wtorek 21.05.2024

Imieniny: Jana Wiktora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Oświadczenie Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej

SkomentujSzanowni Państwo, nawiązując do materiału pt. „Zagrożenie ptasią grypą odwołane przez wojewodę” opublikowanego w Państwa portalu, dostępnego pod adresem https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sroda-slaska/zagrozenie-ptasia-grypa-odwolane-przez-wojewode informujemy, że określenie „ptasia grypa” jest określeniem nieprawidłowym i wprowadzającym czytelników w błąd.


Fot. ilustracyjne / pixabay Fot. ilustracyjne / pixabay


W odniesieniu do szczepów wirusa AI – Avian Influenza poprawnym określeniem jest „grypa ptaków”, którą zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Zdrowia Zwierząt OIE dzielimy na HPAI „wysoce zjadliwą grypę ptaków” oraz LPAI „nisko zjadliwą grypę ptaków”.

Stosowanie określenia „ptasia grypa” uznajemy zatem za potoczne i apelujemy o stosowanie form poprawnych.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że hodowle profesjonalne to miejsca bezpieczne pod względem ryzyka przenoszenia się HPAI na ludzi. Przypadki przeniesienia odnotowane na świecie wynikają z rażących zaniedbań standardów dobrostanowych i higienicznych oraz długotrwałego kontaktu z chorym ptactwem.

Tymczasem w hodowlach profesjonalnych przestrzegane są wszystkie zasady bioasekuracji. Pracownicy stosują szereg procedur zapewniających wysoki poziom higieny oraz dezynfekcji, zapobiegających tym samym przeniesieniu choroby na teren gospodarstwa, w szczególności maty dezynfekcyjne, stroje i maseczki ochronne, stały dostęp do punktów sanitarnych wyposażonych w odpowiednie środki myjące i dezynfekujące.

Jednocześnie jako Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza apelujemy o ograniczanie kontaktów z wędrującym dzikim ptactwem, które odgrywa bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu choroby.

Warszawa, dnia 07.02.2022 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

KRAJOWA RADA DROBIARSTWA – IZBA GOSPODARCZA
WIODĄCA ORGANIZACJA SEKTORA DROBIARSKIEGO W POLSCE

Działa nieprzerwanie od ponad 30 lat i zrzesza ponad 110 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję
i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, produkcję towarzyszącą. Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70% udziału w rynku krajowym oraz około 90% udziału w eksporcie. KRG-IG prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i naukową związaną z sektorem drobiarskim.

Celem działalności KRD-IG jest m.in. stały rozwój i unowocześnianie polskiego drobiarstwa, ochrona interesów hodowców i producentów drobiu oraz przetwórców mięsa drobiowego, ich integracja, reprezentowanie krajowego drobiarstwa wobec władz państwowych i organizacji pozarządowych.

Ponadto na podstawie upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi KRD-IG podejmuje zadania z zakresu konstrukcji i realizacji programów hodowlanych, wykonywania oceny wartości użytkowej i hodowlanej drobiu, prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów mieszańców drobiu.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

komnet internet

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.