W pierwszy dzień wiosny - Festiwal Nauki

czwartek, 22 marzec 2018 14:19 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

FESTIWAL NAUKI 0W niecodzienny sposób Pierwszy Dzień Wiosny przywitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kostomłotach.

 

Podczas Festiwalu Nauki zgłębiano tajniki świata przyrody, chemii i fizyki. 13 sal dydaktycznych zamieniono w sale doświadczalne, skupiające widownię i naukowców prezentujących swoje prace. Nad spokojnym przebiegiem wydarzeń czuwali poszczególni nauczyciele. 

Weronika Wybieralska i Mariusz Bronowicki, pod kierunkiem pana Dariusza Muchorowskiego, przygotowali doświadczenie zatytułowane „Skąd się bierze prąd”,  „Zadrukuj mnie” - to praca Małgorzaty Rajskiej i Kingi Frydryk, pracujących pod kierownictwem pani Janiny Kasak.

„Czy wiesz co jesz” – ten temat doskonale zobrazowały Julia Janiec i Patrycja Tęcza przygotowane przez panią  Marzenę Oleśków. Następne pokazy i ich prezentujący to,  również pod kierownictwem p.  Oleśków „W krainie Faraona”, prowadzące - Anna Krzyżak i Maja Rostkowska i kolejne „Tajemnicze pismo” tu naukowcami byli Aleksandra Laskowska i Karol Głowacki.  Pod kierownictwem pana  Muchorowskiego  przygotowano pokazy -  „Wykorzystanie i przetwarzanie prądu w domu”, zrobili to Marcel Blaut i Jakub Sudoł, zaś „Oświetlenie domowe i choinkowe” pokazały Zuzanna Glita i Zuzanna Jaszczuk.

Pani Janina Kasak pracowała z uczniami nad następnymi doświadczeniami „Próba Fakudy” z  Kacprem Szelachowskim i Konradem Fryckim,  „Kosmiczne zderzenia” z Julią Łatą i Kajetanem Olesków,  „Jajko w butelce” prezentowały Julia Synówka i Kamila Głodek,  „Osmozę” pokazały Julia Jeleniewska i Wiktoria Janiec,  „Młody konstruktor” to doświadczenie Wojciecha Jakubowskiego, Huberta Choptiannego i Karola Wojciechowskiego. Pod kierunkiem pani Danuty Kopeć  została przygotowana wystawa i prezentacja projektów wykonanych przez uczniów klas VII, nosiły one wspólny tytuł - „Poznaj swój kraj”.

 Nie zabrakło również akcentów z dziedziny innowacji, pan Klaudiusz Sobaniak prezentował i opisywał proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów na podstawie komputerowego modelu poprzez zastosowanie drukarki 3D, którą własnoręcznie zbudował.

Urszula Łapa, dyrektor szkoły, dziękuje  uczniom i nauczycielom oraz panu Klaudiuszowi Sobaniakowi za wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju obchody Dnia Wiosny, przygotowane z tak wielkim zaangażowaniem. 

(gk) fot. ug

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 01:06

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież