niedziela 05.04.2020

Imieniny: Katarzyny Wincentego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pomaganie jest fajne! (okiem mieszkańca)

Pomaganie jest fajne! (okiem mieszkańca)

10.01. 2019

Kiedy patrzę na akcje zbiórek, szczególnie dla chorych dzieci, ogarnia mnie złość. Nie chce mi się wierzyć, że w obecnych czasach państwo nie zapewnia potrzebnej opieki zdrowotnej dla ludzi jej potrzebującej.

W kraju, w którym niemal raz w miesiącu rozbija się limuzynę wartą życie dziecka. Bez względu na sympatie polityczne, logicznie myślącemu człowiekowi, powinno to wzbudzić niesmak.

Na stronie internetowej siepomaga.pl, zorganizowana jest zbiórka dla Alana Wróblewskiego. Na chwile obecną z potrzebnych niemal 1 140 000 złotych, uzbierane jest 193 262 zł (16,95%). Nie jestem w stanie wyobrazić sobie co czują rodzice. Wdzięczność? Pewnie tak, prawie 200 000 zł oddane z dobroci serca obcych ludzi na operację serca ich synka muszą budzić wdzięczność. Przerażenie i strach? Oczywiście! To zaledwie niecałe 17% procent potrzebnej kwoty.

Ile razy dziennie sprawdzalibyście postępy zbiórki? Co godzinę? Co 10 min? Czas nieubłaganie umyka z każdą sekundą, a do finału jeszcze tak wiele. Patrzysz na swoje dziecko, dziękujesz Bogu, że masz tego malucha przy sobie, a jednocześnie drżysz ze strachu jak długo dane Ci będzie spędzać z nim czas.

Gdybyśmy podzielili potrzebną sumę, przez liczbę mieszkańców powiatu, to życie tego dziecka, dla każdego z nas warte jest przysłowiową paczkę papierosów. Wystarczy, że dziś odmówisz sobie papierosów, czekolady czy innej przyjemności i wpłacisz te 16 zł, a jeszcze w tym tygodniu ktoś może wygrać walkę o życie.

Jest w naszym narodzie umiejętność zjednoczenia się, nie chodzi tylko o historyczne tematy. Bo chociażby WOŚP, jest przykładem jak wiele jest w nas dobroci, chęci pomocy i zmiany tego, co nieuchronne.

Jestem wściekły na swoje państwo, że mimo opłacania składek, ktoś musi prosić mnie o pieniądze na swoje dziecko. Nigdy tego nie zrozumiem, ale to sprawa drugoplanowa, teraz trzeba temu dziecku uratować życie.

Pomaganie jest fajne, czujemy się lepsi i nie czujemy się sami. Pomaganie jest fajne, bo możesz zrobić dobry uczynek, a dobro zawsze wraca do ludzi. Ja już wpłaciłem, a Ty? Wracaj do zdrowia Alan, trzymam kciuki!

(lp) / fot. www.siepomaga.pl/alan

 
 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Otóż to. Krew mnie zalewa jak widzę aktualnie posty na FB o pie#rz#ny#ch dzikach, a nikt nie udostępnił mojego posta odnośnie zbiórki. Ludzie ogarnijcie się, proszę. Nie mówię, że psy, koty, czy właśnie te dziki nie są ważne.
Są, ale chyba ludzkie życie jest ważniejsze.
Pozdrawiam i liczę, że razem zmienimy wynik zbiórki. Pozdro 600

This comment was minimized by the moderator on the site

kNo nie denerwuj się. W nowo budowanym- starosta podpisał umowę- Centrum Kultury Alternatywnej wytłumacżą Tobie że jest alternatywa dla życia ludzkiego - życie dzika kota psa i.t.p.<br />To tak a pro po sytuacji ze szpitalem- kasy na szpital brak ( a raczej woli jego istnienia) a na jakąś nieokreśloną alternatywę do kultury są.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Niedługo będziesz musiał kupić sobie helikopter.
Podajcie miejscowości żeby ominąć jadąc do pracy.
Wiadomo jakie miejscowosci?

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…