Okiem mieszkańca: Kampania wyborcza - cisza przed burzą?

piątek, 07 wrzesień 2018 09:45
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Walka o Samorządy w zbliżających się wyborach nabrały tempa i jak Polska długa i szeroka, kampania idzie już pełną parą.

Ale jest takie miasto, jest taka gmina, gdzie kampanii nie ma. Szczęścia mieszkańców nie sposób opisać. Wygląda na to, że średzcy politycy nie tylko nie zamierzają nic robić podczas ewentualnej wygranej kadencji, oni nawet nie zamierzają obiecywać przed wyborami do urzędów.

Oczywiście kilkanaście tygodni temu, mrożące krew w żyłach relacje wideo i opowieść turystyczno-biznesowa kilku kandydatów błysnęła gdzieniegdzie, ale kiedy kampania hucznie ruszyła w Polskę, nasz lokalny rynek wyborczy jakby został w blokach. I chwała Wam Panowie.

Mieszkańcy są wdzięczni za czyste klatki schodowe, za puste skrzynki na listy, czyste tablice ogłoszeń, ale przede wszystkim są wdzięczni za okazany im szacunek. Nie obiecując, szanujecie nas wyborców. I to się chwali, to trzeba propagować i wprowadzać w całym kraju. 

Obawiam się tylko, że to cisza przed burzą, że nasi kandydaci do samorządów zbierają energię w zaciszach swych domów i ruszą za chwilę ze dwojoną siłą. Tymczasem wierzę w swoją omylność i naszych kandydatów. Wierzę, że kampania, bez kampanii też może być kampanią. Dziękuję!

(lp)

Komentarze  

Permalink +1 Maniek
Na dniach zobaczycie jak nagle się niektórzy przebudzą i zaatakują. Nie ma co się łudzić że kampania wyborcza przebiegnie bez wzajemnego atakowania. Stawka jest wysoka i poleje się krew :lol:
2018-09-11 10:56 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Adam
Nie ma innej możliwości dotarcia do mieszkańców z informacją. Ulotka jest najprostszą formą przekazu informacji w małej gminie. Jak mam wybrać z pośród wielu kandydatów tego właściwego skoro nie znam jego oferty..? Im większą wiedzę będziemy mieli n/t kandydata tym nasz wybór będzie lepszy i co do tego nie ma chyba większych wątpliwości. Tak więc nieco wyrozumiałości dla wszystkich kandydatek i kandydatów i pójdźmy z ochotą do lokali wyborczych i wybierzmy mądrze posilając się własnym rozsądkiem.
2018-09-09 11:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Damian
Lada moment kampania ruszy z kopyta i nie nadążycie sprzątać klatek schodowych z ulotek. Obym się mylił ale zawsze tak było czyli cisza przed burzą.
2018-09-07 18:13 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Gg
Spokojnie, spokojnie juz niektórzy zaczynają przeglądać swoje telefony z których zaraz wy$lą sms. 20 zl albo 0.5 litra za głos, prawda panie .......? Cała sredzka patologia wie na kogo głosować... Bonus idzie wcześniej do ręki patowyborcy, żeby nie robić zamieszania w dniu wyborów. Teraz stawka moze byc wyższa 30 a nawet 50 zl za glos, bo jest coraz drożej...Ale i tak się opłaca, policzmy 1000 zl miesiecznie przez 5 lat to 60 000 zl. Koszt 100 głosów to 2 000 do 5000 zl czyli przebitka 1 do 10 i to jest interes. Ryzyko zero, odpowiedzialność zero. I tak się dzieje w całej Polsce, niestety, nie tylko tu! Pozdro!
2018-09-07 16:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Pioter
Jak masz dowody na takie przekręty to są odpowiednie służby gdzie się to zgłasza. A jak masz mącić to zamilcz lepiej bo się słabo robi jak się czyta takie wywody!
2018-09-09 10:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Gg
Ha ha problem w tym, że niezwykle trudno to udowodnić, ale historia lubi się powtarzać. Poczytaj jak to przed 300, 400 lat temu bogata szlachta kupowała głosy wśród zasciankowej szlachty. To była jedna z przyczyn upadku I Rzeczypospolitej. Dziś jest podobnie, bogaci, od wielu lat zasiadający w radzie miasta rajcy, nie prowadzą żadnej akcji naswietlajacej ich OFERTĘ. Bo i po co? Mając 200 głosów za sobą, bez względu czy zrobili coś dla społeczeństwa czy nie i tak są pewni swojej wygranej. A ich wygrana ma wpływ na ich różne interesy, np. uzbrojenie prywatnych działek, droga za pieniedze gminy gdzie inni dziesiątkami lat czekają aż gmina im zrobi drogę przed domem, bo w tej chwili jest błoto. Tak bylo z Lipową, a Basztowa i Targowa nadal niezrobione.
2018-09-10 11:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 nie jestem robotemi
Myślisz że 100 głosów wystarczy?
2018-09-09 11:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 obserwator
Po co ulotki plakaty?? kampania trwa od dłuższego czasu na sesjach miejskich. Pan Krasucki przychodzi i dowala obecnemu burmistrzowi -wykorzystuje moment ;-)
2018-09-07 12:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 no tak
Tekst o niczym.
2018-09-07 12:02 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 imie
Słabo jesteście zorientowani. Bardzo słabo. W sumie nic nowego.
2018-09-07 10:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 prawda
ja nie znalazłam do tej [pory ani jednej ulotki czy plakatu w skrzynce, nic nie widać też na tablicach ogłoszeń
2018-09-07 10:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 ojej
mieszkaniec ma prawo do swojego zdania - nieprawdaż?
2018-09-07 14:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 kandydat
spokojnie niedługo nie nadążycie sprzątać :-)
2018-09-07 09:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież