Najsmaczniejszy żurek robią smakosze ze Środy Śląskiej

piątek, 23 marzec 2018 10:56 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozkręca się konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Już wiadomo, że najlepsze pierogi zjemy w Chomiąży, a najsmaczniejszy żurek robią Smakosze ze Środy Śląskiej.

 

Organizowany przez Powiat konkurs to odpowiedź na, zauważony podczas konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić”, potencjał kulinarny mieszkańców. Ma on zintegrować i zaktywizować lokalną społeczność oraz wyłonić talenty kulinarne.

Premierowe gotowanie odbyło się 3 marca. Dziewięć zespołów walczyło o tytuł mistrz pierogów i ostatecznie zdobyła go reprezentacja Chomiąży. Komisja wyróżniła też pierogi przygotowane przez Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej oraz Kogutki Team ze Środy. Nagrody specjalne ufundowane przez LGD Szlakiem Granitu oraz Pracownię Artystyczną na Piętrze powędrowały do Stowarzyszenia Mój Szczepanów oraz Smakoszy.

Tematem drugiego gotowania był żurek. Siedem zespołów wyglądem dania, jego podaniem, a przede wszystkim smakiem starało się zachwycić komisję. Udało się to Smakoszom, których żurek zdobył 119 pkt. na 125 możliwych. Wyróżnienia powędrowały do Klubu Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki (119 pkt.) oraz Kogutki Team (118 pkt.). Partner tego etapu, spółka Składbud, nagrodził żurek pań z Brzezinki, a dla wszystkich uczestników przygotowała upominki z drobnym AGD.

Kolejne gotowanie odbędzie się 21 kwietnia. Tym razem coś dla łasuchów czyli szarlotka! Już teraz zapraszamy do udziału. Szczegóły konkursu oraz karty zgłoszenia będą dostępne po 5 kwietnia na stronie www.powiat-sredzki.pl.

– Liczymy, że ten pyszny temat zainteresuje dużo osób. Zapraszamy do pieczenia, a kto się na to nie zdecyduje, do kibicowania, a później wspólnej konsumpcji – zachęcają pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa.

Przypominamy - konkurs składa się z siedmiu niezależnych od siebie etapów/spotkań, które będą organizowane w soboty, począwszy od marca aż do września br. Wszystkie zwycięskie dania będzie można spróbować na jesiennym pikniku w Damianowie.

Wiemy już, że po szarlotce przyjdzie czas na grillowanie pt. „Polskie i swojskie”.

(rfp) fot. rfp, wk

smakosze

Smakosze wraz z jury

zurek 1

zurek 2

zurek 3

zurek 01

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 00:46

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież