Strażacy z gminnych OSP odebrali nowy sprzęt

środa, 11 lipiec 2018 10:42 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj na średzkim rynku odbyło się w uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Środa Śląska o wartości 23.220 zł.

 

OSP Brodno, Bukówek i Rakoszyce otrzymały zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 z Szynami Kramera i deską ortopedyczną, natomiast OSP Cesarzowice defibrylator.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele wspomnianych jednostek OSP, prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP Leszek Gawliński oraz burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, zastępca burmistrza Marcin Nowakowski i kierowniczka Gminnego Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej Bożena Lernartowicz.

- Ogromnie się cieszę, że możemy w ten sposób pomagać jednostkom OSP w udoskonalaniu działań prowadzonych podczas wszelakich akcji. Mam ogromną nadzieję, że sprzęt przekazany w dniu dzisiejszym nie będzie musiał być często wykorzystywany - podkreślał burmistrz Adam Ruciński. 

Z kolei kierowniczka Gminnego Centrum Reagowania poinformowała, że zakupiony sprzęt został współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości i został przekazany na podstawie umów użyczenia. Zadowoleni strażacy podziękowali stwierdzając tym samym, że na pewno pomoże on w działaniach wykonywanych podczas wezwań.  

(kb) fot. kb

IMG 4218

IMG 4257

IMG 4246

IMG 4229

IMG 4220

IMG 4222

IMG 4229

IMG 4235

IMG 4227

IMG 4251

IMG 4263

Ostatnio zmieniany środa, 11 lipiec 2018 17:47

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież