Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelnik: Czy ktoś coś z tym zrobi?

Czytelnik: Czy ktoś coś z tym zrobi?

02.11. 2018

Mieszkaniec Środy Śląskiej zwrócił się do nas z prośbą o zajęcie się prawą ustawień czasu pracy naświetlaczy w centrum miasta. - 25. Października zaniosłem pisemną prośbę do burmistrza Środy Śląskiej. Zapytajcie proszę czy ktoś coś z tym zrobi? – poprosił.

 

W piśmie skierowanym do burmistrza, mężczyzna prosi o zmianę czasu pracy oświetlenia przy przejściach dla pieszych: - O godz. 7 rano jest jeszcze ciemno, a oświetlenie jest już wyłączone (latarnie i doświetlacze). Biorąc pod uwagę padający deszcz jest bardzo niebezpiecznie. Zbliża się sezon zimowy i drogi będą śliskie. Gdy nastąpi zmiana czasu, taka sytuacja będzie się  powtarzała o 6 rano. Na mieście o tej porze jest już duży ruch.(…) Już poprzedniej zimy zaobserwowałem to, że przejścia dla pieszych nie są wtedy oświetlone. Doświetlacze przejść dla pieszych są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pomagają kierowcom i pieszym, jednak dobrze by było by świeciły wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne – czytamy w dokumencie.

Kto może to zmienić?

Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, kto odpowiada za zmianę czasu ustawień oświetlenia ulicznego i czy jest to możliwe w najbliższym terminie. 

- Ustawieniami czasu oświetlenia ulicznego zajmuje się firma Tauron, która reguluje je w ramach umowy eksploatacyjnej z Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej – poinformowała nas Marta Wilczyńska, rzeczniczka prasowa UM.

Co na to Tauron?

- Lampy oświetlające przejścia dla pieszych są zespolone z systemem oświetlenia ulicznego. Godziny pracy oświetlenia ulicznego ustala Urząd Miejski. Jeśli urząd zdecyduje, że mają ulec zmianie godziny pracy oświetlenia ulicznego, to zmiana taka zostanie dokonana – odpowiada rzecznik prasowy firmy Tauron.

Zatem wszystko wskazuje na to, że musimy poczekać na decyzję Urzędu Miejskiego w tej sprawie.

(kb) fot. wk

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

coraz ciemniej jest -chyba długo nie będziemy czekać ??

This comment was minimized by the moderator on the site

jest po wyborach. Już nie ma pośpiechu

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…