Naród wspaniały, tylko ludzie k***y” - J. Piłsudski (okiem mieszkańca)

poniedziałek, 14 styczeń 2019 17:53 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(17 głosów)

Wybór Gabriela Narutowicza na pierwszego prezydenta wolnej Polski, podzielił naród. Choć uważany nawet przez przeciwników politycznych za człowieka stosunkowo neutralnego, to środowiska mu przeciwne uważały, że nie powinien przyjmować proponowanego mu urzędu z powodu układu partii politycznych, które go wybrały.

Na swoje nieszczęście prezydenturę objął 11 grudnia 1922 roku. 5 dni później został zastrzelony przez zamachowca Eligiusza Niewiadomskiego, politycznego oponenta uważającego się za zbawcę narodu. Ale to co podsumowuje nas Polaków w tej lekcji historii, to słowa prezydenta Narutowicza do Józefa Piłsudskiego na chwilę przed śmiercią w rozmowie o zamieszkach w związku z objęciem przez niego urzędu prezydenta: „Ma pan rację, to nie jest Europa. Ci ludzie lepiej się czuli pod tym, kto karki im deptał i bił po pysku”.

To czy Prezydent Adamowicz ma nieczyste sumienie, to czy Jurek Owsiak oszukuje i wiele innych społecznych wątpliwości, które nas dzielą, to Szanowni Państwo, nie jest powód do morderstwa, od tego jest materiał dowodowy i sądy! Jeżeli jakieś miasto nie zgadza się z ideą WOŚP, to nie organizuje imprezy wspierającej zbiórkę, jeżeli Ty nie zgadzasz się z WOŚP to nie wrzucasz do puszki. Macie do tego prawo! Proste?!

Jak widać po wczorajszym wieczorze, nie bardzo. Wydarzenia z Gdańska, ale i ostatnie miesiące w polskiej polityce, to zwyczajna powtórka z historii. Ciężko interpretować to inaczej, kiedy zamachowiec ma ogólny dostępna do prezydenta Gdańska, tak każdy z nas do samorządowego urzędnika, a mimo wszystko czeka do finału ogólnopolskiej imprezy negowanej przez pewne opcje polityczne i część obywateli. Wykrzykując przy tym niechęć do innej z kolei opcji politycznej... Przypadek?

Brak szacunku do drugiego człowieka, to brak poszanowania wolności do własnego zdania i przekonań. To w końcu wiara w „moją mojszość” ponad wszystko. Tak wielkie przekonanie w słuszność własnych poglądów, że z braku argumentów pozostaje nam złość, nienawiść, opluwanie się i w końcu próba zabójstwa.

To nie jest sprawa szerokiej polityki, to jest w nas globalnie, ale i tu lokalnie. Daleko nie trzeba szukać, bo to co się działo przed koncertem Michała Szpaka było pokazem tego, co jest w nas najgorsze. Jednocześnie w czasach naszej wolności, kiedy Polak Polakowi wbija nóż w plecy, mamy WOŚP i pada kolejny rekord zebranej kwoty...

(lp) / fot. zd. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 styczeń 2019 13:29

Komentarze (13)

This comment was minimized by the moderator on the site

Cały ten Kraj zmierza ku jednej wielkiej katastrofie. Jakiej ? Zobaczymy. Jedno jest pewne - że My to Zobaczymy ( na własne oczy)
historia ma to do tego, że lubi ( z naciskiem na lubi ) się powtarzać
Na koniec zacytuję Otto von Bismarck'a który po I szej wojnie św. powiedział :
"Dajcie Polakom wolność. Sami się pozabijają"
†Amen

This comment was minimized by the moderator on the site

O.v.B. powiedział " dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" <br />Wiedział co mówi i to się sprawdza, a braki wiedzy historycznej Gawełku można uzupełnić sięgając chociażby do internetu.

This comment was minimized by the moderator on the site

Problem w tym, że caly post jest do niczego. Bismarck nigdy nie wypowiedzial tych słów o Polakach i zmarł w 1898 roku

This comment was minimized by the moderator on the site

Wszystko w twoim poście byłoby cacy,gdyby nie to że O. von Bismarck nie żył już dawno, przed I wojną światową :-* .

This comment was minimized by the moderator on the site

Niestety polityka liberalna działa w ten sposób , że nakręca falę agresywności.

Agresje wywołują tak naprawdę internet,tv, gazety i czasopisma.... na portalach społecznościowych udajemy ludzi, którymi nie jesteśmy (próbujemy naśladować innych i utożasmiamy się z nimi), w sieci jest wszystko i można robić wszystko, kręcenie głupich filmików dla "beki", w tv - coraz więcej przemocy i agresji (bajki też), głupie seriale paradokumentalne+seriale...

Niestety polityka liberalna działa w ten sposób , że nakręca falę agresywności.

Agresje wywołują tak naprawdę internet,tv, gazety i czasopisma.... na portalach społecznościowych udajemy ludzi, którymi nie jesteśmy (próbujemy naśladować innych i utożasmiamy się z nimi), w sieci jest wszystko i można robić wszystko, kręcenie głupich filmików dla "beki", w tv - coraz więcej przemocy i agresji (bajki też), głupie seriale paradokumentalne+seriale o policji i przestepstwach i tak na prawde o niczym,w programach informacyjnych, zapraszani ludzie którzy zawsze bedą się kłócić, czasopisma i brukowce, które zmyslaja historię i opisują drastyczne wydarzenia itd itd itd itd id itd.......

i bedzie coraz gorzej

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Widzę, że nie znasz znaczenia słowa liberalizm, dla Ciebie definicja słowa poniżej. <br /><br />Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny...

Widzę, że nie znasz znaczenia słowa liberalizm, dla Ciebie definicja słowa poniżej. <br /><br />Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek.<br /><br />Fale agresji nakręcają środowiska radykalne, zwykle prawicowe a nie liberałowie.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Witam.<br />To wikipedia... <br />A co myślisz w swojej głowie ?<br />Czemu nie napisałeś od sienie co to jest liberalność dla Ciebie..........<br /><br />Cytuje w/w "własność prywatna i wolny rynek"....licz sie tylko Ja i dla mnie czyli kasa kasa kasa...a żeby nie odsunąć sie od kasy będziesz się bronił rękami i nogami, w mawiając innym "faszyzm, rasizm, nie tolerancje, zagrożona demokracja....itp"<br />Kiedyś filozof powiedział "Demokracja...

Witam.<br />To wikipedia... <br />A co myślisz w swojej głowie ?<br />Czemu nie napisałeś od sienie co to jest liberalność dla Ciebie..........<br /><br />Cytuje w/w "własność prywatna i wolny rynek"....licz sie tylko Ja i dla mnie czyli kasa kasa kasa...a żeby nie odsunąć sie od kasy będziesz się bronił rękami i nogami, w mawiając innym "faszyzm, rasizm, nie tolerancje, zagrożona demokracja....itp"<br />Kiedyś filozof powiedział "Demokracja to niebezpieczny ustrój, bo każdy myśli o sobie" ...ludzie już nawet zapominają mówić sobie "dzień dobry"...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Co Wy się tak tą polityką przejmujecie ludzie. Dajcie na luz bo zwariujecie...

This comment was minimized by the moderator on the site

byłem w środzie w niedziele i myślałem, że jestem nie doinformowany ale faktycznie nic się nie działo w Środzie na wosp ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo mnie smuci Środa Śląska!! W gminie wiodacej w powiecie średzkim zapomniano o WOŚP!!!! Widać cichą lubość burmistrza do PiS-u. Zresztą spotkania na dywaniku u burmistrza powiatowych opozycjonistów są chyba wszystkim znane?

This comment was minimized by the moderator on the site

A dlaczego wszelka aktywność w takich akcjach ma być organizowana i sterowana przez władzę lub innych ludzi. Niech ona wynika z naszych własnych pragnień i przekonań. Wtedy ma to jakąś wartość.

This comment was minimized by the moderator on the site

Teraz PiS zacznie zbiórki robić :cry:

This comment was minimized by the moderator on the site

"Schizofrenia polityczna i brutalna wojna na górze przeniosły się na nas a ludzi obłąkanych pcha w jeszcze większe szaleństwo… Do tego wszechpanujący bałagan i wciąż teoretyczne państwo…"

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację