sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

W powiecie przybyło 950 m nowych chodników

W powiecie przybyło 950 m nowych chodników

Śr, 12.05.2021 11:11
 •  

Kolejne dwa chodniki odebrał Powiat Średzki wraz z partnerami zadania tj. Gminą Środa Śląska i Gminą Kostomłoty. To efekt Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2021 rok.


Pierwsza inwestycja objęła budowę 343 metrów chodnika oraz zatoki autobusowej przy drodze powiatowej we Wrocisławicach. Zadanie to kosztowało 217 tys. zł i zgodnie z założeniem powiatowego programu po połowie sfinansował je Powiat i Gmina Środa Śląska.

Inwestycja w Mieczkowie pozwoliła na wybudowanie 610 m jednostronnego chodnika (w kierunku Wichrowa) oraz zatoki autobusowej. Budowa kosztowała 374 tys. zł, i kwotę tę po połowie pokryły partnerskie samorządy ze swoich budżetów.

Podpisy na protokołach odbiorczych złożyli przedstawiciele partnerskich samorządów, wykonawcy oraz pracownicy urzędów koordynujący inwestycje.  – Nasz powiatowy program chodnikowy daje nam dużo satysfakcji, bo wspólnie z Gminami zmieniamy oblicza wiosek i poprawiamy bezpieczeństwo. Już niedługo gminne samorządy będą zgłaszać zadania na przyszły rok. Na rynku trwa dobra passa na tego typu inwestycje i chcemy z niej korzystać, rozpoczynając jak najszybciej procedery przetargowe – mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej.

Przypominamy, że w Gminie Udanin w kwietniu oddano do użytku chodnik w Gościsławiu. Z kolei Gmina Miękinia, przy wsparciu powiatowego programu, przygotowuje dokumentację na przebudowę drogi 2052D wraz z ciągiem pieszo-rowerowym relacji Brzezinka Średzka- Brzezina. W Gminie Malczyce planowana jest budowa chodnika w Szymanowie, na którą powiat już posiada dokumentację techniczną.

Powiat Średzki - RFP

przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2021 05 12 110836

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…