Palili ognisko na schodach, problemy z pijaną kobietą (raport straży miejskiej)

wtorek, 28 maj 2019 10:12 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jakich sprawach interweniowali w ostatnim czasie strażnicy miejscy? Oto kilka z nich.

 

Problem ze śmieciami

08.04.2019 r., w godzinach popołudniowych, patrol Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej przeprowadził czynności służbowe na posesji przy ul. Ogrody Zamkowe w związku z anonimowym zgłoszeniem dotyczącym zanieczyszczenia odpadami terenu gminnego. - Ustalono sprawcę, który przyznał się do składowania odpadów. W związku z powyższym został mu wyznaczony termin do ich usunięcia - informują strażnicy.

Palili ognisko na schodach

25.04.2019 r. do komendy SM wpłynęło zgłoszenie o paleniu ogniska na schodach posesji przy ul. Flamandzkiej. - Na schodach prowadzących do budynku stwierdzono niedopalone kawałki drewna i sadzonek krzewów. W związku z tym, iż Straż Miejska nie posiada uprawnień do prowadzenia czynności służbowych w powyższej sprawie polecono złożyć zawiadomienie na policji - czytamy w raporcie.

Młodzież piła alkohol na placu zabaw

03.05.2019 r. patrol SM przeprowadził interwencję w związku z anonimowym zgłoszeniem dotyczącym zakłócania ciszy nocnej przez młodzież spożywająca alkohol na placu zabaw przy ul. Flamandzkiej. - Na widok patrolu grupa oddaliła się w kierunku osiedla przy ul. Piastów Śląskich, pozostawiając butelki po spożytym alkoholu. W trakcie patrolowania terenu osiedla nie udało się zatrzymać sprawców - informują pracownicy SM.

Śmieci przy drodze

06.05.2019 r. do komendy SM wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaśmiecenia pobocza drogi dojazdowej do rozdzielni gazu w miejscowości Chwalimierz. Wzdłuż drogi znajdowały się zużyte opony samochodowe i uszkodzona reklama świetlna. Niestety, nie udało się ustalić sprawcy i terminu zaśmiecenia.

 

Pijana kobieta na dworcu

13.05.2019 r., pełniąc służbę patrolową, strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety leżącej w wiacie przystankowej dworca PKS. - Po przybyciu na miejsce podjęto czynności wobec śpiącej kobiety. Nie miała ona widocznych uszkodzeń ciała i po dobudzeniu oświadczyła, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy, po czym oddaliła się z terenu dworca - czytamy w raporcie.

 

Spała za kontenerem

14.05.2019 r. do komendy SM wpłynęło zgłoszenie o kobiecie leżącej za kontenerem do zbiórki odzieży. - Śpiącą okazała się osoba znana strażnikom z wcześniejszych interwencji. Ww. była trzeźwa i nie posiadała żadnych widocznych uszkodzeń ciała. Została poinformowana o możliwości skorzystania ze wsparcia w placówkach pomocowych - informują strażnicy miejscy.

Nie przyznaje się do winy

14.05.2019 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do miejscowości Kulin w związku z anonimowym zgłoszeniem dotyczącym wywożenia odpadów na dzikie wysypisko przez jednego z mieszkańców. - Na miejscu zastano mężczyznę ładującego na przyczepę odpady budowlane. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, oświadczył, że załadowany gruz planuje wywieźć do punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Wojczycach. Został poinformowany o konieczności posiadania pokwitowania za wywóz gruzu do sortowni - wyjaśniają pracownicy SM.

Leżała na chodniku

15.05.2019 r. do komendy SM wpłynęło zgłoszenie o kobiecie leżącej na chodniku przy ul. Malczyckiej w Środzie Śl. - Śpiącą okazała się kobieta znana z wcześniejszych interwencji.  Ww. była w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, kontaktowa, nie posiadała żadnych widocznych uszkodzeń ciała. Ze względu na wiek i niezaradność, została przewieziona do GOPS w Środzie Śl. i przekazana pracownikowi socjalnemu - informuje SM.

Na pomoc zwierzętom

16.04.2019 r. SM otrzymała informację o rannym jenocie przy ul. Miłosza w Środzie Śl. - W związku z powyższym został powiadomiony kierownik Wydziały Kryzysowego. Zwierzę w zostało schwytane przez osobę zajmującą się odławianiem dzikich zwierząt - czytamy  w raporcie.

21.05.2019 r. strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o rannym kocie na ul. Świdnickiej w Środzie Śl. - Kot miał nasuniętą na głowę puszkę. W toku dalszych czynności służbowych przewieziono zwierzę do lecznicy weterynaryjnej przy ul. Targowej, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy - informuje SM.

 (rol) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację