Wypadek, reanimacja... - sceny jak z horroru

sobota, 10 marzec 2018 10:15 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Korytarz życia – Włącz myślenie", jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim przeprowadzana przez strażaków ochotników z Ujazdu Górnego i Czernej (powiat bolesławiecki). Strażacy walczą o każdą sekundę podczas dojazdu do miejsca zdarzenia.

 

Realny problem, który został zauważony, stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W ramach projektu jednostki OSP z Ujazdu Górnego i Czernej edukują kierowców w Internecie umieszczając stosowne filmy, grafiki i opisy, aby uświadomić wszystkich uczestników ruchu, dlaczego tak ważny jest korytarz życia.

- Kręcimy spot informacyjny, który będzie naszym flagowym materiałem przy realizacji naszej akcji społecznej „Korytarz życia – Włącz myślenie”. Większość z nas jest wzrokowcami, którzy zapamiętują obrazy czy filmy i tym materiałem chcemy wpłynąć na wyobraźnię, aby kierowcy zrozumieli, że jak nie ustąpią miejsca jadącym służbą ratunkowym, ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie – mówi Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

W piątkowe popołudnie (2 marca) w Ujeździe Górnym miały miejsce sceny jak z horroru, wypadek drogowy, reanimacja poszkodowanego, który w efekcie utrudnionego dojazdu, niestety, nie przeżył.

- W tak silnej grupie, jak jesteśmy teraz Ochotnicy z Czernej i Ujazdu Górnego, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, GDDKiA i PZMOT możemy osiągnąć jeszcze więcej podczas walki z tym ogromnym problemem komunikacyjnym. Wszystkie służby ratunkowe, porządkowe i instytucje bezpośrednio związane z ruchem drogowym złączyły siły i mamy nadzieję, że już niedługo wyeliminujemy ten problem z naszych dróg – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

W realizacji spotu informacyjnego pomaga strażakom profesjonalne studio filmowe z Wrocławia CITYMIND, a samą premierę już gotowego filmu planuje się najprawdopodobniej na 19.03.2018 r., na konferencji prasowej we Wrocławiu.

(ws)

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 marzec 2018 20:26

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież