czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Władze Powiatu podziękowały strażakom ochotnikom

Śr, 12.05.2021 10:59

Praca strażaka to bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi. Przypadające 4 maja Święto Strażaka było okazją do przekazania im podziękowań i słów uznania.


Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, począwszy od roku 2003. W tym roku, w związku z pandemią, nie zaplanowano większych ogólnopowiatowych obchodów. Dlatego włodarze Powiatu postanowili odwiedzić druhny i druhów w kameralnych warunkach, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

– Z okazji Dnia Strażaka dziękujemy strażakom z Państwa Jednostki za trudną służbę i poświęcenie. Dziękujemy za troskę o nasze zdrowie i bezpieczeństwo oraz gotowość do niesienia pomocy. Życzymy wytrwałości, wyrozumiałości ze strony bliskich i satysfakcji z pełnionych obowiązków – można było przeczytać w okolicznościowym liście. Dodatkiem do niego był kosz podarunkowy.  W odwiedziny jednostek zaangażowali się wszyscy włodarze powiatu: starosta Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy, przewodniczący rady Artur Bogucki oraz przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski.

Spotkania rozpoczęły się od Gminy Malczyce. W remizie w Chomiąży spotkali się prezesi wszystkich czterech gminnych OSP, komendant PPSP, władze gminy i powiatu. Wspólne spotkanie zorganizowała też gmina Kostomłoty. Z kolei gmina Udanin, przestrzegając środków ostrożności, zorganizowała w kościele w Lusinie mszę w intencji strażaków oraz wszystkich zawodów związanych z ogniem. Po nabożeństwie samorządowcy przekazali strażakom ochotnikom przygotowane prezenty. W gminie Środa Śląska i Miękinia jednostki OSP odwiedzano indywidualnie, zgodnie w wolą ich władz.

– Strażacy to szczególna grupa zawodowa, zwrócona na potrzeby drugiego człowieka i gotowa narażać dla niego swoje życie i zdrowie. Co istotne, druhowie OSP sami i dobrowolnie wpisali pomaganie innym w zakres swoich obowiązków i dlatego należą się im się szczególne słowa uznania i dowody naszej pamięci – podsumował akcję Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu.

– Jako strażak ochotnik, nie mam najmniejszej wątpliwości, że bez jednostek OSP system ratownictwa byłby niekompletny i zdecydowanie uboższy, warto więc doceniać ich  służbę – dodaje Grzegorz Pierzchalski z zarządu powiatu.

Powiat Średzki - RFP

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…