Niecodzienna lekcja historii w średzkiej bibliotece

środa, 14 listopad 2018 19:19
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dziś Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej uczestniczyła w akcji pn. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, która ma na celu w bibliotekach w całej Polsce organizację warsztatów w oparciu o książkę „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowaniu materiałów.

Uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej, wraz z koordynatorem akcji Karoliną Załęską – Błądek, uczestniczyli w ciekawym planie zajęć. Utrwaleniem wydarzeń z określonego rozdziału książki były wykonane przez uczestników prace.

Dzieci poznały wiele faktów historycznych m.in. o getcie warszawskim oraz przybliżona została im postać Ireny Sendlerowej i pomimo zdarzających się niezrozumiałych słów w czytanej książce, nikt nie miał problemu z przekazaniem przedstawionych w niej wydarzeń historycznych.

Warsztaty pozwoliły na udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, dołączenie do obchodów związanych ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości i dały możliwość wystartowania w konkursie z nagrodami. Jednak przede wszystkim była to ciekawa lekcja historii Polski.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i opuścili mury budynku biblioteki bogatsi w wiedzę, poznane historie i zagadnienia.

Organizatorzy, spośród wielu bibliotek zgłoszonych do akcji, wybiorą tę z najciekawszą relacją. Trzymamy zatem kciuki za średzką!

(kb) / fot. kb

Ostatnio zmieniany środa, 14 listopad 2018 20:36

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież