka powiatu średzkiego została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, natomiast dzieci przekazali pod opiekę innej osobie.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili kobiecie dwa zarzuty. Nieodpowiedzialna 32-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie przewożonych osób, w tym czwórki dzieci, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, będąc zobowiązaną do sprawowania nad nimi opieki - podkreśla policjantka.

Wobec kobiety zastosowano dozór policyjny. Natomiast w związku z popełnionymi wykroczeniami  nałożono na nią karę grzywny w wysokości 2000 złotych.

Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, zagrożenie karą wzrasta do lat 5.

Policyjne statystyki

W minionym tygodniu funkcjonariusze z powiatu średzkiego interweniowali 125 razy. Patrol drogowy został wysłany do 1 wypadku i 16 kolizji, zatrzymano 5 kierujących pod wypływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 7 osób na gorącym uczynku, 1 osobę poszukiwaną i 3 do wytrzeźwienia.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak w ramach napiętnowania to jakieś bardziej szczegółowe info,niech się wstydzi,a oprócz tego Sąd Rodzinny powinien mieć zajęcie też

This comment was minimized by the moderator on the site

this is a test

This comment was minimized by the moderator on the site

Pewnie 500+ dostała

This comment was minimized by the moderator on the site

2 promile ? no nieźle w sensie tragedia , w sumie dobrze ze ją wyłapali bo nie wiadomo co mogłoby sie wyrdzarzyc

This comment was minimized by the moderator on the site

czytam i nie wierze kobieta ? Matka? Zgroza

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale wynik do pobicia.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…