Poszukiwania kobiety, pożary i wypadki (raport straży pożarnej)

poniedziałek, 14 styczeń 2019 11:25 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jakich działaniach brali udział ostatnio nasi strażacy?

9 stycznia, około godziny 7:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został powiadomiony o pożarze sadzy w kominie w jednym z domów jednorodzinnych w Mrozowie.

- Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz wyspaniu piasku przez przewód kominowy i usunięciu pozostałości sadzy ze ścian komina. Wykonano także pomiary temperatury przewodu kominowego oraz stężenia dwutlenku węgla. Wskutek pożaru powstało zadymienie na poddaszu oraz doszło do pęknięcia przewodu kominowego – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP.

Podobne zgłoszenie strażacy otrzymali 10 stycznia. Do zdarzenia doszło w domu wielorodzinnym w Malczycach. Na miejscu zostały wykonane podobne działania.

Sezon grzewczy trwa. Pamiętajmy o systematycznych kontrolach przepustowości kominów, by uniknąć niebezpieczeństwa!

11 stycznia w miejscowości Komorniki (na strefie LSSE), na chodniku przy portierni jednej z firm, wskutek niesprzyjającej aury pogodowej przewróciła się kobieta.

- W związku z brakiem wolnej karetki pogotowia na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeniesieniu osoby poszkodowanej do dyżurki ochroniarskiej oraz usztywnieniu jej obolałego kolana  – informuje Dariusz Domaradzki.

12 stycznia zgłoszono zaginięcie mieszkanki Wilkszyna. Na miejscu działania prowadziły 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy przeszukali obszar leśny w promieniu 2 km oraz okolice ulicy Krótkiej i Leśnej. Niestety, kobiety nie odnaleziono.

13 stycznia na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Jedno z nich miało miejsce około godziny 12:00. Gdzie prawdopodobnie wskutek nieustąpienia pierwszeństwa doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

- Na miejscu działania prowadziły 2 zastępy straży pożarnej. Kierowcy nie wymagali pomocy, sami opuścili pojazdy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach osobowych marki Volvo oraz Fiat – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 16: 00, prawdopodobnie na skutek niezachowania szczególnej ostrożności. Na miejscu działania prowadziła policja.

(kb) / fot.: OSP Miękinia, Kostomłoty News, kb

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2019 11:35

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież