piątek 01.12.2023

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Oświadczenie Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej

SkomentujSzanowni Państwo, nawiązując do materiału pt. „Zagrożenie ptasią grypą odwołane przez wojewodę” opublikowanego w Państwa portalu, dostępnego pod adresem https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sroda-slaska/zagrozenie-ptasia-grypa-odwolane-przez-wojewode informujemy, że określenie „ptasia grypa” jest określeniem nieprawidłowym i wprowadzającym czytelników w błąd.


Fot. ilustracyjne / pixabay Fot. ilustracyjne / pixabay


W odniesieniu do szczepów wirusa AI – Avian Influenza poprawnym określeniem jest „grypa ptaków”, którą zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Zdrowia Zwierząt OIE dzielimy na HPAI „wysoce zjadliwą grypę ptaków” oraz LPAI „nisko zjadliwą grypę ptaków”.

Stosowanie określenia „ptasia grypa” uznajemy zatem za potoczne i apelujemy o stosowanie form poprawnych.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że hodowle profesjonalne to miejsca bezpieczne pod względem ryzyka przenoszenia się HPAI na ludzi. Przypadki przeniesienia odnotowane na świecie wynikają z rażących zaniedbań standardów dobrostanowych i higienicznych oraz długotrwałego kontaktu z chorym ptactwem.

Tymczasem w hodowlach profesjonalnych przestrzegane są wszystkie zasady bioasekuracji. Pracownicy stosują szereg procedur zapewniających wysoki poziom higieny oraz dezynfekcji, zapobiegających tym samym przeniesieniu choroby na teren gospodarstwa, w szczególności maty dezynfekcyjne, stroje i maseczki ochronne, stały dostęp do punktów sanitarnych wyposażonych w odpowiednie środki myjące i dezynfekujące.

Jednocześnie jako Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza apelujemy o ograniczanie kontaktów z wędrującym dzikim ptactwem, które odgrywa bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu choroby.

Warszawa, dnia 07.02.2022 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

KRAJOWA RADA DROBIARSTWA – IZBA GOSPODARCZA
WIODĄCA ORGANIZACJA SEKTORA DROBIARSKIEGO W POLSCE

Działa nieprzerwanie od ponad 30 lat i zrzesza ponad 110 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję
i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, produkcję towarzyszącą. Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70% udziału w rynku krajowym oraz około 90% udziału w eksporcie. KRG-IG prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i naukową związaną z sektorem drobiarskim.

Celem działalności KRD-IG jest m.in. stały rozwój i unowocześnianie polskiego drobiarstwa, ochrona interesów hodowców i producentów drobiu oraz przetwórców mięsa drobiowego, ich integracja, reprezentowanie krajowego drobiarstwa wobec władz państwowych i organizacji pozarządowych.

Ponadto na podstawie upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi KRD-IG podejmuje zadania z zakresu konstrukcji i realizacji programów hodowlanych, wykonywania oceny wartości użytkowej i hodowlanej drobiu, prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów mieszańców drobiu.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.