Czy można kupić bilet miesięczny na średzkim dworcu?

czwartek, 29 marzec 2018 14:07 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień dobry. Czy Redakcja może się dowiedzieć: dlaczego na PKSie nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy naszymi zielonymi autobusami, tylko trzeba biegać po urzędzie?

 

PKS jest chyba do tego stworzony, to tak jakbym miesięczny bilet PKP kupował w Urzędzie Wojewódzkim. Dodatkowo chętnie bym się dowiedział, dlaczego procedura zakupu takiego
biletu jest taka biurokratyczna, bo wypełnianie podania o taką rzecz, to moim zdaniem lekka przesada. Chyba podając wszystkie dane ustnie, można taki bilet wydrukować, góra w 5 minut.

Stały Czytelnik (dane do wiadomości redakcji)

OD REDAKCJI: Na naszą prośbę, na pytanie Czytelnika odpowiada Średzka Komunikacja Publiczna Spółka z o.o. w Środzie Śląskiej:

Nie jest prawdziwą informacja Czytelnika, iż na Gminnym Dworcu Autobusowym nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy autobusami Średzkiej Komunikacji Publicznej. Na Dworcu Autobusowym można kupić zarówno bilety okresowe: miesięczne, jak i kwartalne, a także bilety jednorazowe Gminnej Komunikacji Publicznej. 

Zamówienia na zakup biletów okresowych realizowane są na podstawie formularzy zamówienia składanych w kasie na Dworcu Autobusowym. Kasa czynna jest w każdy dzień roboczy oraz w weekendy. Na każdym formularzu nasi klienci wpisują dane niezbędne do wydania biletu i naliczenia opłaty. Formularze zamówienia trafiają następnie do weryfikacja i wydruku do biura ŚKP w UM.  Wydrukowane bilety okresowe dostarczane jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w dniu następnym. 

Istnieje również możliwość  złożenia zamówienia i wydruku biletu "od ręki". Wówczas obsługa kasy ŚKP na Dworcu Autobusowym kieruje pasażerów do biura ŚKP w UM na pl. Wolności 1, pok. 8D. Taki system obsługi biletów okresowych jest znacznie sprawniejszy niż systemy obsługi przewoźników prywatnych, którzy swoje bilety okresowe wydają raz na kilka lub kilkanaście dni.

(red) fot. prg / archiwum

 

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 04:14

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież