niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Oświadczenie Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej
Szanowni Państwo, nawiązując do materiału pt. „Zagrożenie ptasią grypą odwołane przez wojewodę” opublikowanego w Państwa portalu, dostępnego pod adresem https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sroda-slaska/zagrozenie-ptasia-grypa-odwolane-przez-wojewode informujemy, że określenie „ptasia grypa” jest określeniem nieprawidłowym i wprowadzającym czytelników w błąd.

Fot. ilustracyjne / pixabay Fot. ilustracyjne / pixabay

W odniesieniu do szczepów wirusa AI – Avian Influenza poprawnym określeniem jest „grypa ptaków”, którą zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Zdrowia Zwierząt OIE dzielimy na HPAI „wysoce zjadliwą grypę ptaków” oraz LPAI „nisko zjadliwą grypę ptaków”.

Stosowanie określenia „ptasia grypa” uznajemy zatem za potoczne i apelujemy o stosowanie form poprawnych.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że hodowle profesjonalne to miejsca bezpieczne pod względem ryzyka przenoszenia się HPAI na ludzi. Przypadki przeniesienia odnotowane na świecie wynikają z rażących zaniedbań standardów dobrostanowych i higienicznych oraz długotrwałego kontaktu z chorym ptactwem.

Tymczasem w hodowlach profesjonalnych przestrzegane są wszystkie zasady bioasekuracji. Pracownicy stosują szereg procedur zapewniających wysoki poziom higieny oraz dezynfekcji, zapobiegających tym samym przeniesieniu choroby na teren gospodarstwa, w szczególności maty dezynfekcyjne, stroje i maseczki ochronne, stały dostęp do punktów sanitarnych wyposażonych w odpowiednie środki myjące i dezynfekujące.

Jednocześnie jako Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza apelujemy o ograniczanie kontaktów z wędrującym dzikim ptactwem, które odgrywa bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu choroby.

Warszawa, dnia 07.02.2022 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

KRAJOWA RADA DROBIARSTWA – IZBA GOSPODARCZA
WIODĄCA ORGANIZACJA SEKTORA DROBIARSKIEGO W POLSCE

Działa nieprzerwanie od ponad 30 lat i zrzesza ponad 110 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję
i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, produkcję towarzyszącą. Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70% udziału w rynku krajowym oraz około 90% udziału w eksporcie. KRG-IG prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i naukową związaną z sektorem drobiarskim.

Celem działalności KRD-IG jest m.in. stały rozwój i unowocześnianie polskiego drobiarstwa, ochrona interesów hodowców i producentów drobiu oraz przetwórców mięsa drobiowego, ich integracja, reprezentowanie krajowego drobiarstwa wobec władz państwowych i organizacji pozarządowych.

Ponadto na podstawie upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi KRD-IG podejmuje zadania z zakresu konstrukcji i realizacji programów hodowlanych, wykonywania oceny wartości użytkowej i hodowlanej drobiu, prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów mieszańców drobiu.

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 4 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 7 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 23 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …