Niecodzienna lekcja historii w średzkiej bibliotece

środa, 14 listopad 2018 19:19 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dziś Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej uczestniczyła w akcji pn. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, która ma na celu w bibliotekach w całej Polsce organizację warsztatów w oparciu o książkę „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowaniu materiałów.

Uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej, wraz z koordynatorem akcji Karoliną Załęską – Błądek, uczestniczyli w ciekawym planie zajęć. Utrwaleniem wydarzeń z określonego rozdziału książki były wykonane przez uczestników prace.

Dzieci poznały wiele faktów historycznych m.in. o getcie warszawskim oraz przybliżona została im postać Ireny Sendlerowej i pomimo zdarzających się niezrozumiałych słów w czytanej książce, nikt nie miał problemu z przekazaniem przedstawionych w niej wydarzeń historycznych.

Warsztaty pozwoliły na udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, dołączenie do obchodów związanych ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości i dały możliwość wystartowania w konkursie z nagrodami. Jednak przede wszystkim była to ciekawa lekcja historii Polski.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i opuścili mury budynku biblioteki bogatsi w wiedzę, poznane historie i zagadnienia.

Organizatorzy, spośród wielu bibliotek zgłoszonych do akcji, wybiorą tę z najciekawszą relacją. Trzymamy zatem kciuki za średzką!

(kb) / fot. kb

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację