"Piszę, aby przestrzec przed takimi praktykami" (list)

wtorek, 14 sierpień 2018 16:49 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Witam. Dziś nasz budynek w Środzie Śląskiej odwiedził Pan przedstawiający się jako pracownik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Informował o umowie, która się kończy oraz o braku wpłat za faktury, chcąc "wyciągnąć" informacje z rachunków.

Wracając z pracy zadzwoniłem do PGNiG, aby uzyskać informację kto to jest. Poinformowano mnie, że ich firma nie wysyła akwizytorów do domów. Gdy wróciłem Pan był jeszcze w domu i okazało się, że jest on z firmy Fortum i oferuje nową umowę na prąd,  gaz oraz pakiet ubezpieczenia. Pan motał się i kłamał na każdym kroku, zostając przy swoich racjach i mówił o obowiązku podpisania umowy. Został wyproszony na szczęście.

Piszę do państwa, aby przestrzec przed takimi praktykami, jakie dziś miały miejsce i to w centrum miasta. Dzwoniąc do firmy Fortum poinformowano mnie, że mogę zgłosić takie coś tylko listownie. Może po prostu takie praktyki są u nich standardem?

Pozdrawiam serdecznie

Rafał

(nazwisko tylko dla redakcji)

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 sierpień 2018 19:05

Komentarze (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie nie dawajcie się nabierać na bajeczki takich domokrążców bo źle to się skończy. Podpiszecie umowę a potem płacz i płać. Dostawcy mediów często ogłaszają iż takich ludzi w teren nie kierują. Nie wierzyć takim ludziom i nie będzie problemów.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja zawsze dziękuję za usługi tego typu domokrążcom. Umowy z dostawcami mediów podpisuję w ich biurze a nie poprzez ludzi z terenu. Zresztą dostawcy mediów od dawna ostrzegają że takich ludzi w teren nie wysyłają i nie są oni od nich. Tyle w temacie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Cwaniaków którzy chcą żyć z czyjejś krwawicy jest mnóstwo. W ogóle takie podpisywanie czegoś w domu powinno być zakazane. A najlepiej to na dzień dobry wysyłać w cholerę takich ludzi którzy próbują wcisnąć jakieś podejrzane umowy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dobrze że takie sprawy są nagłaśniane bo cwaniaków coraz więcej i pakują ludzi w kłopoty. Nic nie podpisujcie bo to wszystko jakieś podejrzane firmy które chcą wam wcisnąć dziwne umowy. Pytanie dlaczego takie coś nie jest ścigane z urzędu?!

This comment was minimized by the moderator on the site

Oczywiście, że takie zachowanie takich akwizytorów to standard. I to nie tylko w tej akurat firmie. Takich firm jest cała masa. Sam pracowałem w takiej firmie ( na szczęście, tyle że nie moje ale tych firm) mi kazali chodzić tylko po firmach. Zasada była jedna. Podpisujesz na pierwszym wejściu umowę biznesową, z której nie ma możliwości wymiksowania się. Później firma idzie z torbami. To tak w dużym skrócie. Z umowami po domach jest podobnie, tyle że w skali mini ( mini dla firmy z którą się ją podpisze), ale podobnie nie da się z niej wypisać. Przynajmniej nie łatwo. Więc ostrzegam, nie podpisuj jeden z drugim niczego na kolanie. Potem będziesz płakał (ła)

This comment was minimized by the moderator on the site

Najgorsze że zazwyczaj wciskają to ludziom starszym którzy później nie potrafią się z tego wycofać i płacą jakieś horrendalne dodatkowe opłaty. Jedynym rozwiązaniem jest nagłaśnianie takich prób oszustwa i przestrzeganie ludzi przed podpisywaniem czegokolwiek.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację