Nie ma winnego, więc kto posprząta?

czwartek, 03 styczeń 2019 12:59 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy zaśmiecenie czyjegoś terenu może być bezkarne? Jak się okazuje odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista...

- W ostatnim czasie na ogrodzonej działce prywatnej posesji Ligotka 5a, ktoś wyrzucił śmieci. Brama wjazdowa została uszkodzona, a na teren wyrzucono śmieci z remontu. Zgłaszałem tę sprawę na Straż Miejską oraz Policję, ale zostałem odesłany z przysłowiowym „kwitkiem”, ponieważ tego typu akt wandalizmu ma niską szkodliwość czynu – twierdzi właściciel posesji.

Straż Miejska w Środzie Śląskiej potwierdza zgłoszenie: - Na miejscu stwierdzono, że brama na posesję jest uszkodzona, a na działce znajdują się zanieczyszczenia.

Jednak w tym przypadku działania funkcjonariuszy SM się kończą. Ustalenie potencjalnego sprawcy należy do policji.

Niestety, policjanci w systemie nie mają odnotowanej interwencji dotyczącej zaśmiecania posesji. Nie są w stanie również ustalić próby zgłoszenia, ponieważ jak wyjaśniają: - Nie posiadamy żadnych informacji, aby ustalić dyżurnego lub innego funkcjonariusza, który mógł rozmawiać z Panem. Jeżeli Pan oczekuje zajęcia się sprawą przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej, powinien zgłosić się do naszej jednostki celem bezpośredniego wyjaśnienia, chociażby w ramach postępowania skargowego – informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP.

Podsumowując - właściciel gruntu nie zapłaci za wywóz nie swoich odpadów jeśli uda się ustalić, kto mu je podrzucił. Jednak, gdy sprawca nie zostanie odnaleziony, będzie musiał zrobić to na własny koszt...

(kb) / fot. czytelnik

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 styczeń 2019 22:45

Komentarze  

Permalink 0 hmm
Przepraszam za użycie słowa "skorumpowanym", miało być "wspierającym się grajdołku".
2019-01-03 22:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 hmm
Nihil novi w średzkim skorumpowanym grajdołku.
2019-01-03 22:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 slawek
Żółta tablica pochodzi z byłego baru, przed przebudową średzkiego targowiska...
2019-01-03 22:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 slawek
Żółty szyld pochodzi ze starego baru na sredzkim targowisku...
2019-01-03 22:06 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Kobel
Śmieci dużo nie ma. Chciałbym zauważyć że śmieci na posesji to złe czyny. Co powiecie na zaoranie dróg dojazdowych do lasòw niby państwowych. Gdzieś mają grzybiarze, rowerzyści, biegacz poruszać się ?
2019-01-03 17:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Magda
A to czasem nie pozostałości po ostatnich kuchennych rewolucjach w naszej okolicy?
2019-01-03 14:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 MO
Co to za bar z pierogami???
2019-01-03 13:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież