Jeżdżą pijani i z zakazami... - Raport policji

czwartek, 25 październik 2018 17:44 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu (15-21 października 2018 r.) funkcjonariusze policji z naszego powiatu interweniowali 122 razy. Patrol drogowy został wysłany do 17 kolizji i zatrzymał trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali również 6 osób na gorącym uczynku.

15.10.2018 r., o godzinie 18:43 na 62 km DK94  policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego samochodem marki Opel, który znajdował się w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna został ujęty przez innego uczestnika ruchu, którego uwagę zwróciło dziwne zachowanie kierowcy Opla. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 43-letniego mieszkańca powiatu  średzkiego. Jak się okazało miał on ponad dwa promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności  – wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Tego samego dnia o godzinie 23:46, na terenie gminy Kostomłoty, średzcy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem 25-latka, który posiadał zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a pojazd przekazano osobie uprawnionej. 

Jak informuje policjantka: 17. października, o godzinie  17:36, na terenie gminy Malczyce policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Ford (lat 49), który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież