niedziela 09.08.2020

Imieniny: Romana Ryszarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mieszkaniec pyta - Średzka Komunikacja Publiczna odpowiada

Mieszkaniec pyta - Średzka Komunikacja Publiczna odpowiada

17.12. 2018

Witam, w tej sprawie pisałem do burmistrza i Średzkiej Komunikacji Publicznej, jednak nie ma żadnego odzewu. Może Państwo uzyskają jakieś informację?

Mianowicie chodzi o możliwe kursy Średzkiej Komunikacji Publicznej na strefę w Komornikach. Jestem mieszkańcem Cesarzowic, pracuję w jednym z zakładów produkcyjnych w Komornikach. Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość wyznaczenia trasy na strefę z innych miejscowości poza Środą Śląską? Z opinii, jakie słyszałem na temat trasy nr 5, gdzie autobusy jeżdżą praktycznie puste (4-5 osób na kurs), to po prostu mieszkańcom Środy Śląskiej nie opłaca się nimi jeździć. Cena biletu miesięcznego jest praktycznie identyczna, a nawet droższa niż codzienne dojazdy, bo jest to tylko 3km, a trzeba stać na przystankach poświęcać więcej czasu, szybciej wychodzić z domu itp. W moim przypadku byłyby całkowicie odmiennie koszty dojazdu prywatnego - dużo ale, to dużo (praktycznie 3-4 razy) przekraczałyby zakup biletu na wszystkie strefy. Takich osób jak ja jest naprawdę wiele. Świadczą o tym korki ok. godz. 14:00 na skrzyżowaniu w kierunku Ciechowa. Może warto zrobić coś dla nas mieszkańców miejscowości poza Środą Śląską? Jeżeli jedni nie korzystają w pełni, może warto wydłużyć ten kurs tak, aby mogły z niego korzystać inni?

Jest jeszcze druga kwestia, która jest bardzo często poruszana w internecie. Chodzi o uruchomienie autobusu do Leśnicy. Jako mieszkańcy naprawdę tego potrzebujemy. Większość ludzi ma dość czekania na przystanku, bo może uda im się pojechać 2 może 3 busem. I niech tylko burmistrz nie powiela argumentu, że jest to trasa komercyjna i inni niech na niej zarabiają, bo komunikacja jest stworzona po to, aby zapewniać dojazdy mieszkańcom gminy. Jeżeli jest to trasa komercyjna, to może nie potrzebna będzie dopłata z urzędu tylko linia się sama utrzyma? Otwarcie takiej linii dużo pomoże również mieszkańcom gminy Miękinia (wtedy może wójt Miękini dopłaci do takich kursów). Taka trasa niesie za sobą szereg korzyści. I nie byłoby to zbyt skomplikowane - jeden autobus - jeden kierowca, który jeździ po jednej trasie i mamy rozwiązany główny problem, który jest wielką bolączką transportową w Środzie Śląskiej. 

Komunikacja została stworzona dla Mieszkańców Miasta i Gminy Środa Śląska, a nie innych gmin (bo nie raz słyszałem, że planuje się jazdy do gmin obok) proszę więc o przeanalizowanie i możliwie szybką odpowiedź czy istnieje możliwość otwarcia takich tras,  które są bardzo potrzebne nam mieszkańcom i rozwiązują główne problemy transportowe w gminie Środa Śląska.

Pozdrawiam 
Kacper
(dane tylko do wiadomości redakcji)

Średzka Komunikacja Publiczna odpowiada

W odpowiedzi na Pańskiego maila skierowanego do redakcji Rolanda, informujemy, iż  nie wpłynęła bezpośrednio od Pana żadna korespondencja (mailowa, pisemna etc.) do Średzkiej Komunikacji Publicznej, jeśli tylko otrzymujemy zapytania od naszych mieszkańców staramy się udzielać jak najszybciej odpowiedzi.

Średzka Komunikacja Publiczna sp. z o. o. jest spółką, w której jedynym udziałowcem jest Gmina Środa Śląska. Powołana została do realizacji połączeń komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska, a jej celem nadrzędnym jest skomunikowanie wszystkich  miejscowości położonych na terenie gminy z miastem Środa Śląska oraz przewozy mieszkańców gminy do dworca kolejowego, z którego najszybciej i najłatwiej dojechać do centrum Wrocławia korzystając z transportu Kolejami Dolnośląskimi.

Od 1 sierpnia realizujemy połączenia na trasie Środa Śląska-Komorniki/Święte LSSE (Linia nr 5). Linia ta stanowi możliwość dotarcia przez mieszkańców Środy Śląskiej do umiejscowionych na strefie zakładów pracy. Jest to niewątpliwie ważne dla nas połączenie, ciągle rozwijane i analizowane pod różnymi aspektami w celu jak najlepszego dopasowania do potrzeb  pracowników i zakładów pracy. W ostatnim czasie został zmieniony rozkład jazdy, umiejscowiono dodatkowe przystanki – właśnie na wniosek zainteresowanych stron.

Rozważane przez nas jest również skomunikowanie pozostałych miejscowości gminy z LSSE. Niewątpliwie wymaga to szczegółowych analiz, zarówno pod kątem możliwości transportowych spółki, wartości ekonomicznych, ale przede wszystkim potrzeb. W tej ostatniej kwestii na pewno nie wystarczą pojedyncze sygnały od mieszkańców różnych miejscowości w naszej gminie, istotne byłoby przy tym uzyskanie wsparcia przez zakłady pracy LSSE np. w postaci udzielenia dofinansowania lub całkowitego pokrycia kosztów biletów okresowych dla pracowników. Takie rozmowy są obecnie prowadzone.

Koncepcja uruchomienia gminnej komunikacji publicznej nigdy w swoich planach nie zakładała uruchomienia połączeń  między Środą Śląską, a Wrocławiem drogą krajową nr 94. W najbliższym czasie nie planujemy uruchomienia takiego połączenia. Koncepcja powołania Średzkiej Komunikacji Publicznej oparta na dofinansowaniu ze środków przyznanych przez UMWD pozwala na realizację gminnych przewozów.

(śkp) / fot. śkp

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (17)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciągle coś z tą spółka! Burmistrzu trzeba tam zrobić porządek bo jest jeden wielki syf!

This comment was minimized by the moderator on the site

Lepiej zaoszczędzić te 2 zł i jechać rozklekotanym busem z kierowca ktory mysli, ze jest rajdowcem a pasażerowie to figurki, ktore jak sie przewróca to ich problem

This comment was minimized by the moderator on the site

Jezdza na strefe.chyba pieniazki z tego burmistrzuniu ma. ookol 22 czekaja pod fabryka. Nawet do 30 minut. Po co skoro z firmy b sa busy pracownicze. Dziecko uczeszcza do szkoly we wroclawiu. Conajmniej raz w tygodniu bus odjezdza ludzikom ze stacji w szczepanowie. Czeka ,marznie na kolejnego godzine. Musze autem jechezdzic po nia. Takze komu zrobiono komunikacje miejska? Burmistrzu jak wrocisz z egiptu zajmij sie tym

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanowny Panie W.<br />Na strefie czekamy dokładnie 30 minut zgodnie z rozkładem. Nie tylko o 22:00, ale również ok. 6:00 i 14:00.<br />Autobusy są dopasowane do przyjazdu pociągów z Wrocławia, niestety Koleje Dolnośląskie nie przekazują informacji o spóźnieniach i powoduje to komplikacje. Dlatego od pierwszych dni funkcjonowania komunikacji, na tabliczkach przystankowych, udostępniliśmy numer telefonu do dyspozytora (781033401). W przypadku...

Szanowny Panie W.<br />Na strefie czekamy dokładnie 30 minut zgodnie z rozkładem. Nie tylko o 22:00, ale również ok. 6:00 i 14:00.<br />Autobusy są dopasowane do przyjazdu pociągów z Wrocławia, niestety Koleje Dolnośląskie nie przekazują informacji o spóźnieniach i powoduje to komplikacje. Dlatego od pierwszych dni funkcjonowania komunikacji, na tabliczkach przystankowych, udostępniliśmy numer telefonu do dyspozytora (781033401). W przypadku opóźnienia pociągu prosimy przekazywać informacje, dyspozytor przekazuje informacje kierowcom, którzy czekają na pociąg. Przy okazji pozdrawiamy wszystkich pasażerów, którzy już korzystają z takiego rozwiązania.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Kierowca Melexa nie wie, dyspozytor tez nie wie, zakład jak za dawnych czasów...

This comment was minimized by the moderator on the site

Facet mówi że pisał, komunikacja mówi że nie... Komu wierzyć? Ja jednak temu facetowi!

This comment was minimized by the moderator on the site

Po jaką ch... potrzebny bus do Leśnicy z komunikacji średzkiej, skoro średnio co godzine są pociągi do Wrocławia a na stacje na praktycznie każdy z nich jest podstawiony bus. Ludziom się chyba troche od tej wygody w dupach przerwaca. Skoro macie czas czekać aż łaskawie Tarnowski was zabierze, spożytkujcie go, żeby dojechać w tym czasie na stacje i przestańcie na wszystko narzekać

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Obcy Pan się mało orientuje, bo nie do każdego pociągu jest autobus ŚKP. Do Wrocławia jest również problem z dojazdem. Pozdrawiam

This comment was minimized by the moderator on the site

Pani Renato, pamiętamy o pociągu 4:28 w weekend. Pan Burmistrz zainteresował się tym połączeniem, analizujemy możliwości

This comment was minimized by the moderator on the site

Tarnowscy 7 zł do głównego, a pociąg 9,80 zł + ŚKP nie wiem ile, bo tym nie jeżdżę i mnóstwo czasu zmarnowanego na przystankach, no dzięki wielkie za te wasze pomysły.

This comment was minimized by the moderator on the site

Mogli by jeszcze na stacji w Szczepanowie otworzyć chociaż poczekalnię.

This comment was minimized by the moderator on the site

Na pociag kom. miejska na 80% cie nie dowiezie na czas , wracajac poczekasz na kolejnego busa godzine bo gieniu stary pkesiarz z czasow prl jedzie doic paliwo na komorniki. Pozatym na zlosc odjezdzaja szybciej. Czub widzi ze nie ma ludzi jedzi na zajezdnie z krysia pogadac. Nikt ich nie pilnujr. Pozatym abw lub cbś powinna odwiedzic mafie sredzka . Zobaczyc kto tam pracuje . Hamy pewni siebie myslacy ze maja wladze. Burmistrz popuscil lancuch...

Na pociag kom. miejska na 80% cie nie dowiezie na czas , wracajac poczekasz na kolejnego busa godzine bo gieniu stary pkesiarz z czasow prl jedzie doic paliwo na komorniki. Pozatym na zlosc odjezdzaja szybciej. Czub widzi ze nie ma ludzi jedzi na zajezdnie z krysia pogadac. Nikt ich nie pilnujr. Pozatym abw lub cbś powinna odwiedzic mafie sredzka . Zobaczyc kto tam pracuje . Hamy pewni siebie myslacy ze maja wladze. Burmistrz popuscil lancuch bo na 5 lat ma kontrakt. Robia co chca. Dla siebie dla znajomych. Zwykly kowalski odprawiany jest z kwitkiem. Napiszemy do gazety ogolnopolskiej moze ktos sie zainteresuje parowami z gminy.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Pełnomocnik burmistrza i dyspozytor w ŚKP, musi ustawic trasy aby się jego ojcu kasa zgadzała na trasach przez Malczyce i Udanin, a żadne argumenty ekonomiczne nie działają na to towarzystwo. Urzędas zatrudniony z zakazem prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Tacy ludzie reprezentują Pana Burmistrza... Zresztą z jego przyzwoleniem na kumoterstwo i patologie

This comment was minimized by the moderator on the site

No, tak Panie W(...), wylewa Pan swoją porażkę w wyborach samorządowych na forum publicznym

This comment was minimized by the moderator on the site

Biedny Pan W. :lol:

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Jaromirze - prezesie do stacji w Szczepanowie trzeba zrobić bezpośrednie połączenie z Ciechowa,Bukówka, Cesarzowic .Jak narazie cała ta komunikacja jest kiepska.

This comment was minimized by the moderator on the site

A po to żeby mieszkańcy Komornik,Juszczyna i dalszych miejscowości nie musieli, idąc twoim tokiem myślenia zapindalać na dworzec PKP w ŚŚ

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Bohdan Urbankowski - Gniazdo Polskie. Wydawnictwo Biały Kruk. Wspaniałe eseje o Polsce i Polakach. G...
100%%%popieram. Brakuje nazista rządzącym przy****sow do zakładania ludziom pampersów na twarz......
zostań gestapowcem chodź i czepiaj się ludzi bo nie ma namordnika bo nie ma odległości a w dodatku b...
Powstanie Warszawskie 1944 r. Z tej historycznej pułapki nie było dobrego wyjścia. Brak walki i tak ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…