piątek 05.06.2020

Imieniny: Bonifacego Waltera

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czy można kupić bilet miesięczny na średzkim dworcu?

Czy można kupić bilet miesięczny na średzkim dworcu?

29.03. 2018

Dzień dobry. Czy Redakcja może się dowiedzieć: dlaczego na PKSie nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy naszymi zielonymi autobusami, tylko trzeba biegać po urzędzie?

 

PKS jest chyba do tego stworzony, to tak jakbym miesięczny bilet PKP kupował w Urzędzie Wojewódzkim. Dodatkowo chętnie bym się dowiedział, dlaczego procedura zakupu takiego
biletu jest taka biurokratyczna, bo wypełnianie podania o taką rzecz, to moim zdaniem lekka przesada. Chyba podając wszystkie dane ustnie, można taki bilet wydrukować, góra w 5 minut.

Stały Czytelnik (dane do wiadomości redakcji)

OD REDAKCJI: Na naszą prośbę, na pytanie Czytelnika odpowiada Średzka Komunikacja Publiczna Spółka z o.o. w Środzie Śląskiej:

Nie jest prawdziwą informacja Czytelnika, iż na Gminnym Dworcu Autobusowym nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy autobusami Średzkiej Komunikacji Publicznej. Na Dworcu Autobusowym można kupić zarówno bilety okresowe: miesięczne, jak i kwartalne, a także bilety jednorazowe Gminnej Komunikacji Publicznej. 

Zamówienia na zakup biletów okresowych realizowane są na podstawie formularzy zamówienia składanych w kasie na Dworcu Autobusowym. Kasa czynna jest w każdy dzień roboczy oraz w weekendy. Na każdym formularzu nasi klienci wpisują dane niezbędne do wydania biletu i naliczenia opłaty. Formularze zamówienia trafiają następnie do weryfikacja i wydruku do biura ŚKP w UM.  Wydrukowane bilety okresowe dostarczane jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w dniu następnym. 

Istnieje również możliwość  złożenia zamówienia i wydruku biletu "od ręki". Wówczas obsługa kasy ŚKP na Dworcu Autobusowym kieruje pasażerów do biura ŚKP w UM na pl. Wolności 1, pok. 8D. Taki system obsługi biletów okresowych jest znacznie sprawniejszy niż systemy obsługi przewoźników prywatnych, którzy swoje bilety okresowe wydają raz na kilka lub kilkanaście dni.

(red) fot. prg / archiwum

 

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A ja nie posłałam dziecka do przedszkola nie z obawy o wirusa ale z obawy o nadgorliwość, w przestrz...
Tylko czy żłobki i przedszkola na terenie gminy naprawdę przestrzegają procedur? Czy tylko w trakcie...
juszczyniak skomentował/a Napaść w Juszczynie
wiele osob korzystalo ze spacerow w naszym lesie,mlodzi z dziecmi,starsi dla zdrowia z kijkami,samot...
Obiektywnie skomentował/a Strach wśród rodziców przedszkolaków
Teraz w trakcie epidemii panika, że gorączkuje? A jak parę miesięcy wcześniej rodzice wręcz "wypycha...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…