niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
Mieszkańcy: O co tutaj chodzi? (list do redakcji)

Mieszkańcy: O co tutaj chodzi? (list do redakcji)

07.10. 2018

Droga redakcjo, nasuwa się tak wiele pytań do kandydatów na burmistrza. My jako mieszkańcy ul. Wierzbowej oraz Winnej Góry niejednokrotnie prosiliśmy o dobudowanie chodnika, wraz z oświetleniem na ul. Wierzbowej, w stronę strefy przemysłowej. 

Wystarczy przejechać się rano, albo wieczorem jak ludzie wracają z pracy, przecież tam nic nie widać. Do tragedii może dojść bardzo szybko, nie można puścić dziecka do szkoły bo strach, a niestety autobusy miejskie kursują tylko w godzinach dogodnych dla stref czyli (3 razy).

Brak przystanku na osiedlu, brak progów zwalniających, jest bardzo długa prosta droga.  Niejednokrotnie policja interweniowała w sprawie tzw. miejskich wyścigów i oczywiście zapomniane osiedle, gdzie ludzie byli zapewniani o wodzie miejskiej, kanalizacji, drogach, oświetleniu. Nawet została stworzona uchwała w celu poprawy warunków (...).

Łezka płynie na samą myśl jak tu jest pięknie, tylko się budować. Nawet pięknie w gazetach pisali o nowej obwodnicy i nowych działkach pod zabudowę, tylko po co komu działki bez mediów, woda ze studni jest strasznie skażona (pałeczki coli) itp., ale kogo to obchodzi.

Dla redakcji mogę przesłać słoiczek wody prosto ze studni, tylko nie wiem czy ktoś odważy się jej napić, a my z taką wodą walczymy od 5 lat z Urzędem Gminy Środa Śląska bez efektu.  Ale mam dobrą wiadomość dla urzędników, dla nich też słoiczek się znajdzie.

Dlaczego nikt nie mówi o wywozach nieczystości na terenie Środy. Płacimy więcej, niż we Wrocławiu czy w innych gminach, wywóz szamba w Środzie od spółki średzkiej za kubik wynosi 40 zl, w gminie Miękinia koszt 15 zł, Wrocław 20 zł...

O co tutaj chodzi?

Droga redakcjo prosimy zapytać się w naszym imieniu kandydatów na burmistrzów.

Mieszkańcy

(wszelkie dane do wiadomości redakcji)

Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Co do tego tez jestem za krasuckim. Do pana A nawet nie można sie dostać. Chciałem żeby zrobili przekształcenie działek w szczepanowie. Za każdym razem pani mówi prosze przyjść za pół roku i tak cały czas. Ale koledzy pana A nie maja z tym problemu. Jego ludzie i znajomi wszystko mogą. Wielka korupcja nic więcej , ludzie mało wiedza....

This comment was minimized by the moderator on the site

Działki na Winnej Górze kupione prawdopodobnie od Agecji Nieruchomości Rolnych lub Agrosadu nieuzbrojone bez dróg dojazdowych.Gmina nie była przygotowana na zbrojenie tego terenu więc. teraz trzeba czekać.Ja o drogę i uzbrojenie ul.Wierzbowej też walczyłem prawie 10 lat i dopiero burmistrz Krasucki się zlitował.O ile się orientuję to Winna Góra leży w obrębie Komorniki.Pewnie teraz każdy z czterech kandydatów będzie obiecywał.Ale ja...

Działki na Winnej Górze kupione prawdopodobnie od Agecji Nieruchomości Rolnych lub Agrosadu nieuzbrojone bez dróg dojazdowych.Gmina nie była przygotowana na zbrojenie tego terenu więc. teraz trzeba czekać.Ja o drogę i uzbrojenie ul.Wierzbowej też walczyłem prawie 10 lat i dopiero burmistrz Krasucki się zlitował.O ile się orientuję to Winna Góra leży w obrębie Komorniki.Pewnie teraz każdy z czterech kandydatów będzie obiecywał.Ale ja stawiałbym na Krasuckiego.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Zmarnowane 4 lata kandydaci myślą im większa reklama tym większy wybór co nie którzy już przesadzaja stawiają auto z reklama koło . Trzeba postawić na doświadczenie i na tego co zeby już zjadł jak co gdzie uderzyć aby to grało

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanowni Państwo jest właśnie odpowiedni moment by ten stan rzeczy zmienić. Wystarczy wziąć udział w wyborach i oddać głos na właściwego kandydata na Burmistrza. Takim kandydatem jest Bogusław Krasucki. Tylko on z całej czwórki jest w stanie szybko i skutecznie poprawić komfort życia mieszkańców w tej części miasta.

This comment was minimized by the moderator on the site

:zzz o to chodzi ze szanowni panstwo każdy mysli o swoje d...upie za przeproszeniem i tyle w tym temacie

This comment was minimized by the moderator on the site

Pan prezes Biszczak tak rządzi pieniędzmi w Średzkiej Wodzie , ( A BURMISTRZ JAK MÓW ,,CAŁKOWICIE MU UFA'') , że na ostatniej Sesji Rady Gminy pomimo 12 mln !!! przychodu spółka potrzebuje od Gminy dopłatę 230 tys zł ( polecam obejrzenie ostatniej sesji) bo pan prezes nie potrafi przygotować inwestycji i robi sieci na prywatnych gruntach bez zgody , a nawet informowania o projekcie właścicieli gruntów , a potem nadrabia swoje błędy i...

Pan prezes Biszczak tak rządzi pieniędzmi w Średzkiej Wodzie , ( A BURMISTRZ JAK MÓW ,,CAŁKOWICIE MU UFA'') , że na ostatniej Sesji Rady Gminy pomimo 12 mln !!! przychodu spółka potrzebuje od Gminy dopłatę 230 tys zł ( polecam obejrzenie ostatniej sesji) bo pan prezes nie potrafi przygotować inwestycji i robi sieci na prywatnych gruntach bez zgody , a nawet informowania o projekcie właścicieli gruntów , a potem nadrabia swoje błędy i zaniechania i zmienia na cito projekty ( za pieniądze które wszyscy płacimy ) obarcza winą wszystkich dookoła i rozbiera ścieżki rowerowe ( ul. Ogrodnicka) , dopiero co wykonane i my jako mieszkańcy za te błędy płacimy , a burmistrz mu przyklaskuje. Za 230 tys zł można wybudować ponad 1 km wodociągu i Winna Góra miałaby wodę ( muszą budować sami studnie ) . Cała misja spółki i obecnie też Zarządu Gminy to wydać pieniądze na widoczne i spektakularne inwestycje ( blichtr, nagrody) a ludziom z własnej kiesy każą inwestować w rozwój podstawowych mediów niezbędnych do życia ,wodociągów i kanalizacji . Panie Burmistrzu ,,Pycha kroczy przed upadkiem '', brak szacunku dla mieszkańców Gminy odbije się rykoszetem w trakcie wyborów ( w każdym razie żyjemy z taką nadzieją ).

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację