Zażynki Wraków w Brodnie. To była jazda!

poniedziałek, 26 sierpień 2019 14:16 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ryk silników, ogromne kłęby kurzu i niezapomniane emocje towarzyszyły Zażynkom Wraków w Brodnie.

Wyścigi wysłużonych samochodów zyskują popularność. Ten stosunkowo niedrogi „sport” motoryzacyjny przyciąga wielu hobbystów, którzy odpowiednio przygotowują swoje pojazdy do tego typu imprez. 

24 sierpnia br. Turystyka Dróg Gruntowych 4x4, Dom Kultury w Środzie Śl. oraz Sołectwo Brodno przygotowali wyścig, do którego w przystąpiło około 30 uczestników. Warunkiem udziału było zgłoszenie samochodu osobowego, którego wartość nie przekracza 1000 złotych.

Na przygotowanym przez organizatorów torze, specjalnie zabezpieczonym oraz urozmaiconym o liczne zakręty i wzniesienia, przystąpili do zmagań.  Można było zaobserwować, że sporą przewagę miały małe pojazdy m.in. Corsa, które przemykały pomiędzy iinymi wrakami na zakrętach.  Pomimo, że motoryzacja to męskie hobby, udział w zmaganiach wzięła również kobieta, która w świetnym czasie pokonywała trasę.

Organizatorzy zapewnili pomoc załogom, których pojazdy odmówiły posłuszeństwa. W sytuacjach kryzysowych na torze pojawiał się ciężki sprzęt, który udzielał szybkiej i sprawnej pomocy. Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Brodna oraz ratownik medyczny, którzy w pełnej gotowości obserwowali przebieg wydarzenia.

Uniesiona przez sędziego żółta flaga świadczyła o wystąpieniu zagrożenia na torze, jednak nie była ona często widoczna, ponieważ kiedy emocje brały górę, kierowcy podczas małych kolizji w ekspresowym tempie powracali do dalszej jazdy.

Start w wyścigu to cenne doświadczenie, dające możliwość sprawdzenia jak zachowują się pojazdy w ciężkich warunkach "drogowych", podczas kolizji, a także czas na sprawdzenie umiejętności. Należy podkreślić, że tu pamiętano o bezpieczeństwie i rozsądku.

Wyścigom towarzyszył festyn kończący wakacje. Na terenie wydarzenia znajdowały się dmuchane zamki dla najmłodszych oraz bufet, a wieczorem odbyła się potańcówka.

(kb) / fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację