niedziela 07.06.2020

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Odpowiedź na "świąteczne pytanie"

Odpowiedź na "świąteczne pytanie"

02.01. 2019

20 grudnia opublikowaliśmy list, w którym mieszkaniec poprosił, aby zadać pytanie pracownikom średzkiego magistratu dlaczego na ul. Wrocławskiej - od żłobka do Orlenu, nie ma żadnej ozdoby świątecznej?

- Trochę jakby zapomniana, a przecież to główny wjazd do miasta od strony Wrocławia i drogi krajowej 94. Może warto zadać pytanie do Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. dlaczego nie ma na tym odcinku żadnych świątecznych ozdób? Druga strona miasta jest ozdobiona aż do wyjazdu ze Środy Śląskiej w kierunku Lubina - pisał pan Artur.

Na pytanie odpowiada Jaromir Stawirej, kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy w Urzędzie  Miejskim w Środzie Śląskiej:

- Urząd Miejski co roku czyni starania, aby na terenie miasta instalować nowe iluminacje świąteczne. Działania te odbywają się w oparciu o środki budżetowe przewidziane na to zadanie przez Radę Miejską w uchwale budżetowej. W ramach tych środków realizowane są zadania związane z zakupem, wynajmem, konserwacją i instalacją iluminacji świątecznych.
Iluminacje w każdym kierunku wylotowym są montowane do charakterystycznych obiektów miasta - w kierunku zachodnim - ul. Legnicka  do mostu na Średzkiej Wodzie, w kierunku wschodnim - ul. Wrocławska  do żłobka publicznego. Na terenie miasta w roku bieżącym, w tym również przy ul. Wrocławskiej, zainstalowane są ozdoby świąteczne podobne jak w latach ubiegłych.

(red) / fot. gz

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie burmistrzu a co z wybitą kilka miesięcy temu szybą na przystanku przy ul. Wrocławskiej. Wiatr hula i żaden urzędnik nie chce wstawić nowej szyby bo podobno pan tego zabronił. To tak się dba o mieszkańców. Nie wszyscy przychodzą do pracy w południe jak pan i zaczynają ją od gorącej kawy. Niektórzy wstają rano i ciężko pracują i o takich mieszkańcach się nie pamięta. Wiem że dla pana świecidełka są ważniejsze niż ludzie. To już kilka razy...

Panie burmistrzu a co z wybitą kilka miesięcy temu szybą na przystanku przy ul. Wrocławskiej. Wiatr hula i żaden urzędnik nie chce wstawić nowej szyby bo podobno pan tego zabronił. To tak się dba o mieszkańców. Nie wszyscy przychodzą do pracy w południe jak pan i zaczynają ją od gorącej kawy. Niektórzy wstają rano i ciężko pracują i o takich mieszkańcach się nie pamięta. Wiem że dla pana świecidełka są ważniejsze niż ludzie. To już kilka razy pan pokazał. Wstyd że ludzie pana ponownie wybrali bo wstawienie nowej szyby to przedsięwzięcie ponad siły burmistrza, a w ogóle idzie lato to po co …...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Cyt: "Urząd Miejski co roku czyni starania, aby na terenie miasta instalować nowe iluminacje świąteczne. " Dobre sobie. Ma gość poczucie humoru. Dziwnym trafem jakoś nie dotyczy to ul. Wrocławskiej. Być może, dlatego, że mieszkańcy Wrocławskiej odważyli się stanowczo przeciwstawić panu Burmistrzowi w temacie lokalizacji tzw. firmy śmieciowej na terenie po byłej coca coli? A swoją drogą to temat jakoś ucichł, oby na zawsze.

This comment was minimized by the moderator on the site

Może dlatego nie ma ozdób bo chodzi o te kopcące kominy na ulicy Wrocławskiej od żłobka do Orlenu. Czym ci ludzie palą bo nie wygląda to na węgiel.

This comment was minimized by the moderator on the site

Trzeba przyznać - szacun, że jest odpowiedź. Ale leci szablonem jak ta lala jeszcze brakuje "dołożymy wszelkich starań aby ta sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości "

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

emeryt skomentował/a Napaść w Juszczynie
jestem już na emeryturze i dla zdrowia codziennie jezdze 2-3 razy po tym lesie rowerem(ostatnio z gr...
Hahahaha gdzie to słyszałaś w tv czy od Simona sprzedawczyka:-):-):^)
czyli słabo. A dzieci są głodne bo, są wygodne zwłaszcza gdy nie chce im się d... ruszyć z kanapy. A...
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek szczepień dla dorosłych panie filozofię. W przypadku pandemii ...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…