"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Mieszkanka: To nie jest droga przez wieś, to już autostrada!

środa, 28 listopad 2018 16:29
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Pani Jolanta Połońska z miejscowości Święte w gminie Środa Śląska, poprosiła nas wczoraj o zajęcie się problemem, który jej zdaniem, przysparza sporo problemów mieszkańcom.

Chodzi o drogę przelotową prowadzącą przez Święte, łączącą wsie Szczepanów i Komorniki.

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest usunięcie progów zwalniających...

- Kiedy się tutaj wprowadzałam, progi zwalniające „rozebrane” do połowy przez tutejszych rolników jeszcze były, chodź nie do końca spełniały swój cel, powodowały chociaż trochę zmniejszenie prędkości pojazdów poruszanych się po tej drodze. Od około roku progi zostały całkowicie zdemontowane, co przyczynia się do szybkiej i niebezpiecznej jazdy –  tłumaczy mieszkanka - To nie jest droga przez wieś, to już autostrada! - dodaje.

Pani Jolanta, uważa że ruch na drodze jest spory. Jej zdaniem większość osób dojeżdżających do strefy ekonomicznej w Komornikach, nie stosuje się do ograniczeń prędkości.

- Latem młodzi ludzie szaleją tu na motorach. Aby doszło do nieszczęścia nie brakuje wiele. Przy ulicy znajdują się zabudowania. Ja skutki usunięcia spowalniaczy szybko odczułam, mam uszkodzony samochód i zostało przejechane moje kolejne zwierzę - podkreśla.

Swoje spostrzeżenia tłumaczy w sposób adekwatny do sytuacji, nie dziwi ją kolejny potrącony kot, bo jak mówi jest to sytuacja niemalże codzienna. Ale co w  przypadku, gdyby na drodze znalazł się pieszy bądź rowerzysta? W obecnej porze roku widoczność na drodze jest bardzo często ograniczona do minimum.

Druga sprawa to uszkodzona droga...

- Kolejnym problemem jest brak asfaltu na 1/4 tej ulicy, po modernizacji wsi i utworzeniu chodnika - dodaje nasza rozmówczyni.

Pani Jolanta zgłaszała już sprawę do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, gdzie poinformowała, że nie ona jedyna zauważyła problem. Wkrótce zwróci się do magistratu z oficjalnym pismem.

(kb)

Komentarze  

Permalink 0 Tomek
Często jeżdżę tamtędy rowerem to dopiero jest niebezpieczne. Pomiędzy Świętym a Szczepanowem jest jest droga z jednym pasem i wyznaczonymi miejscami do mijania się samochodów. Ludzie pędzą tamtędy nawet 100 km/h, nie zwalniają mijając się z rowerzystami.
2018-11-29 12:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 xd
tylko 100km/h to kolego słabo oceniasz mozliwosci kierowców jeździłem tam nawet i 190km/h :lol: :lol: :lol: :lol:
2018-11-29 21:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Mieszkanka
Nie ma sie co dziwić, skoro ograniczenie prędkości jest do 90 km/h.
2018-12-02 19:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 MO
Ze Szczepanowa na strefę w Komornikach powinna być zrobiona szeroka droga z ominięciem Świętego.
Teraz dodatkowo doszło sporo osób dojeżdżających z Brzegu Dolnego przez Szczepanów do Komornik.
Dużo osób jadąc ze Szczepanowa do pracy do Wrocławia omija Środę tamtą właśnie drogą.
Progi i tak nic nie dadzą, w każdej miejscowości jest nadmierna prędkość, a co do zwierząt to raczej powinny być pilnowane przez właścicieli. Nawet mała prędkość nie uratuje ich przed śmiercią.
2018-11-29 07:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Janusz
Kto o zdrowych zmysłach dojeżdża z Brzegu Dolnego do Komornik przez Szczepanów? A jeśli chodzi o wolno puszczane zwierzęta to Przedmoście i Święte jest totalną patologią.
2018-11-29 18:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 no cóż
szybka jazda to plaga i raczej nic się z tym nie da zrobić po mieście też zasuwają i co ? nie wyłapie sie wszystkich szaleców nie ma szans.
2018-11-28 22:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 niestety
taka prawda,drogę zrobią może przed następnymi wyborami,nie ma gospodarza to i taki porządek we Świętem.
2018-11-28 17:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Prym Prym
Bzdura. Nie ma się nawet gdzie rozpędzić na tym krótkim kawałku drogi. Po co robić drogę asfaltową i montować potem progi. To już lepiej żeby była szutrowa droga z dziurami. I tak auto skacze i tak.
Jest zrobiona ścieżka dla pieszych na tym odcinku oddzielona pasem zieleni to może też zamontować tam jakieś ogrodzenia utrudniające chodzenie.
2018-11-28 17:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 wniosek
albo tu nie mieszkasz albo jesteś jednym z tych co im spowalniacze przeszkadzały
2018-11-28 18:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 łuki
Ty jesteś człowieku psychicznie chory.......
2018-11-29 00:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Astacus
Co ma uszkodzony samochód do zdemontowanych progów?
2018-11-29 10:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież