"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

„Ci wspaniali młodzieńcy w swych szalejących gruchotach” (okiem mieszkańca)

środa, 21 listopad 2018 17:03
Oceń ten artykuł
(24 głosów)

W nocy z 27 na 28 października w Jeleniej Górze, rozpędzony Seat wpada w parę pieszych przechodzących przez pasy. Oboje giną na miejscu, osierocając dwóch synów.

Z wstępnie zebranych danych wynika, że pojazdy uczestniczące w zdarzeniu brały udział w wyścigu. Prędkość Seata w chwili zdarzenia szacowana jest na 135 km/h… 135 km/h w terenie zabudowanym!!! Czy tu można jeszcze coś komentować?! Mogłoby się wydawać, że sprawa wyjątkowa, nie mająca precedensów, a już na pewno nie w Środzie Śl.

Nikt nie zginął w takich okolicznościach na naszych ulicach, ale śmiem twierdzić, że JESZCZE nie zginął. Co kilka dni, wieczorami „przelatuje” w pseudobolidzie idiota przez miasto. Jakiś czas temu w Internecie, a dokładnie na snapchacie pojawia się filmik z przejazdu Golfa przez centrum Środy Śląskiej. Prędkość? 160 km/h!!! Czy jest miara na ludzką bezmyślność? Tak, to był właśnie ten film i pokazany tam wyczyn bezmózgowia. Ja rozumiem, że testosteron, pomalowane zaciski hamulcowe, ucięte sprężyny i „cip” w zdezelowanym, acz bajecznym 1.9 TDI może zakłócić percepcje, ale chcesz być naprawdę twardzielem? Wejdź na zlot Radia Maryja z transparentem „Donald Tusk mym idolem”. Po takiej akcji śmiało możesz wkładać majtki na getry i pelerynkę.

Czy naprawdę musi ktoś zginąć, żeby Policja zajęła się średzkimi głupimi i szybkimi? Pierwszy zlot w naszym mieście i 85% towarzystwa tam zgromadzonego wyjeżdża (na lawetach) bez dowodów rejestracyjnych. Te cudowne maszyny powodujące ślinotok u Mirka Złomiarza, aż się proszą o sprawdzenie stanu technicznego i atestu „chińskiego badziewia” wkładanego do nich na potęgę. Nie trzeba marznąć z lizakiem czy suszarką. Pełna spokoju zaplanowana wizyta i miesięczny plan mandatowy wykonany w niespełna godzinę. Jest przyjemnie? No ba! I na dodatek pożytecznie. Chłopcom do wydatków na samochody, dorzucacie budżet mandatowy, Ci muszą wziąć się bardziej do pracy, gospodarka rośnie… cuda, cuda, ogłaszajcie!

Ale to co mnie przeraża najbardziej to zrozumienie dla  tych dewiacji drogowych. Czytając lokalne portale internetowe, nie dowierzam. Bo przecież umiejętność składania liter w wyraz i dalej w zdanie, świadczy o ukończeniu chociażby podstawowej edukacji, a jednak z treści tych zdań wynika coś zupełnie przeciwnego. Argumentacja „tam nikt nie jeździ przepisowo”, czy tłumaczenia młodością lub pasją?! Serio? I nie chodzi tu o okoliczności zdarzenia, o winę jednego, czy drugiego kierowcy. Nie mi to osądzać. Chodzi mi wyłącznie o kontrargumenty do zarzutów o nadmierną prędkość (nie ma znaczenia ich słuszność). Skoro jest ograniczenie prędkości, to jazda w jego granicach nie czynni z nikogo niedzielnego kierowcy.

Nie ma wytłumaczenia na nadmierną prędkość, nie ma zrozumienia dla ludzi, którzy w ruchu miejskim dopuszczają się rażących wykroczeń. Możesz komuś zabić dziecko, rodzica, siostrę czy brata, odebrać życie niewinnej osobie, która przypadkowo trafi przed Wasz rozpędzony samochód. Czy potrzeba lansu i adrenaliny warta jest życia ludzkiego? Co kierowca z Jeleniej Góry może powiedzieć synom ofiar? Przepraszam?! Zanim wciśniesz pedał gazu do oporu, wyobraź to sobie… że jesteś jednym z tych synów.

(lp) fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany środa, 21 listopad 2018 17:52

Komentarze  

Permalink 0 Pewien
Młody wiek. Kto nigdy nie odwalił niech pierwszy rzuci kamieniem. Trochę lat minęło ale pamiętam gdy ja byłem młody, auto było jedym z szybszych porównując w całym powiecie, wszyscy wiemy że prędkość auta to tylko cyferki, łącząc z umiejętnością to wtedy jest ta niebezpieczna mieszanka. I to pierwsze miałem i naprawdę nie chcę się chwalić ale patrząc na fakty i sytuacje to trochę umiejętności również miałem. Jak pisałem wcześniej rzeczy przeróżne się przytrafiały, miałem pełno szczęścia bo to też jest potrzebne. Młodym chłopakom trzeba przebaczyć ich wybuchowość oraz zachowanie i mam nadzieję że dorosną i będą wspominać jak ja. ALE GDY BYWAM NA SPACERACH Z MOIM DZIECKIEM I WIDZĘ CO CZASAMI SIĘ WYPRAWIA PO ASFALCIE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI Z CHODNIKA TO JEŚLI MI ALBO DZIECKU BĘDZIE COŚ GROZIŁO Z WASZEJ STRONY TO OBIECUJĘ ŻE DOBIEGNĘ DO WAS I ZMASAKRUJĘ WAS GORZEJ NIŻ CZOŁÓWKA
2018-11-27 10:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Lolek
Nie wiem o kim mowa... Nie wiem czy typ jechał 160km/h... Ale jeżeli to prawda, to życzę mu, aby na jego drodze przy tej prędkości pojawiło się drzewo, a nie inny człowiek. Bo w du*ie mam jego życie, skoro sam go nie szanuje, ale oby nie zabił niewinnego człowieka.
No, chyba że tym człowiekiem byłby jeden z tych pajaców, którzy go bronią.
2018-11-26 16:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 Taki
Noi te wieśniaki co golfem rozbili się to też pewnie ten gang
2018-11-25 18:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Taki
Noi te wieśniaki co golfem rozbili się to też pewnie ten gang
2018-11-25 18:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Młode Wilcy
– Radosław jestem. Umiem wymusić okup, ściągnąć haracz, [oooops] ze łba.
– Mirosław. Gwałty na zlecenie, bez zlecenia zresztą też. Amfetamina – produkcja, dystrybucja, masturbacja.
– Zbigniew. Brawurowa jazda samochodem Cinquecento.
2018-11-23 09:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 Konfitura
Założyli sobie śmieszne kółko wzajemnej adoracji na Środzie (czyt. wiocha), bo do Wrocławskich grup nie mają żadnego podejścia. Koło Gospodyń Wiejskich - Wersja samochodowa. Fakt faktem ta grupka złożona jest praktycznie przez kolesi z Bukówka Ciechowa i paru innych chłopków z uprawnieniami na kombajn buraczany. Wzajemne lizanie po jajkach i spuszczanie się nad ropniakiem z niewiadomym przebiegiem. :D
Panowie Policjanci z Wrocławia zostali powiadomieni, wpadną w najmniej spodziewanym momencie. Dowody polecą. (to że go nie weźmiecie z domu nic wam nie da, cepik już działa)
2018-11-22 20:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 mmmmmm
Konfitura zaorane szacunek trafione w sedno w 100% oni myślą ze ludzie się podniecają a wszyscy się śmieją z nich lizanie jajek na handlowym dlatego zawsze wieczorem żeby nikt nie widział ciotek
2018-11-22 21:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Ktoś
Jak takie kozaki wszyscy jesteście to spotkacie się np w Środzie obok handlowca i powiedzcie to chłopakom prosto w oczy a nie kozaczy ie przez internet. Założył bym się że nikogo by nie było :lol: :lol: :lol:
2018-11-22 16:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 siwy
a ty jak taki kozak jesteś to czego nie napiszesz kim jesteś
2018-11-22 19:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 mmmmmm
A może spotkanie zróbcie u buraków S... z Bukówka tam może sobie robić spotkania a nie zatruwać tutaj Środę Śląska nikt tutaj za wami nie przepada jeden już stracił prawko jechał po pijaku taki siofer z niego pseudo burakowóz siofer
2018-11-22 21:06 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 Twój stary pijany
To znaczy że jak ktoś jeździ golfem czy Seatem to jest gorszy? Nie każdy ma pieniądze na drogie sportowe auta
2018-11-22 15:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -7 1.9 tdi
znowu jakiś pseudo poetycki anonimowy artykuł . autor chyba się wstydzi.
2018-11-22 07:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Mieszkaniec
Wstyd to mieć naklejkę dsrlower i być burakiem któremu słoma z butów wystaje pseudo kierowcy z Bukówka wieśniaki nie pokazywać się na środzie nikt tutaj was nie chce
2018-11-22 12:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -7 Mieszkaniec Bukówka
Fajnie się piszę przez internet bo anonimowo? Dlaczego nie powiesz mi to w oczy? Brak odwagi ... :lol:
2018-11-22 15:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Jaro
Wstyd to ty pipko bo nie potrrafisz napisac do osoby prywatnie twoj problem kozak w necie [oooops] w swiecie
2018-11-22 16:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -5 kolega
Cytuję Mieszkaniec:
Wstyd to mieć naklejkę dsrlower i być burakiem któremu słoma z butów wystaje pseudo kierowcy z Bukówka wieśniaki nie pokazywać się na środzie nikt tutaj was nie chceJesteś [oooops] [oooops] która nie powie chłopakom tego prosto w twarz bo się boisz że dostaniesz w[oooops].
2018-11-23 00:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 TuuP
Typowa odpowiedz wsioka wioskowego haha jesteś wsiok
2018-11-23 16:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Marta
No i co drogie Panie i Panowie rzuciliście się na artykuł z takim hejtem jak Reksio na szynkę i co nawet nie odpowiadacie a tak myslicie co napisać śmiem twierdzić ze nie którzy to chyba kiblowali w 5 klasie i to po 3 razy to może teraz wypowiemy się na temat kierowców po spożyciu alkoholu ??????
2018-11-21 20:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -8 Do Marta
Odważna anonimowo? Żenada, chodź na fb, pogadamy, zobaczymy jaka jesteś odważna i jak jedziesz po ludziasz. Czekamy na fb. A tu widać piszesz sama ze sobą. O czym to świadczy? Twój iloraz inteligegencji jest porażający.
2018-11-21 20:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Marta
A co to za różnica czy tutaj czy fc ? duzo ludzi nie ma fc niech czytają komentarze co przyjedziesz seacikiem i mnie pobijesz ?a czy pisze sama ze sobą hmmm następny co siedział w 5 klasie przeczytaj sobie przemyśl i przeczytaj jeszcze raz zobacz jakie użyłam zwroty jeszcze raz przeczytaj ciężko prawda zwróciłam się z zapytaniami do was ale jak ktoś ma mozg jak kura to się nie dziwie
2018-11-21 21:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -8 Jaro
No mow o kierowcach po spozyciu alkoholu nawijaj te klamstwa hahaha
2018-11-21 20:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Marta
No i nastała cisza ufff a tak gorąco było pewnie wstyd co ? takie komentarze na Rolandzie co to nie wy i co ? wielki kierowca jak z koziej [oooops] trąbka
2018-11-21 19:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -8 Jaro
Wiesz bo nikt nie chce z toba gadac twoj iloraz inteligencji jest minimalny juz piszesz sama ze soba wez napisz na fejsie nie anonimowo kolego/kolezanko moze zgrajmy w otwarte karty
2018-11-21 20:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Marta
A czy ja pisze sama ze sobą ???jakie zwroty użyłam ? trudno pomyśleć ? no tak myślenie boli
2018-11-21 20:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 Marta
No co chłopaki taka cisza prawda w oczy kole tak bardzo komentujecie a sami błędy popełniacie ale o tym już nie piszecie na fc dlaczego bo wstyd pochwal sie na fc ze jechałem po pijaku hahaha
2018-11-21 19:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Marta
Jaka gorąca dyskusja na fejsie jest aż gorąco a panowie S.... najbardziej się ujawniają ale czy się pochwalił się ze jeden właśnie stracił prawko za jazdę po pijaku ? och zapomniał pewnie och jaka szkoda hahahahah
2018-11-21 19:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Kula
Tusk to złodziejski niemiec propsy dla kozaków z Radia Maryja
2018-11-21 18:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Radek
W artykule praktycznie zero konkretów, nawiązanie do wypadku w zasadzie zakończyło się do debilnych komentarzach ludzi w EM, a tu taka akacja na fejsie. Zastanawia mnie tylko dlaczego zaciekle komentujący są związani z tym środowiskiem. A raczej nie zastanawia. Kopnął Was po jajkach. Po przeczytaniu tekstu, pomyślałem typowe "przeczytaj i zapomnij", nic ciekawego. Ale rzucanie błotem musiało ruszyć gula. To jak test z plamą atramentu, każdy widzi co chce.
2018-11-21 18:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -11 Są granice
To temat jak najbardziej do olania, pod warunkiem że redaktorzy nic nie znaczącej gazetki wiejskiej, nie robią sensacji z czyjejś tragedii.
2018-11-21 20:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +13 Radek
Tylko powiem szczerze, że gdyby nie młodociani pyskacze, to w życiu bym nie skojarzył, że te sprawy można powiązać
2018-11-21 20:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -10 Xyz
Masz nadzieję, że uratujesz wszystkich tym wpisem przed wypadkami? G*wno możesz zrobić. A brednie na temat Volkswagena proszę zostawić dla siebie. Ja jeszcze nie byłam/em świadkiem aby ten golf jechał tak szybko przez miasto. Na pewno nie 160. I dobrze wiem kogo autor miał na myśli. Daj sobie spokój z umoralnianiem, bo tobie to nic nie da a i tak każdy ma to gdzieś. I o ile się znam, nic nie ma do tego jakie to jest auto. Czy ze stanem fabrycznym czy przerobione.. Głupim maluchem można narobić sobie biedy. Moim zdaniem te 2 sprawy nie powinny byc porownywane bo roznia je okoliczności. A jak już masz coś pisać, pisz z sensem i zgodnie z prawdą :) Pozdrawiam.
2018-11-21 18:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -6 Bartek
Dlaczego jak jest wypadek to od razu każdy patrzy na modyfikowane auta?? Co one mają do bezpieczeństwa na drodze? Są takie same jak każde inne.. Niczym sie nie różnią od zwyklego samochodu.. Stwarzają takie same niebezpieczeństwo jak samochód prosto z fabryki.. Może zamiast zrzucać winę na "pseudobolidy na chińskich częściach" warto zwrócić uwagę na kierowców, którzy prowadzą samochody.. Przypominam, że samochody nie są winne temu co się dzieje na drogach tylko ludzie.. Jak policja zacznie robic porządek z samochodami po modyfikacjach (wedle życzenia autora postu) to i tak jak trafi sie jakis debil, co po przesiadce do seryjnego samochodu narobi bałaganu.. I wtedy co? Bedziecie pisac gownopisma do ciul wie kogo o usuniecie wszystkich samochodów zw środy Śląskiej?? Stąd moje pytanie.. Co autor postu i Ci co wystawiają głupie komentarze oczerniajace pasje innych osób maja na mysli? I przypominam, ze wrzucanie wszystkich do jednego worka jedt ogromnym błędem.
2018-11-21 17:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -12 R6
Rekord koło centralnej 190, i ciągle rośnie. Specjalnie dla autora trzeba nagrać jak pękają 2 paczki ^^
2018-11-21 17:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +16 elo
290 od razu. idiota który jechał 160 to chyba dawno w ryj nie dostał gówniarz. Mam nadzieje ze jest możliwość weryfikacji z kamer tego wyczynu.
2018-11-21 18:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -15 Ty fajter
Zapraszam na fotel pasażera, a potem jakiś sparing może?
2018-11-21 18:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 Witus
Cytuję R6:
Rekord koło centralnej 190, i ciągle rośnie. Specjalnie dla autora trzeba nagrać jak pękają 2 paczki ^^

Rośnie to ci mozg chyba jak go masz
2018-11-22 05:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -13 Ciekawe
Co ma styl jazdy do stanu technicznego? Proszę autora o jakieś wytłumaczenie, bo widocznie jego wiedza w zakresie motoryzacji pozwala mu na takie grube wnioski ;> trzeba stać za swoimi słowami murem, tak słyszałem..
2018-11-21 17:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 Emil
[quote name="Ciekawe"]Co ma styl jazdy do stanu technicznego? Proszę autora o jakieś wytłumaczenie, bo widocznie jego wiedza w zakresie motoryzacji pozwala mu na takie grube wnioski ;> trzeba stać za swoimi słowami murem, tak

Niby masz racje. Ale jak połączysz kiepskiego siofera z przerosnietym ego i gruza, to skutki sa jakie są. A burza gimbazistow tylko pokazuje jak celnie Was ktos tu trafił
2018-11-21 17:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -12 Co ja tam wiem
I znowu, dlaczego gruza odrazu? Jak zapierniczam autem w perfekcyjnym stanie, to z automatu przyjmuje status gruza czy jak? Nie rozumiem toku myślenia, widocznie nie doganiam was moją inteligencją haha.
2018-11-21 17:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Przemysław
NIE KAŻDY KIEROWCA JEŻDŻĄCY ZMODYFIKOWANYM AUTEM JEST ZAGROŻENIEM DLA INNYCH UCZESTNIKOW RUCHU DROGOWEGO
2018-11-21 17:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -14 Maniek
Hehe 1.9tdi ,nie wszystko widać na pierwszy rzut oka,i uwierz że większość fur,jest w lepszej kondycji niż twój mózg ;)
2018-11-21 17:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Skot
Cytuję Maniek:
Hehe 1.9tdi ,nie wszystko widać na pierwszy rzut oka,i uwierz że większość fur,jest w lepszej kondycji niż twój mózg ;)

Taaa...lepszej kondycji, autor nie doszacowal "sciagntow". Tam 100% dowodów by poleciało
2018-11-21 17:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież