"Skrzyżowanie należy jak najszybciej przebudować"

środa, 23 maj 2018 11:26 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Droga Redakcjo! Proszę was o interwencję w sprawie jednego z nowych skrzyżowań, które pojawiło się niedawno w okolicy Środy Śląskiej.

 

Chodzi o zjazd na z drogi krajowej 94 w kierunku ulicy Innowacji. W miejscu, gdzie kilkadziesiąt metrów wcześniej droga dwupasmowa przechodzi z powrotem w drogę jednopasmową.

Skrzyżowanie zostało uruchomione w zeszłym roku i od tego czasu regularnie, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, dochodzi tam do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Rozpędzone samochody jadące w kierunku Środy Śląskiej, po zjechaniu na jeden pas, z powodu samochodów skręcających w tym miejscu w prawo, gwałtownie hamują (często zupełnie się zatrzymując).

Skrzyżowanie jest tak wyprofilowane, że aby samochód mógł w tym miejscu skręcić musi ograniczyć swoją prędkość niemal do zera.

Nie bez znaczenia pozostaje też fatalny stan nawierzchni w tym miejscu.

Jedynie kwestią czasu jest to, że dojedzie tam do wypadku, który będzie tragiczny w skutkach. Skrzyżowania tego typu, gdzie nie ma możliwości awaryjnego ominięcia stojącego pojazdu powinny być wyposażone w pasy zjazdowe.

Ograniczenie prędkości w tym miejscu nie rozwiąże problemu, a jedynie go zamaskuje. Nie jest to więc rozwiązanie, które usuwa przyczynę problemu (fatalnie zaprojektowane skrzyżowanie), a jedynie zdejmie odpowiedzialność z osób projektujących ten obszar drogi.

Skrzyżowanie należy jak najszybciej przebudować, a do tego czasu, ze względów bezpieczeństwa, powinno być one wyłączone z ruchu. Rozwiązanie to może nie jest najbardziej popularne, ale jest jedynym logicznym wyjściem z obecnej sytuacji, która stwarza niebezpieczeństwo dla nas wszystkich.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za Państwa wsparcie w tej sprawie.
Czytelnik
(wszelkie dane do wiadomości redakcji)

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 22:43

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież