Atrakcyjne centrum wsi Kryniczno

środa, 14 listopad 2018 17:53
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

11 listopada, w duchu sportowej rywalizacji, odbył się turniej siatkarski na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie. Zawody rozpoczęły się o godzinie 14.00. 

Patriotyczny akcent

W związku z datą, która przypadła na zorganizowane rozgrywki, rozpoczęcie zawodów poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz pieśni patriotycznych. Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości mieszkańcy wkopali dąb o nazwie „Marszałek” na terenie zrewitalizowanego obiektu.

Na boisku przy świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy wsi, partnerzy projektu: przedstawiciele Gminy Środa Śląska, Stowarzyszenie „Mieszkańców wsi Kryniczno”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Wawrzyńca D.M. oraz przybyli goście.

Zintegrowana społeczność

Realizowany projekt pn.: Świetlica wiejska oraz teren wokół świetlicy jako atrakcyjne centrum wsi Kryniczno” dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014- 2020.

Stworzenie tego miejsca miało na celu integrację i rewitalizację na poziomie społecznym. W ramach projektu sfinansowane były nagrody, zapewniono catering oraz zaopatrzenie warsztatów dla najmłodszych. Dzieci samodzielnie przyozdabiały torby ćwicząc przy tym swoją kreatywność. Dodatkowym akcentem, który nawiązywał do obchodów odzyskania niepodległości był zakup koszulek dla uczestników rozgrywek sportowych w barwach narodowych.

Śmiało można rzec, że centrum aktywności społecznej w Krynicznie tętni życiem.

(um) fot. ug

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież