Zanieczyszczona droga, paląca młodzież... - raport straży miejskiej

środa, 24 październik 2018 12:09 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jakie zgłoszenia wpłynęły do Straży Miejskiej w  Środzie Śląskiej od końca września do połowy października? Był ich sporo, a to niektóre z nich.

Zanieczyszczona droga

28.09.2018 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do sołectwa Kryniczno w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zanieczyszczenia drogi gminnej.

- Na miejscu wykonano dokumentację fotograficzną. Ustalono że zanieczyszczenie wzięło się z wykonywanych prac ziemnych na terenie pobliskiej fermy. Przeprowadzono rozmowę z odpowiedzialną za to osobą i pouczono z art. 91kw., jak również wyznaczono termin uprzątnięcia zanieczyszczenia do dnia następnego. W dniu następnym przeprowadzono tam kontrolę.  teren został uprzątnięty - informuje pracownica SM, Paulina Pokowiec.

Paląca młodzież

03.10.2018 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze udali się na ul. Św. Andrzeja w Środzie Śl. w związku z otrzymanym zgłoszeniem o zaśmiecaniu terenu przez palącą papierosy młodzież ze szkoły mieszczącej się na tej ulicy.

- Po przybyciu na miejsce zastano grupę uczniów, z których część paliła papierosy. Przebywające tam osoby wylegitymowano i doprowadzono do dyrekcji szkoły, gdzie wobec nich zostaną wyciągnięte konsekwencje – wyjaśnia strażniczka miejska.

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym

05.10.2018 r., w godzinach południowych, funkcjonariusze patrolując teren ul. Mleczarskiej w Środzie Śl. zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol i zaśmiecającego miejsce publiczne poprzez  wyrzucenie butelki po spożytym alkoholu. Po wylegitymowaniu nałożono na niego mandat karny za spożywanie alkoholu i za zaśmiecanie, informując o prawie do odmowy przyjęcia mandatu  z czego ww. skorzystał. Został skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie – informuje Paulina Pokowiec.

Wypalanie opakowań po materiałach budowlanych

09.10.2018 r., w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze patrolując teren sołectwa Wrocisławice zauważyli gęsty czarny dym unoszący nad centrum miejscowości.

- Na miejscu stwierdzono wypalanie plastikowych opakowań po materiałach budowlanych. Osoba za to odpowiedzialna została ukarana mandatem z art. 191 ustawy o odpadach oraz nakazano jej natychmiastowe zagaszenie ogniska – wyjaśnia pracownica SM.

Oznakowanie prac budowlanych

10.10.2018 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze SM udali się na ul. Świdnicką w Środzie Śl. w związku ze zgłoszeniem dotyczącym złego oznakowania prac drogowych prowadzonych na tej ulicy.

- Osobę odpowiedzialną za niedopełnienie obowiązku ukarano mandatem karnym z art. 84kw i nakazano poprawę oznakowania oraz prowadzenie prac zgodnie z projektem - podkreśla P. Pokowiec.

Wypalanie traw

12.10.2018 r., w godz. popołudniowych, funkcjonariusze SM udali się do sołectwa Ciechów w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wypalania odpadów na terenie ogrodu.

- Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali tlące się resztki odpadów roślinnych. Nakazano ugasić tlące się pozostałości roślinne i pouczono sprawcę z art. 191 ustawy o odpadach - informuje pracownica SM.

16.10.2018 r., w godzinach popołudniowych, patrolując teren sołectwa Szczepanów funkcjonariusze zauważyli silne zadymienie na jednej z ulic.

- Na miejscu stwierdzono wypalanie odpadów roślinnych. Przeprowadzono rozmowę z osobą  odpowiedzialną, nakazano natychmiastowe ugaszenie i pouczono ją z art. 191 ustawy o odpadach - podsumowuje strażniczka miejska.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne 

Ostatnio zmieniany środa, 24 październik 2018 12:11

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wreszcie się wzieli do pracy.Bo jak narazie to prawie nic nie robili tylko się chowali.

This comment was minimized by the moderator on the site

Takkk, jestem bardzo dumny z naszej CUDOWNEJ Straży Miejskiej. Te wszystkie działania znacząco poprawiły moje życie codzienne i wpłynęły na moje poczucie bezpieczeństwa... Żenada

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację