Czytelnik: Kto odpowiada za odśnieżanie chodników?

środa, 06 luty 2019 18:40 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(1 głos)

- Witam. Czy można poruszyć temat odśnieżania chodników? Generalnie zastanawia mnie fakt, kto odpowiada za odśnieżanie chodnika wzdłuż ulicy Spółdzielczej w Środzie Śląskiej.

- Chyba, że ludzie mają chodzić drogą. Będę wdzięczny za zgłębienie tego tematu - napisał do nas wczoraj czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się w odpowiedzi kierownika średzkiego oddziału firmy FBserwis pani Haliny Ożóg (LINK), umowa z gminą Środa Śląska zobowiązuje ją do odśnieżania i usuwania gołoledzi na terenie miasta i wybranych dróg na terenie gminy. Obejmuje wskazanie w umowie jezdnie i chodniki obsługiwane zgodnie z kolejnością - pierwszą i drugą, a także jezdnie i chodniki obsługiwane na zgłoszenie telefoniczne. Są także te najważniejsze czyli główne i strategiczne oraz równie ważne osiedlowe.

W wykazie, jaki otrzymaliśmy do publikacji 18 stycznia br. z Urzędu Miejskiego, chodnik przy ul. Spółdzielczej w Środzie Śląskiej odśnieżany jest w standardzie II na telefon. 

chodnik

Sprawa załatwiona

Wysłaliśmy zapytanie do pani kierownik drogą elektroniczną, jednak odpowiedź do nas nie dotarła, ale w rozmowie telefonicznej zapewniła nas, że: - Chodnik już został w całości odśnieżony.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacją nt. zimowego utrzymania dróg i chodników w gminie Środa Śląska TUTAJ.

(red) / fot. czytelnik

20190205 164602

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Za utrzymanie dróg i chodników których właścicielem jest Gmina Środa Ślaska odpowiada Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie radny !!! osiedle zachodnie to nie tylko jego część południowa chodnik wzdłuż ogródków działkowych nie dość że wąski to jeszcze zalega na nim śnieg co nie pozwala na bezpieczne przejście dzieciom (są ferie) jak również matką z wózkiem to już dramat,Po drugie firma znajdująca się wzdłuż wspomnianego chodnika przy płocie składuje odpad poprodukcyjny wzdłuż płotu podczas większego wiatru otuliny są nawet na drodze nie wspomnę o zapachu (...

Panie radny !!! osiedle zachodnie to nie tylko jego część południowa chodnik wzdłuż ogródków działkowych nie dość że wąski to jeszcze zalega na nim śnieg co nie pozwala na bezpieczne przejście dzieciom (są ferie) jak również matką z wózkiem to już dramat,Po drugie firma znajdująca się wzdłuż wspomnianego chodnika przy płocie składuje odpad poprodukcyjny wzdłuż płotu podczas większego wiatru otuliny są nawet na drodze nie wspomnę o zapachu ( śmiem twierdzić że wszystko odbywa się w normie prawa ) zapytam gdzie służby ochrony środowiska .Odpad leży pod gołym niebem nieodgazowany jak również podczas opadów wszystko idzie w glebę a zapach jest niemiły spacerując czuć go intensywnie pobliżu, a mało tego nie jest .Zadam kolejne pytanie jest taki odcinek pomiędzy wspomnianą firmą a mostem ( ziemia niczyja ) śmieszna sprawa brak oświetlenia dosłownie trzy lampy a my tędy chadzamy po zmroku, jak również nasze dzieci ( tak w kwestii bezpieczeństwa ).Zapraszam do spaceru w wspomniany rejon.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Matkom z wózkiem a nie " matką" analfabeto. Chyba że chodzi ci o "wózek z matką"

This comment was minimized by the moderator on the site

Ot i poliglota się znalazła normalnie domorosły,,Mniodek ":))) się znalazł .Chyba zabolała treść czyżby zainteresowany .Lolek pisze sensownie , pozdrawiam osiedle zachodnie .

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację