czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mój głos, nauczyciela ze Środy Śląskiej ws. strajku (list)

Mój głos, nauczyciela ze Środy Śląskiej ws. strajku (list)

24.04. 2019

Z datą 24.04.2019 r. kończę strajk jako nauczyciel niezrzeszony w żadnym związku zawodowym. Podjęłam strajk solidaryzując się z nauczycielami, dając świadectwo braku akceptacji pogarszającej się od lat sytuacji naszego szkolnictwa.

Począwszy od niedoceniania znaczenia pracy uczących nauczycieli, jak i krótkowzroczności w sprawie rekrutacji młodej kadry nauczycielskiej.  Żaden młody człowiek nie będzie pracował w szkole, gdyż w dzisiejszych czasach wykładnikiem dobrej pracy jest dobra zapłata, a tego tutaj nie doświadczy. Tylko nieudacznicy, którym się nie udało „złapać” czegoś lepszego będą lądować w szkolnictwie i nauczać... członków przyszłego społeczeństwa. Mówię oczywiście o szkołach państwowych!

Problem nie dotyczy szkół prywatnych, w których dobry nauczyciel jest dobrze wynagradzany. Niestety, nie każdy rodzic może je opłacić. Mimo świadomości tej trudnej sytuacji rezygnuję z dalszego strajkowania z bardzo ważnego powodu. Nie z braku pensji, której nie dostanę, mimo, że każdego dnia byłam na miejscu pracy, tylko chcę w ten sposób zakończyć kampanię nienawiści, która została przeniesiona ze świata polityki do Środy Śląskiej, mojego rodzinnego miasta.

Oczernianie nauczycieli, w też i mnie, przed społeczeństwem odczułam na własnej skórze. Przestano na mnie patrzeć, jak na miłą sąsiadkę, koleżankę z orkiestry czy też pływającą na basenie. Zaczęto mnie widzieć jako złą nauczycielkę, przez którą nie odbywają się egzaminy i której ofiarą padają niewinne dzieci. Miła pani z basenu przestała odpowiadać na mój uśmiech, a bezrobotny pan z piwem pytał „Co się dzieje z tym szkolnictwem?” Odpowiedziałam, że źle się dzieję i dlatego strajkuję.

Prawdziwy nauczyciel nie ucieka od rozmowy, ale jest też świadomy odpowiedzialności za powiedziane słowa. Z tym poczuciem odpowiedzialności piszę ten list, gdyż tak wiele złych emocji pojawiło się w naszym małym miasteczku. Być nauczycielem to piękne uczucie i jestem dumna, jak widzę moich uczniów, coraz starszych i mądrzejszych. Z niektórymi mam bliższe relacje, niż rodzice, którzy zapracowani mają coraz mniej dla nich czasu. Ich pobyt w szkole to 6,7 godzin codziennie. W niej to kształtuje się ich charakter, światopogląd nabyta wiedza decyduje o ich przyszłym zawodzie, a więc dalszym życiu.

Z tego też powodu wielu z nich chodzi na prywatne korepetycje, za które płacą kochający rodzice. Ale czy ten fakt nie jest świadectwem na to, że nasz system nauczania jest błędny?! Zasponsorowano darmowe podręczniki, ale czy zastąpią dobrego nauczyciela, po którym nie trzeba brać korepetycji? Kupując drogą rzecz oczekujemy dobrej jakości i bardziej ją szanujemy niż tanią. Proszę to teraz odnieść do jakości pracy nauczyciela! Prawdą jest, że nasza praca jest niedoceniana. Jednak rezygnuję z dalszej walki o jej docenienie, gdyż działania panującej władzy pokazują zaślepienie i całkowity brak świadomości prawdziwych konsekwencji skłócania polskiego społeczeństwa.

Wracam do pracy, aby nauczyć moich uczniów, jak mają się bronić przed obcymi zdaniami i szanować „dużego i małego”. No i oczywiście czekam do następnych wyborów, aby zagłosować na rząd, który nie musi mi nic dawać, bo będzie mnie stać, aby moją pracą zarobić na siebie i moją rodzinę.

Renata Kopacka -

mieszkanka Środy Śl., rodzic ucznia LO, klarnecistka Średzkiej Orkiestry Dętej, organizator koncertów charytatywnych, posiadaczka rocznej karty basenu OSiR, uczestniczka kursu j. angielskiego i pływania, konferansjerka imprez powiatowych i bibliotecznych spotkań poetyckich… no i nauczycielka w SOSz-W.

Środa Śląska, 22-04-2019 r.

Fot. zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (15)

This comment was minimized by the moderator on the site

Po co ten list, tylko wzmacnia nieopotrzebne komentarze. Dowodem jest antylist na Rolandzie

This comment was minimized by the moderator on the site

Podżeganie do nienawiści przez posła K. i hejt w wykonaniu mądrych inaczej spowodował rozłam w szeregach strajkujących. Szkoda. Po trzydziestu latach wolności dzięki solidarności, wracamy do czasów słusznie minionych.

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy pani "posiadaczka rocznej karty basenu OSiR" czuje się teraz lepiej w związku z tym, że poinformowała internet o swojej odważnej decyzji?

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanowny Obserwatorze! Radzę wstrzymać się od komentarzy na temat tej szkoły i osób w niej pracujących.Nie jest Pan osobą kompetentną do ich wystawiania. Radzę sprawdzić wcześniej informacje na temat zarobków, pani dyrektor i sposobie zatrudniania w tej szkole. To są zwyczajne kłamstwa, za które może być Pan pociągnięty do odpowiedzialności.

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy uczniów też tak pani straszy? "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Lichym chyba musi być pani nauczycielem skoro nie potrafi pani odpowiedzieć na poziomie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Niejeden nauczyciel chciałby pracować w tej szkole,w której pani pracuje i za takie pieniądze.Niestety tylko,żeby tam się dostać trzeba mieć koneksje u pani dyrektor(która powinna już chyba być na emeryturze).

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie zawsze co drogie jest lepsze.Kwota nie świadczy o jakości - niestety:(

This comment was minimized by the moderator on the site

Po rezydentach i niepelnosprawnych przyszedl czas na nauczycieli- upodlic i ponizyc. Takie sa dzialania rzadu. Obliczono, ze te grupy to żaden elektorat dla PIS-u. Propaganda działa skutecznie- hejt i teksty w stylu niech się zwolnią niech wyjadą.

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanuje pani decyzje. Jezeli wszyscy nauczyciele zloza bron, to niestety przegra cala Polska. Na naszych oczach zabija sie edukacje przyszlych pokolen... Moze rzadzacym o to chodzi - "ciemny lud to kupi". Czyzby nastepna grupa spoleczna (po opiekunach niepelnosprawnych, lekarzach rezydentach ) zostanie stlamszona przez cynicznych politykow? Mam cicha nadzieje, ze tak sie nie stanie. Z calego serca wspieram (rowniez finansowo) strajkujacych i...

Szanuje pani decyzje. Jezeli wszyscy nauczyciele zloza bron, to niestety przegra cala Polska. Na naszych oczach zabija sie edukacje przyszlych pokolen... Moze rzadzacym o to chodzi - "ciemny lud to kupi". Czyzby nastepna grupa spoleczna (po opiekunach niepelnosprawnych, lekarzach rezydentach ) zostanie stlamszona przez cynicznych politykow? Mam cicha nadzieje, ze tak sie nie stanie. Z calego serca wspieram (rowniez finansowo) strajkujacych i buntujacych sie w slusznej sprawie nauczycieli.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Popieram w zupełności

This comment was minimized by the moderator on the site

Wyrazy szacunku za decyzje o odwagę , mało kto potrafi pod swoim nazwiskiem wyrazić swoje zdanie - pozdrawiam!

This comment was minimized by the moderator on the site

Juz wczesniej napisalem, ze szanuje decyzje pani Renaty. Wedlug mnie, prawdziwa odwaga byloby kontynuowac strajk a nie podpisac sie pod listem nazwiskiem. Rozumiem, ze ciezko sie zyje, gdy czesc zaslepionego przez propagande rzadowa spoleczenstwa "krzywo patrzy" na strajkujacych. Nie rozumiem natomiast co sie stalo z naszym spoleczenstwem? Byly kiedys strajki solidarnosciowe (popierajace slusznie protestujacych) gdzie to zniklo? Czy jad...

Juz wczesniej napisalem, ze szanuje decyzje pani Renaty. Wedlug mnie, prawdziwa odwaga byloby kontynuowac strajk a nie podpisac sie pod listem nazwiskiem. Rozumiem, ze ciezko sie zyje, gdy czesc zaslepionego przez propagande rzadowa spoleczenstwa "krzywo patrzy" na strajkujacych. Nie rozumiem natomiast co sie stalo z naszym spoleczenstwem? Byly kiedys strajki solidarnosciowe (popierajace slusznie protestujacych) gdzie to zniklo? Czy jad saczony z TvPiS wypalil nam rozum? Czy cyniczne zabiegi socjotechniczne skloca nasze spoleczenstwo do reszty i ktoregos "pieknego" dnia skoczymy sobie po katolicku z nozami do gardel? Wlasnie po to jest potrzebne wyedukowane spoleczenstwo, by nie dac sie omamic wyrachowanym podlym politykom. Naprawde ze smutkiem patrze, jak latwo duza czesc polskiego spoleczenstwa, daje sie manipulowac.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Nauczyciele dali się wmanipulować w polityczne rozgrywki opozycji rządowej, zachowali się jak naiwne dzieciaki, taki pedagog reprezentuje sobą marną jakość.

This comment was minimized by the moderator on the site

Oczywiscie Syzyf, wszystkiemu winna "totalna" opozycja i pewnie jeszcze Tusk podburzyl nauczycieli do strajku. Rece opadaja. Syzyf nie poddawaj sie, pchaj swoj glaz dalej i niech tak zostanie... Skoncentruj sie na swojej pracy i nie oceniaj pedagogow

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanuję. Cieszę się, że ktoś w końcu dostrzegł to, co tak naprawdę kryje się pod tym strajkiem. To tylko kolejna polityczna gierka. Pozdrawiam Szanowną Panią nauczycielkę

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Kiedy wreszcie?? skomentował/a Burmistrz zlecił Skatepark za 99 tys.
10 maja już minął i co dalej otwarcie na sezon zimowy?
Pięknie powiedziane . Tekst też
Moim mottem życiowym jest:"Nigdy się nie poddawaj...choćbyś przegrał całkowicie-zbierz się i jeśli B...
Doris skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Piękna robota. Ciekawe czy w środku jest też miniaturka Adasia.

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…