wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Z pomocą pogorzelcom czyli wielkie meblowanie z ekipą poleasingowe.pl
Przerażenie, szok, smutek i ogromny żal - to uczucia, które towarzyszyły 5-osobej rodzinie z Chwalimierza patrzącej z niedowierzaniem, jak płonie ich dobytek. 


W pożarze mieszkania, który miał miejsce w piątek 4 lutego, pan Zbigniew, jego schorowana matka, brat, siostra i jej 5-letnia córka, stracili niemal wszystko... Rodzina zapamięta ten traumatyczny dzień na długo. Z pewnością zapamięta również doskonale to, że znaleźli się wspaniali ludzie, którzy podarowali im lepszy komfort życia.

- Do pożaru doszło wskutek zwarcia instalacji elektrycznej, w pokoju, gdzie stał mój komputer. Gdy przyjechałem do domu ok. godziny 16:30, już się paliło. Bardzo się baliśmy, bo w sąsiednim pomieszczeniu stały dwie butle gazowe, a trzecia nieopodal, w kuchni. Było duże zagrożenie wybuchu gazu, jednak dzięki strażakom udało się temu zapobiec - mówi pan Zbigniew, jeden z członków rodziny, mechanik samochodowy w firmie poleasingowe.pl w Komornikach, której pracownicy - na czele z prezesem Arturem Kopanią, ruszyli z pomocą.  

2022 03 04 204757

- W sobotę od rana wszyscy mężczyźni z naszej firmy stawili się z narzędziami w spalonym mieszkaniu Zbyszka. W tym czasie kobiety organizowały ubrania i zakupy dla poszkodowanej rodziny. Wynieśliśmy z mieszkania spalone sprzęty i meble. Wymieniliśmy okno, które strażacy wybili w trakcie akcji gaśniczej. Skuliśmy tynki i wymyliśmy mieszkanie z sadzy - informował p. Artur Kopania, inicjator i koordynator akcji pomocowej, w ramach której odremontowano zniszczone pomieszczenia i wyposażono je w meble oraz brakujący sprzęt AGD. 

26 lutego, od samego rana ekipa z poleasingowe.pl zajmowała się transportem wyposażenia przekazanego przez darczyńców. Około godziny 9:00 przed domem, w którym mieszkają pogorzelcy stanęło kilka busów załadowanych po brzegi meblami. Trwały wówczas jeszcze prace wykończeniowe i niektóre pomieszczenia wymagały pomalowania, ale akcja była naprawdę imponująco szybka i już po południu większość pokoi była przygotowana do zamieszkania.

Pan Zbigniew nie krył zadowolenia i z zachwytem patrzył, jak jego mieszkanie zmienia się nie do poznania. - Dziękuję panu prezesowi Arturowi, kolegom z pracy oraz wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które nam pomogły. Bardzo dziękuję w imieniu swoim oraz całej naszej rodziny!

20220226 090809

Akcja meblowania mieszkania w Chwalimierzu przeszła najśmielsze oczekiwania jej inicjatora. - Sukces jest taki, że zostało jeszcze sporo mebli. Za chwilę jedziemy do mieszkania socjalnego, które Zbyszek dostał tymczasowo i umeblujemy je, żeby ktoś inny mógł z tego też skorzystać. Należy podkreślić, że to nie tylko nasza zasługa. Odpowiedź była natychmiastowa. Do akcji włączyły się firmy lokalne i panowie z Sali Królestwa Świadków Jehowy, którzy bardzo tu pomagają. Pieniądze to ważna rzecz, ale i pomoc fizyczna jest bardzo istotna. Za każdą dziękujemy bardzo i myślę, że już w weekend rodzina będzie mogła tu zamieszkać - podkreślił Artur Kopania i zapowiedział, że to nie koniec pomocy potrzebującym. - Być może już jutro pojedziemy po znajomych z Kijowa, których chcemy przygarnąć. Zapakujemy, koce, apteczki oraz inne rzeczy i jadąc po przyjaciół z Ukrainy zawieziemy na granicę to, co jest najbardziej potrzebne.

prezes kopania

Firma poleasingowe.pl wspiera potrzebujących od dłuższego czasu. My mieliśmy okazję ją poznać (z tej innej, charytatywnej działalności) podczas zbiórki środków na wózek dla Marcina Mizika, którą prowadziliśmy wspólnie ze średzkim oddziałem PCK w 2020 roku. - Kiedy 2 września ogłosiliśmy zbiórkę, już tego samego dnia zgłosił się przedstawiciel Europejskiego Centrum Remarketingu (poleasingowe.pl) z informacją, że firma w całości sfinansuje zakup wózka w kwocie 4 tys. zł - wspomina Mariola Szczepan, ówczesna kierowniczka biura OT PCK w Środzie Śląskiej.

Poleasingowe.pl stale wspomaga fundację Przylądek Nadziei dla dzieci z chorobą nowotworową. - Z każdej naszej aukcji są przeznaczane środki na rzecz fundacji i jest to cyklicznie, każdego dnia - dodaje prezes Kopania.

Oprócz pomocy, jak np. tej w Chwalimierzu, czy zakupu wspomnianego wózka, w ramach wsparcia tegorocznej edycji wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, szefowie poleasingowe.pl odnaleźli (choć nie było to łatwe), zakupili i wyremontowali białego Forda Sierrę Kombi z 1991 roku. Dlaczego szukali właśnie takiego modelu, w takim kolorze? Bo to było auto ze wspomnień głównego dyrygenta WOŚP-owej orkiestry. Identycznym jeździł Jerzy Owsiak 30 lat temu, podczas pierwszego finału. W ramach akcji #SiemaSierra auto trafiło na licytację i sprzedano je za imponującą kwotę 100 099 złotych!

 

#SiemaSierra Licytacja zakończona! Mega sukces! 100 099 złotych! Jako POLEASINGOWE.PL dziękujemy wszystkim. Nowemu...

Posted by Poleasingowe.pl on Tuesday, February 8, 2022

 

Środki te trafiły na konto fundacji, która tym razem podjęła się zakupu urządzeń zapewniających najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

(ak)

Podziękowania

Firma poleasingowe.pl dziękuje za wsparcie akcji na rzecz rodziny z Chwalimierza: hurtowni elektrycznej Pekra, firmom: Składbud, Materiały Ogólnobudowlane Leginowicz, hurtowni sanitarnej Chrapek, DS Lubin - Hellon, BNI Platon, Golden Vertex Sp z o. o., Sali Królestwa Świadków Jehowy - Chwalimierz, Burmistrzowi Środy Śląskiej Adamowi Rucińskiemu, GOPS w Środzie Śląskiej oraz mieszkańcom powiatu średzkiego, którzy przekazali meble i wszystkim osobom wpłacającym na: https://zrzutka.pl/8khctp

Media

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 12 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 19 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 22 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…