W Środzie Śląskiej znaleziono zwłoki mężczyzny

środa, 02 styczeń 2019 21:26 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wraz z rozpoczęciem zimy funkcjonariusze Straży Miejskiej, wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej sprawdzają miejsca, w których przebywać mogą osoby bezdomne oraz samotne.

- Miejsca te są nam dobrze znane i staramy się je bacznie obserwować przez cały rok. Zimą kontrolujemy je o każdej porze dnia, ponieważ jak wiadomo niska temperatura powietrza nie sprzyja tego typu warunkom „mieszkalnym”. Naszym celem jest sprawdzanie czy życiu lub zdrowiu takich osób nie zagraża niebezpieczeństwo i informujemy o możliwości pomocy. Zwracamy szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu - wyjaśnia w rozmowie z nami Gustaw Dobosz, komendant Straży Miejskiej.

Nie tylko osoby bezdomne, ale także mające przysłowiowy dach nad głową, są teraz pod szczególną uwagą funkcjonariuszy.

- Podczas wielu patroli spotykamy osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Wówczas najczęściej odprowadzamy je do miejsca zamieszkania lub do PDOZ (policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych) – mówi Gustaw Dobosz.

Gmina Środa Śląska posiada umowę ze schroniskiem dla osób bezdomnych, jednakże koniecznym warunkiem, aby w nim zamieszkać jest przede wszystkim wyrażenie zgody oraz trzeźwość.

- W ciągu wielu lat pracy zaobserwowałem, że wśród osób bezdomnych rzadkością jest chęć zamieszkania w schronisku. A jeśli nawet tam trafiają, to zazwyczaj następnego dnia wracają na ulicę  - opowiada komendant Straży Miejskiej.

W ostatnim czasie na terenie gminy Środa Śląska miało miejsce przykre zdarzenie. W jednym z opuszczonych budynków znaleziono martwego mężczyznę. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zwłoki znaleziono 29.12.2018 r. koło nieczynnej nastawni kolejowej w Środzie Śl., a prawdopodobną przyczyną zgonu był właśnie alkohol. Dlatego też funkcjonariusze apelują – nie bądźmy obojętni! Gdy wiemy, że ktoś zamieszkuje pustostan, altankę lub inne nieogrzewane miejsce, powiadamiajmy Straż Miejską - tel.  71 396 07 38 lub Policję - tel. 71 396 75 00.

(kb) / fot. Straż Miejska

Ostatnio zmieniany środa, 02 styczeń 2019 21:31

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Sam takie życie sobie wybrał dużo ludzi mu chciało pomóc ale on nie chciał. Szkoda chłopa niech mu lęka ziemia będzie

This comment was minimized by the moderator on the site

Co za bzdury!!!a mamusia to co?sam się pchał na świat?????Bo pił,bo nie pracował????to trzeba syna jak śmiecia traktować???jak jej nie było wstyd.Teraz to poleci po pogrzebowe za niego.Obcy ludzie dawali mu to co mieli.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wiadomo Kto to byl ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację