"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Mieszkańcy: O co tutaj chodzi? (list do redakcji)

niedziela, 07 październik 2018 17:32
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Droga redakcjo, nasuwa się tak wiele pytań do kandydatów na burmistrza. My jako mieszkańcy ul. Wierzbowej oraz Winnej Góry niejednokrotnie prosiliśmy o dobudowanie chodnika, wraz z oświetleniem na ul. Wierzbowej, w stronę strefy przemysłowej. 

Wystarczy przejechać się rano, albo wieczorem jak ludzie wracają z pracy, przecież tam nic nie widać. Do tragedii może dojść bardzo szybko, nie można puścić dziecka do szkoły bo strach, a niestety autobusy miejskie kursują tylko w godzinach dogodnych dla stref czyli (3 razy).

Brak przystanku na osiedlu, brak progów zwalniających, jest bardzo długa prosta droga.  Niejednokrotnie policja interweniowała w sprawie tzw. miejskich wyścigów i oczywiście zapomniane osiedle, gdzie ludzie byli zapewniani o wodzie miejskiej, kanalizacji, drogach, oświetleniu. Nawet została stworzona uchwała w celu poprawy warunków (...).

Łezka płynie na samą myśl jak tu jest pięknie, tylko się budować. Nawet pięknie w gazetach pisali o nowej obwodnicy i nowych działkach pod zabudowę, tylko po co komu działki bez mediów, woda ze studni jest strasznie skażona (pałeczki coli) itp., ale kogo to obchodzi.

Dla redakcji mogę przesłać słoiczek wody prosto ze studni, tylko nie wiem czy ktoś odważy się jej napić, a my z taką wodą walczymy od 5 lat z Urzędem Gminy Środa Śląska bez efektu.  Ale mam dobrą wiadomość dla urzędników, dla nich też słoiczek się znajdzie.

Dlaczego nikt nie mówi o wywozach nieczystości na terenie Środy. Płacimy więcej, niż we Wrocławiu czy w innych gminach, wywóz szamba w Środzie od spółki średzkiej za kubik wynosi 40 zl, w gminie Miękinia koszt 15 zł, Wrocław 20 zł...

O co tutaj chodzi?

Droga redakcjo prosimy zapytać się w naszym imieniu kandydatów na burmistrzów.

Mieszkańcy

(wszelkie dane do wiadomości redakcji)

Ostatnio zmieniany niedziela, 07 październik 2018 17:52

Komentarze  

Permalink +1 Piotr
Co do tego tez jestem za krasuckim. Do pana A nawet nie można sie dostać. Chciałem żeby zrobili przekształcenie działek w szczepanowie. Za każdym razem pani mówi prosze przyjść za pół roku i tak cały czas. Ale koledzy pana A nie maja z tym problemu. Jego ludzie i znajomi wszystko mogą. Wielka korupcja nic więcej , ludzie mało wiedza....
2018-10-08 21:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 władysław
Działki na Winnej Górze kupione prawdopodobnie od Agecji Nieruchomości Rolnych lub Agrosadu nieuzbrojone bez dróg dojazdowych.Gmina nie była przygotowana na zbrojenie tego terenu więc. teraz trzeba czekać.Ja o drogę i uzbrojenie ul.Wierzbowej też walczyłem prawie 10 lat i dopiero burmistrz Krasucki się zlitował.O ile się orientuję to Winna Góra leży w obrębie Komorniki.Pewnie teraz każdy z czterech kandydatów będzie obiecywał.Ale ja stawiałbym na Krasuckiego.
2018-10-08 18:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Zi
Zmarnowane 4 lata kandydaci myślą im większa reklama tym większy wybór co nie którzy już przesadzaja stawiają auto z reklama koło . Trzeba postawić na doświadczenie i na tego co zeby już zjadł jak co gdzie uderzyć aby to grało
2018-10-08 14:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 adam
Szanowni Państwo jest właśnie odpowiedni moment by ten stan rzeczy zmienić. Wystarczy wziąć udział w wyborach i oddać głos na właściwego kandydata na Burmistrza. Takim kandydatem jest Bogusław Krasucki. Tylko on z całej czwórki jest w stanie szybko i skutecznie poprawić komfort życia mieszkańców w tej części miasta.
2018-10-08 12:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 wiem
:zzz o to chodzi ze szanowni panstwo każdy mysli o swoje d...upie za przeproszeniem i tyle w tym temacie
2018-10-07 19:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 ARA
Pan prezes Biszczak tak rządzi pieniędzmi w Średzkiej Wodzie , ( A BURMISTRZ JAK MÓW ,,CAŁKOWICIE MU UFA'') , że na ostatniej Sesji Rady Gminy pomimo 12 mln !!! przychodu spółka potrzebuje od Gminy dopłatę 230 tys zł ( polecam obejrzenie ostatniej sesji) bo pan prezes nie potrafi przygotować inwestycji i robi sieci na prywatnych gruntach bez zgody , a nawet informowania o projekcie właścicieli gruntów , a potem nadrabia swoje błędy i zaniechania i zmienia na cito projekty ( za pieniądze które wszyscy płacimy ) obarcza winą wszystkich dookoła i rozbiera ścieżki rowerowe ( ul. Ogrodnicka) , dopiero co wykonane i my jako mieszkańcy za te błędy płacimy , a burmistrz mu przyklaskuje. Za 230 tys zł można wybudować ponad 1 km wodociągu i Winna Góra miałaby wodę ( muszą budować sami studnie ) . Cała misja spółki i obecnie też Zarządu Gminy to wydać pieniądze na widoczne i spektakularne inwestycje ( blichtr, nagrody) a ludziom z własnej kiesy każą inwestować w rozwój podstawowych mediów niezbędnych do życia ,wodociągów i kanalizacji . Panie Burmistrzu ,,Pycha kroczy przed upadkiem '', brak szacunku dla mieszkańców Gminy odbije się rykoszetem w trakcie wyborów ( w każdym razie żyjemy z taką nadzieją ).
2018-10-10 14:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież