Święto Wojska Polskiego w Środzie Śląskiej (fotoreportaż)

poniedziałek, 19 sierpień 2019 21:16 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W czwartek 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Środzie Śląskiej odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców i gości.

Po południu na rynku dolnym zaparkowały wojskowe pojazdy. Tam uroczystość zapoczątkował pokaz sprzętu wojskowego oraz okolicznościowa akademia z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Największe zainteresowanie bojowymi wozami wykazały dzieci, które chętnie zasiadały w pojazdach i zdawały mnóstwo pytań.

O godzinie 18:00 rozpoczęto mszę św.  w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Kolejnym punktem programu był uroczysty przemarsz przy akompaniamencie Średzkiej Orkiestry Dętej, w którym udział wzięli żołnierze 1 Średzkiego Batalionu 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich i emeryckich, wielu instytucji, harcerze i poczty sztandarowe.

Część oficjalną rozpoczęto od odśpiewania hymnu, podczas którego na maszt wciągnięto flagę Polski.

W pierwszej kolejności przemawiał senator RP Jarosław Obremski oraz burmistrz Środy Śl. Adam Ruciński i podpułkownik 10. WPD Sławomir Ślusarz.

Średzki batalion przygotował uroczysty apel pamięci oraz salwę honorową. Następnie pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich złożono wieniec.

Na zakończenie, w repertuarze pieśni patriotycznych, wystąpiła Średzka Orkiestra Dęta oraz wokaliści Dorota Kołodziej i  Krzysztof Wowczuk. Natomiast na dziedzińcu Domu Kultury była możliwość skosztowania pysznej, wojskowej grochówki przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wrocisławic.

(kb) / fot. kb

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A co Ruciński już przeprosił się z PiSem? Wie już, że PiS wygra kolejne wybory, to przymila się i zaprasza ludzi ze środowiska.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację