"Piszę, aby przestrzec przed takimi praktykami" (list)

wtorek, 14 sierpień 2018 16:49 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Witam. Dziś nasz budynek w Środzie Śląskiej odwiedził Pan przedstawiający się jako pracownik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Informował o umowie, która się kończy oraz o braku wpłat za faktury, chcąc "wyciągnąć" informacje z rachunków.

Wracając z pracy zadzwoniłem do PGNiG, aby uzyskać informację kto to jest. Poinformowano mnie, że ich firma nie wysyła akwizytorów do domów. Gdy wróciłem Pan był jeszcze w domu i okazało się, że jest on z firmy Fortum i oferuje nową umowę na prąd,  gaz oraz pakiet ubezpieczenia. Pan motał się i kłamał na każdym kroku, zostając przy swoich racjach i mówił o obowiązku podpisania umowy. Został wyproszony na szczęście.

Piszę do państwa, aby przestrzec przed takimi praktykami, jakie dziś miały miejsce i to w centrum miasta. Dzwoniąc do firmy Fortum poinformowano mnie, że mogę zgłosić takie coś tylko listownie. Może po prostu takie praktyki są u nich standardem?

Pozdrawiam serdecznie

Rafał

(nazwisko tylko dla redakcji)

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 sierpień 2018 19:05

Komentarze  

Permalink 0 Feliks
Ludzie nie dawajcie się nabierać na bajeczki takich domokrążców bo źle to się skończy. Podpiszecie umowę a potem płacz i płać. Dostawcy mediów często ogłaszają iż takich ludzi w teren nie kierują. Nie wierzyć takim ludziom i nie będzie problemów.
2018-08-20 22:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Jan
Ja zawsze dziękuję za usługi tego typu domokrążcom. Umowy z dostawcami mediów podpisuję w ich biurze a nie poprzez ludzi z terenu. Zresztą dostawcy mediów od dawna ostrzegają że takich ludzi w teren nie wysyłają i nie są oni od nich. Tyle w temacie.
2018-08-17 09:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Arek
Cwaniaków którzy chcą żyć z czyjejś krwawicy jest mnóstwo. W ogóle takie podpisywanie czegoś w domu powinno być zakazane. A najlepiej to na dzień dobry wysyłać w cholerę takich ludzi którzy próbują wcisnąć jakieś podejrzane umowy.
2018-08-16 08:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Jeremiasz
Bardzo dobrze że takie sprawy są nagłaśniane bo cwaniaków coraz więcej i pakują ludzi w kłopoty. Nic nie podpisujcie bo to wszystko jakieś podejrzane firmy które chcą wam wcisnąć dziwne umowy. Pytanie dlaczego takie coś nie jest ścigane z urzędu?!
2018-08-14 19:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Firma & home
Oczywiście, że takie zachowanie takich akwizytorów to standard. I to nie tylko w tej akurat firmie. Takich firm jest cała masa. Sam pracowałem w takiej firmie ( na szczęście, tyle że nie moje ale tych firm) mi kazali chodzić tylko po firmach. Zasada była jedna. Podpisujesz na pierwszym wejściu umowę biznesową, z której nie ma możliwości wymiksowania się. Później firma idzie z torbami. To tak w dużym skrócie. Z umowami po domach jest podobnie, tyle że w skali mini ( mini dla firmy z którą się ją podpisze), ale podobnie nie da się z niej wypisać. Przynajmniej nie łatwo. Więc ostrzegam, nie podpisuj jeden z drugim niczego na kolanie. Potem będziesz płakał (ła)
2018-08-14 19:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Jurek
Najgorsze że zazwyczaj wciskają to ludziom starszym którzy później nie potrafią się z tego wycofać i płacą jakieś horrendalne dodatkowe opłaty. Jedynym rozwiązaniem jest nagłaśnianie takich prób oszustwa i przestrzeganie ludzi przed podpisywaniem czegokolwiek.
2018-08-15 08:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież